HDD im Yavaşladı

Emrullah Kargacı
16-03-2017, 09:19   |  #1  
Emrullah Kargacı avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar kasamda 160 gb maxtor sata hdd im var bu hddimde sistem kurulu. birde 320 gb samsung hddim var bunda oyun ve yedeklerim bulunuyor. çalıştığım dükkanda bilgisayarıma win10 yüklemek için çok uğraştım malesef olmadı. son olarak win7 ultimate 64 bit kurdum. ama eskisi gibi performans alamıyorum bu bi kaç fere format denememden sonra oluşan bir sorun. sistemim yavaş çalışıyor. eski haline getirebilmem için önerebileceğiniz yazılımsal birşey varmı ? şimdiden teşekkürler

White-Fox
16-03-2017, 19:36   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Bunu söylemekten bıktım ama format attığınızda hdd nin belli bir kısmına el sallarsınız hddnin bir bölümü mutlaka okunamaz hale gelecektir bu okunamaz bölüme denk gelindikce tekrar oku hata,tekrar oku hata şeklinde sürekli İşlemcinize angarya iş çıkartır.Bu işin boyutu değişir kaç kere format atıldığına göre.Her hangibibir yazılımı da (bundan kasıt 3.parti) kesinlikle kayıt defterine bulaştırmayın.Gel gelelim çözüme uzun ve doğru yol disk birleştirin.Yanlız uyarmalıyım çok uzun sürer ve eğer diskin okunamaz bölümü varsa şayet işlem tamamlanamaz.Şunu da unutmamak gerekir her Hdd nin bir ömrü vardır uzunluğu onu nasıl kullandığınıza göre değişir.Kolay gelsin...

excel_mustafa
16-03-2017, 22:42   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

-ram 4gb ın altındaysa 32bit win7 kur
-hd tune programıyla iki hdd ye de badsector ve health testi yap
-tüm driverları (çipset,anakart) eksiksiz yükle.bulamadığın olursa https://drp.su/tr/foradmin sitedeki yazılımla yükle
-kaspersky,bitdefender gibi kaliteli bi antivirüsle full tara