HDD için yardım

haserkut
26-02-2007, 14:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

kısa bir süre önce 160GBlık bir Hdd aldım kurdum xpyi yüklerken bir pencerede unpartitioned spacede 80GB yazıp bölümlediğimi sandım ve kurulumu bitirdim sonradan gördümki yalnız Yerel disk C 80GB görülüyor diğer Yerel Disk D görünmüyor.Şimdi önce nerede hata yaptım sonra yüklediğim verileri kaybetmeden yanlışı nasıl düzeltirim zira programları tektek yüklemek zaman alıyor,birde indirdiğim programları cdye yazacak bir program varmı?Backup yaptığımda içeriğini göremediğim için hepsini geri yüklemek zorunda kalıyorsunuz Windows Unattendet diye bir programın varolduğunu biliyorum ama çok karmaşık geldi bana başaramadım ve çalıştıramadım.Teşekkürler.

gökmen
26-02-2007, 17:30   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

merhaba
masaüstündeki bilgisayarım ikonuna sagtıklayıp yönet/disk yönetimi bu bölumde gözukmeyen hdd olması lazım ustune sag tıklayıp ntfs dosya formatında biçimlendirirsenic bilgisayarım içinde görürsünüz hoşçakalın

melina
16-03-2007, 13:11   |  #3  
Yeni Üye
40 mesaj

gökmen öle bi ayar bulamadım ben

jeomania
17-03-2007, 05:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
melina
gökmen öle bi ayar bulamadım
harddiskinde gözükmeyen bölüm olmadığı için bulamaman normaldir.. eğer olsaydı disk yönetiminde kullanılmayan hddyi siyah olarak görürdün zaten