hdd'den windows7 yüklemek (DVD'siz)

01apachi
02-06-2009, 01:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

çalışan işletim sisteminiz üzerinden (ben XP Sp3'te denedim) sanal sürücü programı ile windows 7'yi imaj olarak seçiyoruz, DVD-Rom'a windows 7'nin dvdsini falan takmadan, daha önceki işletim sisteminin kurulu olduğu bölümden farklı bir bölümü seçip kurulumu başlatıyoruz..
daha sonra bilgisayarı kuruluma bırakıyoruz.
son aşamada bilgisayar yeniden başlıyor, açılışta eski sistem ve windows7 görünüyor, windows7'yi seçerek kurulumu tamamlamasını bekliyorsunuz, sonra 1-2 defa daha yeniden başlıyor, her seferinde açılışta windows 7'yi seçiyoruz ve kurulum tamamlanıyor..

kurulumdan sonra iki işletim sisteminizide kullanbiliyorsunuz..

***AşkAşkkolay gelsinAşkAşk***

Son Düzenleme: 01apachi ~ 02 Haziran 2009 01:42
uGuR.uK
02-06-2009, 02:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

bunun için sanal sürücü oluşturmaya gerek yokki, iso dosyasındaki kurulumu herhangi bir yere çıkartıp ordan normal program yükler gibi setup'ı çalıştırın, kurulum normal şekilde işlicektir. ister yükseltme yapın ister farklı bir sürücüye yüklemeyi deneyin bu şekilde olur.

mk1
02-06-2009, 21:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
481 mesaj

hocam bende şimdi orjinal siteden indirilmiş rc 7100 var.dvd ye kaydedilmiş.dvd yi başlangıçta boot ettiremediğim için dvd den setup.exe ye tıklayıp normal bi şekilde kurabilir miyim acaba? yani c sürücüsünde xp var d sürücüsü ise yedek için...

D o ğ a n
02-06-2009, 22:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
534 mesaj
mk1
hocam bende şimdi orjinal siteden indirilmiş rc 7100 var.dvd ye kaydedilmiş.dvd yi başlangıçta boot ettiremediğim için dvd den setup.exe ye tıklayıp normal bi şekilde kurabilir miyim acaba? yani c sürücüsünde xp var d sürücüsü ise yedek için...
Windows 7'nin sanal disk dosyasına (iso uzantılı dosya) sağ tıklayıp Klasöre çıkart deyin. Çıkartma işlemi bittikten sonra klasör içindeki setup.exe dosyasını çalıştırın. Bu kadar.

01apachi
03-06-2009, 15:32   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
mk1
tabiki..

01apachi
03-06-2009, 15:35   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
elazigli
bunun için sanal sürücü oluşturmaya gerek yokki, iso dosyasındaki kurulumu herhangi bir yere çıkartıp ordan normal program yükler gibi setup'ı çalıştırın, kurulum normal şekilde işlicektir. ister yükseltme yapın ister farklı bir sürücüye yüklemeyi deneyin bu şekilde olur.
ya şöyle çıkatrma zaman alıcı, benim sistemde..
daemontools hazırdı o yüzden.. ama bence sanal sürücü ile daha hızlı..

JJrom
27-08-2011, 22:38   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Alıntı: D o ğ a n  
Windows 7'nin sanal disk dosyasına (iso uzantılı dosya) sağ tıklayıp Klasöre çıkart deyin. Çıkartma işlemi bittikten sonra klasör içindeki setup.exe dosyasını çalıştırın. Bu kadar.

öyle yapıyorum ama şu hatayı alıp duruyorum neden acaba ?
Sabit diskinize erişmek üzere gereken aygıt sürücüsünü yüklemek için, sürücü dosyalarını içeren yükleme medyasını yerleştirin ve Tamam'ı tıklatın.
Not: Yükleme medyası bir disket, CD, DVD veya USB flash sürücü olabilir.