henüz çok yeniyim

sabrosa23
19-09-2012, 14:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

html dilinden başladım öğrenmeye pek bişi öğrendiğim söylenemz  siz bu işin pirlerine ssoruyorum en iyi ve kolay şekilde nasıl öğrenebilirim(tavsiye edebileceğiniz site. kitap v.s) bu mümkün mü  acaba ?

Kapalı Hesap (221406)
19-09-2012, 16:26   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

herhangi bir program indirip çalışmaya başladınızmı . ??

Kapalı Hesap (221406)
19-09-2012, 16:48   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

youtube ve google '  da  yüzlerce kaynak var . bende çok profosyonel değilim / yalnız html ve css iyi pekiştirdim şuana kadar / geriye kalan php  dili en önemli kısmıdır ama çok sonra geçmeni ve kafanı karıştırmamanı öneririm /   yani html ve css  dilini çok iyi anlayıp sonra php  ye geçmelisin bence 

öğrenmeniz gereken bilindiği üzere  ilk etapta (  HTML ve CSS  ) dir. HTML   öğrenirken css ise ona tabi kılındığı üzere beraber öğrenilmesi çok daha iyi  tecrübe ve kolaylık kazandırıyor.. En azından ben öyle düşünüyorum. 

herhangi bir çalışma aracın yoksa dreamviewer'in basit arayüzü ile html ye başla .indirip kurduktan sonra mesela şu arama ile html derslerine başla. videoları incele ve uygulamaya başla..kendiniz ayreten google'  ile aratarak dediğim gibi yüzlerce binlerce kaynak bulabilirsiniz.. video veya döküman istemediğin kadar bolll. yeterki öğrenme merakı ve istek olmak üzere  !!!

sabrosa23
20-09-2012, 13:44   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

çok teşekkür ettim sağolun

Kapalı Hesap (153535)
20-09-2012, 16:13   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj

Musa Çiçek'in Web Tasarım Temelleri  adlı kitabı da iyi bir kaynak, ben satın aldım ve çalışmaya başladım size de önerebilirim.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (242588) ~ 20 Eylül 2012 16:14
xemus
29-10-2012, 22:20   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj

bende açık lise web programcılıgı okuyorum 11. sınıf dreamweaver cs3 üzerinden ders alıyoruz ama editör kullanma önce temelden not defteridn basla  bende yeniyim  su an okulda gördügümüz ünite <ol> <ul> tagları mesela ufak bi örnek

<html>

<head>

<body bgcolor=black>

<font color=green>

<center>

<h1>Deneme</h1>

</center

<ul type="square">

<li>chip</li>

<li>ekim</li>

<li>sayısı</li>

</head>

</html>

benden sana ufak bi kopya :)

içi dolu kare square

içi dolu yuvarlak disc

içi boş yuvarlak circe

bişe olursa ö.m den yaz bana

esraaozcann
10-07-2013, 10:54   |  #7  
Taze Üye
6 mesaj

Bende 12. sınıfa geçtim ve web tasarımı okuyorum biz de başlarken az bir süre not defterinde sonra note pad + ile devam ettik ilk önce kendin yazmaya çalışmalısın ve elini alıştırmalısın kodları öğrenmelisin sonra css e yani html kodlarının görsel kısmına geçersin istediğin sürece ve meraklı olduğun sürece araştırırsın ve yaptıkça yapmak istersin zaten şimdiden kolay gelsin :)