hdd yı paylasıma kapatma 100de 100 cozdum

zxsel
25-02-2009, 15:10   |  #1  
zxsel avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj

arkadaslar forumda bunu cozecek arkadas bulamayınca ugrasmaya basladım regedıt ıle

100 de 100 cozum yolu buldum 3 gun ugrastım arastırdım

cozum su :

c ve d sürücüleri $ bu isaretle birlikte paylasıma acıktır

bunu olene dek kapatmak icin .............

evet baslıyoruzzz
oncelikle acık olup olmadıgını kontrol edin baslat>calıstır>cmd net share yazın ve paylasıma acık olan dosyaları goreceksiniz c$ d$ boyle degerler varsa sabit sürücüleriniz acık demektir kapatmak icin buyrun
windows 2000 pro-xp icin

HKEY_LOCAL_MACHİNE/System/CurrentControlSet/Services/Lanman Server/Parameters

bu yolu izleyin not

sag tarafta degerler vardır o kısma sag tıklayıp yeni deyin ve AMA DWORD degeri olsun sonra adını "AutoShareWks" olarak deistirin degerini olece bırakın zaten deger 0 kalması lazım ve yeniden baslatın artık c ve d sürücüsü paylasıma acık deildir

kontrol etmek icin baslat>calıstır>cmd ye net share yazın ve c ve d sürücünün paylasıma kapandıgını göreceksiniiz

pc yı yenden baslatın

windows 2000-2003 icnde "AutoShareWks" bole deilde "AutoShareServer" olarak keydedin

yenden baslatın pc yı kapatıp acın

eger butıp sorunu olan varsa boyle cozebılır bunu sebebını de hdd acık kalmasını sebebı kullandıgımız format cd sını yapan ların ayarları boyle ayarlayıp ufak trojen tarzı komutla devamlı regedıt pc acılısta hdd ler paylasıma gızlıce acılıyordu ben bunla neden ugrastım

bır ara pc yı kurcalarken bı dosya anıden onume geldı ve yok olmustu demek bırı uzaktan mudahale edıyor dıye dusundum ancak hıcbır vırus programı vede guvenlık duvarı bunu bulamadı ben bu nu cozdum bence cok onemlı bu olay bu yazıyı okuyan herkes hardıskını ozellıklerden paylasım klasorunu tıklayıp hdd sı paylasıma acıkmı gozukuyor bı kontrol edıp bu komutla duzeltsın

not <:yukardakı komutlar ıkı tarzdır yaNI xp yada xp proda degısmektedır hangı sını kullanıyorsanız onu uygulayın yoksa pcnız cokebılır ıyı okuyup yapın vede sonunda pcyı yenden baslatın bırdaha bakın goreceksınızkı paylasıma kapanmıs olacak.. NOT A HARFI VE S HARFI BUYUK OLCAK..AutoSharewks ona gore yazın W kucuk harf..Beğendim

trinity
25-02-2009, 15:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

eline sağlık şu anda ihtiyacım yok ama olursa kullanırım diye arşivime ekledim

piRe_
25-02-2009, 15:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Bilgisayar adına
örnek: ® (alt+0174) yazmanız yeterliydi. Örnekler çoğaltılabilir.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 25 Şubat 2009 15:35
zxsel
25-02-2009, 15:38   |  #4  
zxsel avatarı
OP Yıllanmış Üye
903 mesaj

hıcbırsey anlamadım acarmısın nasıl yanı pc adı ?

o senın dedıgın seyı yaptım ancak benım yontem cok daha ıyı

ancak senın dedıgını yapınca herhangı  uyarı yazısı cıkmadı

yınede sagol  dostum .ok

benım gıbı bu sorunu olanlara benım dedıgım ılac gıbı gelecektır vede kesın cozumm

Son Düzenleme: zxsel ~ 25 Şubat 2009 15:41
piRe_
25-02-2009, 15:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Güzel bir yönteme değinmişsiniz ona bir itirazım yok. Benin demek istediğim, sadece diskleri paylaşıma kapatmaktansa pc yi komple ağda görünmez hale getirmek.

Ayrıca o dediğiniz işlemi regeditle oynamadan resimdeki gibi de yapabilirdiniz.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 25 Şubat 2009 16:02
zxsel
25-02-2009, 16:56   |  #6  
zxsel avatarı
OP Yıllanmış Üye
903 mesaj

dostum  sen ne yapmak ıstedıgımı anlamamısın bak dıyorumkı

ben zaten onu  elle yaptıgım halde pc yı yenden baslattıgımda gerı eskısı hale gelıyordu sonra dos koduyla yaptım yıne  pc yı yenden baslatınca eskı halıne gelıyordu bu sorun bırcok kısıde var sen rastlamadın heralde  onerın ıcın sagol bız daha ılerden bahsedıyoruz   sımdı anlatabıldımmı ok..

