HDD Yazmaya karşı koruma hatası

HPQ-User
03-06-2010, 06:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

onurkanik sormuş:
Bugun böyle bir sorunla karşılaştım. E adlı HDD sürücümde. Format attım. Kestim biçtim parçaladım. Tekrar windowsu kurdum. Sonra D sürücüm bu hatayı vermeye başladı.

Kasanın içini açıp hdd nin arkasındaki pinlerde yapılabilecek değişikliğe baktım ama‚ pinler boş. Yani takılı birşey yok. Bu sorun neden oluyor. Nod 32 4.025 son güncellemeli antivirüs kullanıyorum. Taratıyorum sistemde virüsde yok. Yardım edin ne yapmam lazım

HDD nin içine birşey kopyalayamıyorum. Arada bir düzeliyor sonra tekrar bu hali alıyor...

Bu hatanın çıkması için yetki sayfasını açıp bu resmi koydum. Yoksa yeni bir şarkı yada dosya kopyalamak istediğimde de bu hatayı veriyor

Bu da hddlerimin sistemden görünüşü...

Hdd ye windows ortamında format atmak istediğimde pc takılmaya başlıyor. Mouse bile takılarak iki saatte gidiyor.

İlk sorunum 720 gb lik HDD m de vardı. Ne hikmetse format atıp sıfırdan windows kurdum bu sefer sorun 80 gb lik hdd me geçti... Lütfen yardım edin... AVG VE NOD32 nin son güncellenmiş versiyonları ile tarattım ama hiçbirşey bulamadı :(

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Core 2 Duo e7200 2.53 Ghz
4 Gb Ram
64 bit işletim sistemi win 7

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3

ekksl6
05-08-2010, 16:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

bu arkadaşın sorunu aynı anlattıgı gibi bende de var. formattan sonra 4 bölünmüş olan hdd min once bi parçası formattan 3 hafta sonra da bi diğer parça yazmaya karşı korumalı hatası veriyor...yokmu yardımcı olabiliecek olan?
win 7 64 bit orjinal kullanıyorum kırık değil...