HDD ile sorun yaşıyorum lütfen yardım edin

murat_can
28-05-2011, 11:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Slm.yeni hdd aldım seagete 1tb pc ye arka usb girişlerinden biri ile bağladım ve torrent programımında download kanalı olarak hdd yi ayarladım malum download upload eşit tutmak gerekiyo ama pc hdd yi bişi indirirken normal olarak görüyo bi müddet sonra görmüyo hemen ardından görüyo. umarım derdimi anlatabildim özetle pc hdd yi sürekli görsün istiyorum bağlantı kopuyo gibi zırt pırt karşıma otomatik çalıştır menüsü gelmesin nasıl yapabilirim. teşekkürler...

Tekno_Loji
28-05-2011, 12:23   |  #2  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

seagate freeagent go kullanıyordum  onda şöyle birşey vardı: Bir müddet kullanmayınca kendi kendine enerjisini kesiyordu cihaz. Belki sende de vardır böyle bir özellik. Ayarlarına baktın mı hiç.

Cihazın kullandığı bir program olacak orda ayarlar kısmında olması lazım eğer sende buna benzer bir program kullanıyorsan. Belki bundan kaynaklanıyor olabilir.

Ayrıca upload/download eşit demişsin. 1Mbit için 96 kbps download, 16 kbps upload yapıyorum ben yani sayılar eşit olmayacak, yada ben yanlış anladım.

Son Düzenleme: Tekno_Loji ~ 28 Mayıs 2011 12:24
murat_can
28-05-2011, 12:36   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bi program kullanmıyorum cihazda sürekli download yaptığım için kullanılıyo cihaz tak çalıştır olduğu için kurulumda gerekmiyodu acaba varmıdır bi ayarı falan nerden yapılıyodur. upload download yani ratio mu dengede tutmaya çalışıyorum eşit olması gerekmiyo ama benim takıntım diyelim :)