ıstersen sende bır bak hdd lerın senınde acık paylasıma belkı  kapat de pcyı yenden baslat dırdaha bak bakım  sonuc ne

Son Düzenleme: zxsel ~ 25 Şubat 2009 17:07
Murat.
25-02-2009, 17:23   |  #7  
Yıllanmış Üye
948 mesaj

Güzel bilgi, paylaşımın için teşekkür

zxsel
25-02-2009, 18:38   |  #8  
zxsel avatarı
OP Yıllanmış Üye
903 mesaj

ok okudum faydalı bır lınk olmus  tbc...

nirvana26
26-02-2009, 09:30   |  #9  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

arkadaşım bu dediklerini yapınca hdd komple paylaşıma kapanıyor. ozaman ağdaki paylaşımda olan dosyalarımız n'olcak?
mesela benim iş bilgisayarımda 7-8 tane paylaşım klasörüm var. bu dedini yaparsam diğer pc ler bana erişemicek dimi?

piRe_
26-02-2009, 13:15   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Bana soruyorsanız, ağdaki kullanıcılar sizin pc nize erişemez. Hatta ağda sizin pc görünmez.

ECHELON_
09-04-2010, 20:39   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

"c ve d sürücüleri $ bu isaretle birlikte paylasıma acıktır

bunu olene dek kapatmak icin .............

evet baslıyoruzzz
oncelikle acık olup olmadıgını kontrol edin baslat>calıstır>cmd net share yazın ve paylasıma acık olan dosyaları goreceksiniz c$ d$ boyle degerler varsa sabit sürücüleriniz acık demektir kapatmak icin buyrun
windows 2000 pro-xp icin

HKEY_LOCAL_MACHİNE/System/CurrentControlSet/Services/Lanman Server/Parameters

bu yolu izleyin not

sag tarafta degerler vardır o kısma sag tıklayıp yeni deyin ve AMA DWORD degeri olsun sonra adını "AutoShareWks" olarak deistirin degerini olece bırakın zaten deger 0 kalması lazım ve yeniden baslatın artık c ve d sürücüsü paylasıma acık deildir

kontrol etmek icin baslat>calıstır>cmd ye net share yazın ve c ve d sürücünün paylasıma kapandıgını göreceksiniiz"bu kısım vista içinde geçerli mi, ayrıca çok iyi bir paylaşım olmuş teşekkürler uzun zamandır bende hdd ler paylaşıa kapattığım halde bilgisyar-yönetim-paylaşımdan, yinede komut sisteminte paylaşıma açık gözüküyordu

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 09 Nisan 2010 20:40
zxsel
09-04-2010, 20:53   |  #12  
zxsel avatarı
OP Yıllanmış Üye
903 mesaj

benım verdıgım yontem bu zaten  konu basını okursannız goreceksınız slm lar..

ECHELON_
09-04-2010, 21:33   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
Alıntı: zxsel  
benım verdıgım yontem bu zaten  konu basını okursannız goreceksınız slm lar..
kusura bakmayın konuya bodoslama atlayınca böyle oluyor orayı okumadan yapmışım ben kayıt defterinde gerekli değişikliği vistada yaptım,  pcye restart yapmadım her ihtimale karşı şimdi kayıt defterindeki o değeri tekrar silersem  vistayı çökmekten kurtarırmıyım yoksa artık çok mu geç. teşekkürler

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 09 Nisan 2010 22:28
zxsel
09-04-2010, 22:56   |  #14  
zxsel avatarı
OP Yıllanmış Üye
903 mesaj

sanırım degerı duzeltırsen bırsey olmaz cunku pc restart yaparken kayıt edıyor ayrıca

wıstada deneme yapmadık bu yontem xp ıcın vermıstık vısta ısletım sıstemı tras oldugundan pek ılgılenmıyorum bılgınıze....

ECHELON_
29-07-2010, 18:08   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

bunu yapıcak arkadaşlara önemli bir uyarı eğer burada bahsi geçen işlemleri yaprasanız sisteminize 2. bir işletim sistemi kurmaya kalktığınızda her yolu deneseniz bile xp yi boot ekranında göremezsiniz yani misal ubuntu kurduk diyelim ve daha öncede yukarıdaki işlemler kayıt defterinde yapmış olalım ve bilgisayar adını özel karakter vermiş olalım xp tüm paylaşımlara kapalı olduğu için hiç bir linux dağıtımı xp yi boot ekranına ekleyemiyor dahası ubuntu üzerinden windowsun kurulu olduğu alana bile erişemiyorsunuz bunu bizzat denedim bu bir linux açığı olarak değerlendirilebilir micrososft bunu kullanır mı bilinmez ama bu şekilde linuxün canını çok yakabilir. düşünsenize linux kuruyorsunu ms gidiyor msde bu değişikliği yapıyorsunuz sadece linuxe mahkum kalıyorsunuz.

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 29 Temmuz 2010 18:09