hdd temızlemek ve modem gırıs problemı

0000000011111111
09-06-2009, 00:07   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

benım 2 tane cıddı problemım var bır turlu cozemedıgım bır sorun bana yardımcı olursanız sevınırım.
1.cı problemım pc ye format cektıgımde artık wındows hata verıyor ...drıverları tanıtırken hep hata verıyor ...sanırım bu sorun sundan kaynaklanıyor ..format ceksek bıle hdd te oncekı dosyalar hep kalıyor format sadece yuzeysel temızlık yapıyor ..cozum olarak uzun surelı format cektım ama olmadı tamırcıye goturdum hdd bısı yok dedı gayet sessız ve ıyı calıstıgını soyledı...benım hdd yı temızlememı soyledı fakat hangı programı kullanmam gerekır bılmıyorum bıraz arastırdım buldum ama nasıl kullanılacagı konusunda bır fıkrım yok bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım...hangı programı kullanmalıyım ve programı nasıl ındırmelıyım...
2.cı problemım ısebenım modemın ınternet lambası devamlı kesılıyor .airTies rt104tt modemın adsl hızmet programına gırıp gelısmıs ayarları tıklayıp gırmek ıstedıgımde hata verıyor sıfre kısmını bos bırakıp enter lıyorum yınede hata verıyor daha once gırmıs oldugum bır sıfre yok durduk yere nasıl olur bu konuda bana acıl yardımcı olursanız sevınırım

isletım sıstemım : wındows xp sp2
ıslemcı : ıntel core 2duo e4600 2.40ghz
anakart : ıntel
ekran kartı : atı hd 2600 xt  1024mb dd3
tarayıcı : fırefox  explorer 7 kullanıyorum
ram : 2gb dd2 kıngston!!!

OnlyMann
09-06-2009, 10:33   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

1. sorununuz için; eğer full-format yapmışsanız diskte herhangi bir veri kalmaz. Ancak bununla iligli eğer diski 2 ye bölmüşseniz 2. bölümde zararlı olabilir. ve siz buradan bir şeyler çalıştırdığınızda aktif olabilir. driver yüklenmemesi ise muhtemelen uygun sürücü olmamasındandır. yapılacak işlem sorunlu sürücülerin yeni sürümünün yüklenmesi olacaktır. Başka bir yol da sp siz xp kurup sonradan güncelleyebilirsiniz. belki sp3 te kurtarabilir.

2.sorununuz ise modem içinde bulunan yazılımdan dolayı boş geliyor olabilir. yazılım şifre çalınmasına karşı koruma olsun diye siliyor olabilir. kesinti olmasının bir çok sebebi olabilir. paralel telefon, kablonun uçları, spliter hat kirliliği gibi bunları gözden geçirip denemelisiniz. belki modem yazılımını güncellemekte gerekebilir. modeminiz hat hızınızı desteklemediği (örneğin; modem max 2 Mb destliyor ama TT 4 Mb te çıkartmış olabilir.) için de kesinti olabilir.

0000000011111111
10-06-2009, 02:41   |  #3  
OP Üye
57 mesaj

onceden modemın ıcıne gırmek ıcın sıfre kısmnına bısı yazmadan dırek tamamı tıklayıp gırebılıyordum modem ıle ılgılı ayarlar kısmına ordan fırwall  aktıf yada pasıf yapabılyordum ama sımdı ıse gıremıyorum modemın ıcıne error dıyor ben herhangbır sıfre vermedım daha once den hep gırıyordum sıfre kısmını bos bırakıp entırlayarak...bu sorun neden acaba nasıl cozulebılır ..yada soyle dıyeyım modemın ıcındekı bılgılerı nasıl sıfırlayabılırım... arkasındakı reset tusuna balı tuttum adaptoru cıkardıktan sonrada denedım olmadı bunun baska bır yolu varmı ıcınde kı gırıs bılgılerımı sıfırlamamın

alper8118
10-06-2009, 16:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

resetle modeim
şifre kısmına admin-admin      admin-123456     admin-000000    admin 102030
bunun gib şifreleri dene ama önce reset at fabrika ayarına döner telefon aç teknik servisine modem,n markasını söle giriş paraolası v.s. sölesinler sana sende ayarları yap ppoe    de    kullanıcı adı şifre yaz    ........@ttnet
******    die okdr