Hdd klik Sesi ÇÖZÜM

beta_laktam
21-03-2012, 23:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

HDD DEN KAFA ATMA SORUNUNDAN AYRI OLARAK KLİK SESİ GELİYOR??
(SEGATE MARKALARDA ÇOK OLDUĞU VARSAYIMI VAR)
--------------------------------------------
-FRİMAWWRE GUNCELLEMEK
-YENİ DRİVERLAR
-İŞLETİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEK
-HDD NİN OTOMATİK GÜÇ TASARRUFUNU KAPATMAK.
-BİOS GÜNCELLEMELERİ
-VİRÜS TEMİZLİĞİ--(4 FARKLI ANTİVRUS DENEDİM)
-DEFRAG-CHCKDSK
BUNLAR Bİ ÇÖZÜM SAGLAMIYOR... TEK YAPMANIZ GEREKEN HDD NİZİ BİÇİMLENDİRMEK... PÜF NOKTASI İSE HIZLI BİÇİMLENDİR SEÇENEGİNİ KALDIRMAK.. İKİ BÖLÜMDEN OLUŞUYORSA HARDDİSKNİZ YADA HARİCİ İSE BÖLÜMÜNÜZÜ BU ŞEKİLDE İŞLETİM SİSTEMİNDEN BİÇİMLENDİREBİLİRSİNİZ. SONUÇ ALAMAZSANIZ  TÜM BÖLÜMLERİ SİLİP FORMAT ATMANIZ GEREKECEK..

serkanizm
21-03-2012, 23:15   |  #2  
serkanizm avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
130 mesaj

hiçbir fayda sağlamaz bu hdd nin içindeki mekanik aksam dan gelen bir sestir hiçbir yazılım yada ayar bu sesi gideremez bu bazı hdd lerde çok sık olur bazılarındada duyulmayacak kadar az bazende bozulmaya yüz tutmuş olan larda çıkar bu ses
hdd nin içindeki okuma iğnesinin sürekli dönen cd şeklindeki sabit diske sürtünmesinden çıkar

beta_laktam
21-03-2012, 23:28   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

benim 10 yada 15 dk aralıklarkla duyduğum bu ses , bazen daha sık oluyordu 3 gündür yok hem de bilgisayarı alalı 2 aydan daha az bi zaman oldu ki hdd nin ömrünün doldugunu da zannetmiyorum. hdd ye biraz yüklenince bu ses birden bire peydah olmuştu.  Denemeye değer. 2 haftalık tecrubem bunu diyor ... Bilmem anlatabildim mi :):)

Kapalı Hesap (153334)
22-03-2012, 13:51   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

KLik sesi hdd kullanilmadiginda yada 2.hdd bekleme konumuna gecince hdd guc kesilir ve hdd okuma kafasi kendini basa ceker buda clik diye ses cikartir hdd den duydugum tek klik sesi o.