HDD

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
yesildeniz
02-02-2006, 01:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar 8 GB (3+5) iki bölmeli hard diskimin bölmesini iptal etmek tek bölmeli hale getirmek istiyorum xp yüklü,dosya sistemi NTSCF yardım ederseniz sevinirim.şimdiden tesekkürle

darkstar
02-02-2006, 02:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

windows cdsini tak normal windows kuracak sekilde bilgisayari cden baslat windowsu kurmaya baslasin. windowsu nereye kurim dediginde bolumlerin ikisini de sil,(yanlis hatirlamiyosam L harfiyle boum seciliyken siliyodun zaten windows orda hangi harfle silinecegini yaziyor) sonra yeni bi bolum olustur. bolumlerken deger girmezsen zaten kullanilabilecek butun alani aliyor yani hddyi iki bolumu sildikten sonra bolumlendirdiginde otomatikman birlestirmis olacak sonra bu bolumu secerek normal sekilde windows kurmaya devam edebilirsin

theironman
02-02-2006, 10:09   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

ama birleştirme ya da bölme işleminde tüm verilerin silinecektir.

macunmacuncu
02-02-2006, 12:24   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

gidip biryerlerden partition magic programının güncel versiyonunu bulursan kolaylıkla windows veya her ne işletim sistemi kullanıyorsan programı açıp yapabilrisin
sonra bilgisayarı baştan başlatıoyrsun.açılış sırasında oprogram birşeyler yapıcaktır.beklersin.sistem açılınca sabit diskin istediğin şekle gelmiş olur.
biraz karışık görünecektir ilk başta ama aslında gayet kolaydır.bölümlerini istediğin boyutlarda tekrar düzenleyebilirsin de. yalnız yine de yedekleme yapmanda fayda görüyorum.norton ghost programı da yedeklemelerin için idealdir. kolay gelsin.