hdmi ses sorunu

ac992
03-11-2018, 14:04   |  #1  
ac992 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

Merhabalar öncelikle benim elimde zotac 9500 gt 512 mb 128 bit ekran kartı ve gigabyte ga-g41m-combo rev 2.0 anakart mevcut windows 7 kurulu. Dün 10 metre hdmi kablo aldım ekran kartından tv ye ses ve görüntü aktarmak için. Taktım görüntüyü de çok güzel ayarladım tv ye aktardım fakat sesi bir türlü aktaramadım. Ses hala pc den geliyor tv de ses yok. Aygıt yoneticisinde nvidia high defination audio diye birşey de yok. Ses ayarlarında hoparlörden başka birşey çıkmıyor devre dışı aygıtları gostersem de çıkmıyor tv yi görmüyor ses çıkışı olarak. s/pdif diye bir kablo varmış ekran kartıyla anakart arası bağlantı yapmak için bunu kullanmak gerekiyomuş fakat anakartta s/pdif girişi yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Hiçbirşey olmazsa bilgisayarın sesini salona nasıl taşıyabilirim yardım edin. Teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
gkhnkrt
04-11-2018, 02:42   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

sabahtan beri bende aynı problemi yaşamaktayım valla dostum driverleri kontrollet ettim hepsi güncel windows hizmetlerden sesi yeniden başlattım ama sonuç vermedi ses çıkışlarında sadece pc hoperlörü gözüküyor nedense tv ses çıkmıyor ilgili ekranda internnette de 2-3 saat araştırma yaptım ne yaptımsa olmadı hatta sinir oldum 2 kez formatladım pc yi bu konuda uzman bir arkadaş var ise bir el atsın bize  :)

ac992
04-11-2018, 14:00   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

başka tvde de denedim belki tv desteklemiyordur diye sorun gene aynı ekran kartı hdmi dan hiçbir şekilde sesi tv ye aktarmıyor s/pdif kablosu da var elimde ekran kartında girişi var ama anakartta yok s/pdif taksam büyük ihtimalle ses gelecek ama anakartta yeri yok çözüm bekliyorum bilgili tecrübeli arkadaşlardan veya bana güzel çift veya tek bluetooth hoparlör önerecek varmı masaüstü bilgisayara yaklaşık 7m mesafeden çekecek tv yanına koyayım bari öyle ses alayım veya başka çözüm bekliyorum günceldir.

Nurmuhammet
09-11-2018, 20:09   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 5
27 mesaj

Ses driver-lerinizi güncelleyin. Ses driver-leriniz 2016 yilina ayitse çikmaz demektir. Bendede ayni sorun olmuştu. Bendede 2016 yilina ayit driverler vardi. Ben elimde 2013 yilina ayit SamDrivers diski vardi ve 2016 yilina ayitini silerek yerine 2013 sürümünü yükledim ve sorunum çözüldü. Ama siz elinizde 2013 driveri yoksa ses driverinizi sitesinden tam olarak en yeni versiyonunu alabilirsiniz. Düzeme ihtimali vardir.