header 'de hata

ResHaT
19-05-2009, 20:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\wamp\www\ForumLar_SiteLer\OssPuanmatik\kayit.php:79) in C:\wamp\www\ForumLar_SiteLer\OssPuanmatik\includes\giriskontrol.php on line 16

sorunun session komutundan oLduğunu sanıyordum ama herşeyi denememe rağmen giriş yaptıktan sonra yönLEndirme yapmıyo. yardım edebiLirseniz çok sevinirim

ssinanyil
21-05-2009, 00:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
221 mesaj

Header lar zaten gönderilmiş diyor. Bu hatayı daha çok Cookie ile uğraşırken alırdım. Eğer setcookie() veya header() fonksiyonlarını sayfaya bişeyler yazdırdıktan sonra çağırırsanız bu hatayı alırsınız. Çünkü ekrana yazdırılan şey artık <body> tagındadır ve <head> tagı artık kapanmıştır. o yüzden header gönderemezsiniz(Yani normalde, bazı işlemler yine de yapılabiliyor).

Eğer ben ekrana bişey yazdırmıyorum ki diyorsanız sorun karakter setinden kaynaklanıyor olabilir. Tarayıcılar biz belirtmedikçe web sayfalarını ansi olarak okurlar. Eğer dosyalarınız utf-8 gibi unicode olan bir karakter seti kullanıyorsa BOM denen karakter sanki biz yazdırmışız gibi sayfanın en başına geçer. O yüzden BOM'suz UTF-8 kullanın ya da dosyalarınızı ANSI ye dönüştürün

Techno_maynaQ
18-06-2009, 17:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

sayfa başına ob_start(); ve sayfa sonuna da ob_end_flush(); komutlarını ekleyerek dene. benim problemimi çözmüştü

dionysosnt
30-06-2009, 23:02   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

session_start ı sayfanın başına koymalısın. ob_start da başka bir yöntemdir. bu ob_flush fonksiyonu çağırılana kadar sayfa içeriğini sayfaya basmaz hafızada tutar. bu şekilde sayfa headerları da yazılmamış olur tabi ki.