HDD PAYLAŞIMA AÇILIYOR-YARDIM-

nefi
30-01-2009, 22:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

selam arkadaşlar harddiskim kendi kendini paylaşıma açıyor.
bilgisayarımı her açtığımda bakıyorum paylaşıma yeniden açılmış.özelliklerden paylaşmayı seçtiğimde ise : bu paylaşım sadece yönetimsel alanlar için oluştu.sunucu hizmeti ve yeniden başlatıldığında bu paylaşım yeniden görüntülenecek.c$ paylaşımını durdurmak istediğinizden eminmisisniz? şeklinde bir uyarı alıyorum bu durum normalmidir kalıcı olarak kapatmak için ne yapmalıyım?
ayrıca internet paylaşımını ethernet üzerinden almaktayım karşı tarafın bunu yapmış olması mümkünmüdür?
teşekkürler

- - - MERT - - -
30-01-2009, 22:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

Bilgisayarına şu an çok yaygın olan bir virüs bulaşmış. Güncel bir antivirüs programıyla bilgisayarını taratır ve bulunan virüsleri temizlersen sorunun çözülecektir.

Antivirüs olarak da; Kaspersky, Nod32, AntiVir diyebilirim. Bunlar sistemini uzun süre koruyacaktır.

nefi
30-01-2009, 23:09   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj
mertemlek
Bilgisayarına şu an çok yaygın olan bir virüs bulaşmış. Güncel bir antivirüs programıyla bilgisayarını taratır ve bulunan virüsleri temizlersen sorunun çözülecektir.

Antivirüs olarak da; Kaspersky, Nod32, AntiVir diyebilirim. Bunlar sistemini uzun süre koruyacaktır.

avira kullanıyorum tarattırmama  rağmen bişey çıkmadı dediğiniz virüse bakmıştım forumlarda patron adıyla yerleşiyormuş zannedersem pc ye ama ben de öyle bişey yok ?

hasan_gul
30-01-2009, 23:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

selam arkadaşım sana tavsiyem
sanba vereceğim bir yöntemi kullanırsan çok sevinirim eğer olursa haber ver olmazsa forumda diğer arkadaşlarımızın tavsiyelerini dinle
şimdi http://www.turkiyeninbilisimforu ... izleme-yontemi.html  
sana verdiğim bu linki bir dene arkadaşım

- - - MERT - - -
31-01-2009, 00:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

Evet bu virüs patron virüsü. Bunu Dracula antivirüs programı da temizliyor. Bu linkten indirip bi dene bakalım.

nefi
31-01-2009, 01:31   |  #6  
OP Yeni Üye
30 mesaj
mertemlek
Evet bu virüs patron virüsü. Bunu Dracula antivirüs programı da temizliyor. Bu linkten indirip bi dene bakalım.

indirip tarattım birşey bulmadı  sorun devam ediyor!!

- - - MERT - - -
31-01-2009, 01:47   |  #7  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

Siz Kaspersky'ın son sürümün indirip kurun o zaman. Artık bunun kesin bulması lazım.

nefi
01-02-2009, 11:51   |  #8  
OP Yeni Üye
30 mesaj

benim sorunum galiba virüsten kaynaklanmıyor. çünkü avira drakula kaspersky gibi programlarla taratmama rağmen hiçbir sorun veya virüs çıkmadı.galiba ayarlarıyla ilgili bişey. başka neler neden olabilir acaba?

- - - MERT - - -
01-02-2009, 14:16   |  #9  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

Arkadaşım bak şimdi; eğer harddisklerin paylaşıma açılıyorsa, görev yöneticisinden -işlem- sekmesine geldiğinde activexdebugger32 adlı bir program çalışıyor olarak gözüküyorsa ve de yine görev yöneticisinden -performans- sekmesine geldiğinde işlemci %100 gibi bir değerde çalışıyorsa bu kesinlikle patron virüsüdür.

nefi
01-02-2009, 22:43   |  #10  
OP Yeni Üye
30 mesaj
mertemlek
Arkadaşım bak şimdi; eğer harddisklerin paylaşıma açılıyorsa, görev yöneticisinden -işlem- sekmesine geldiğinde activexdebugger32 adlı bir program çalışıyor olarak gözüküyorsa ve de yine görev yöneticisinden -performans- sekmesine geldiğinde işlemci %100 gibi bir değerde çalışıyorsa bu kesinlikle patron virüsüdür.
kardeş dediğin yerlere baktım activexdebugger32 adlı bir program yok ayrıca işlemci hızı çok normal!

- - - MERT - - -
02-02-2009, 01:09   |  #11  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

O zaman demek ki sizde patron virüsü yokmuş. Dosya paylaşım ayarlarınızı tekrar gözden geçirin o zaman. Başka yapılabilecek bi şey yok çünkü.