Hdd sorunu acil yardım

Mr.PessimisT
03-04-2010, 15:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
447 mesaj

Arkdaslar bnm hdd^demde bi sorun var kanımca C D E 3 tane bölümüm var ve D de biyere girdiim zaman dosyaya girerken takılma problemleri yasıorum D 'den E ye bişey kopyalıcam zmnda böle dosya hazrlanıo dio beklio 2 saat pc'yi yeniden başlattımdaa da E y i denetleio filan ve battlefield bad company 2 oyununu ark.tan aldım flasla attım E ye oyunu açmadı c ye attım oyun çalıstı böle sorunlar neden acaba hdd demde ne var:S ve veri transferi puanmda çok düşük.sistem puanlamada

özellkelr
intel core 2 duo e7500 2,93 ghz işelmci
4 gb ram
1 gb nvida ge force 9800 gt vga
windows 7 ultımate - 32 bit

Son Düzenleme: Mr.PessimisT ~ 03 Nisan 2010 15:32
Mert_06
03-04-2010, 16:33   |  #2  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Size birkaç tavsiyem olacak
öncelikle C sürücüsüne sağ tıklayın özellikleri açın. Buradan araçlar a tıklayın ve açılan bölmede hata denetimi 'şimid denetle' yi tıklayın. Bilgisayar açıkken genelde bu işlem yapılamaz. Bu yüzden size pc nizi bir sonraki başlatmanızda denetlemeniz önerilir ve denetlemeyi zamanla seçeneği sunulur. Bu seçeneğe tıklayın ve pc nizi yeniden başlatın. Pc niz yeniden açılırken ekranda bir disk denetimi ayarlanmış windows şimdi diskinizi denetleyecek die bir yazı görüntülenir. İptal etmek için bir tuşa basın yazısını görebilirsiniz. Ancak bu esnada kesinlikle hiçbir tuşa basmayın. Böylece disk denetimi başlayacak ve windows sorun bulursa otomatik olarak düzeltecek. Bu işlemi sonra D sürücüsü için de yineleyebilirsiniz. Üstelik otomatik güncelleştirmelerin de her zaman açık olmasını tavsiye ederim. Bu pc niz için en yeni düzeltmeleri sağlayacaktır.

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 03 Nisan 2010 16:49
Mr.PessimisT
04-04-2010, 12:46   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
447 mesaj

Yaptım mert kardeş onları D sürücüsünü bitlockerlerken şifrelerken bu sürücede bir ve birden çok hata olusabilir dio bu denetlemyi hepsine uygulacam artık ne ypaalım :S