Hepsiburada.com Rezilliği

tothecore
16-06-2011, 20:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
19 mesaj

Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki hata bende Hepsiburada.com'dan 08.06.11 tarihinde sipariş verdim 2 gün içinde tedarik ettiler sorunda bundan sonra başlıyor bugün itibariyle sipariş vereli tam 8 gün oldu yani 6 gündür siparişim çıkışa hazır olarak bekliyor yazdığım mesajlarada hep yuvarlak cevaplar alıyorum sitedeki yoğunluk,en kısa sürede göndereceğiz v.s Allah'tan kapıda ödeme seçeneğini kullanmıştım para konusunda bi tereddütüm yok :) Burda senin hatan nerde diyeceksiniz onuda anlatayım benm başıma daha öncede aynı olay  gelmişti  bi monitör siparişimde tam 25 gün beklemiştim ve sonunda iptal etmek zorunda kalmıştım hatam hepsiburada.com dan tekrar alışveriş yapmak oldu  buraya yazmamdaki amaç ise popüler bi forum olması en azından insanlar bilsin ona göre alışveriş yapsın bun ister karalama kampanyası deyin ister kötülüyor deyin ama ben bundan itibaren her platformda hepsiburada.com karşı kampanyamı sürdüreceğim

tothecore bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
-net-
16-06-2011, 21:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

Kanıt ? Senin amacının sadece hepsiburada.com u kötülemek olmadıgını nerden bilelim ?

Tekno_Loji
16-06-2011, 21:38   |  #3  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

o kadar popüler site o zaman neden hemen mesajı yazdıktan sonra çıktın ve neden daha önce üye olmadın ? Haklı da olabilirsin ama yazdıklarının inandırıcılığı yok gibi. Şunu izle istersen

http://www.youtube.com/user/teknoseyir#p/u/5/lESm4St-RN8

Son Düzenleme: Tekno_Loji ~ 16 Haziran 2011 21:44
tothecore
16-06-2011, 23:29   |  #4  
OP Taze Üye
19 mesaj

yorumları görünce şaşırdım hepsiburada.comun ne kadar çok seveni varmış meğer bilseydm bu kadar seveni olduğunu bu resmi daha önce paylaşırdım yukarda da yazıdığım gibi ben insanların hepsiburada.comu kullanırken bikez daha düşünmelerini isterim sadece bu Tekno_Loji bu forumn popüler olması için benim sürekli aktif mi olmam gerekiyor evet paylaştım ve çıktım daha öncedende siteye üyeliğim yoktu sadece bilgilenme amacıyla kullanıyodum yazdığın yorumları görünce ufak bir müfettiş havası sezdim peş peşe soruları sıralamışsın ama olayı fazla büyütmüşsünüz gibi ben sadece maduriyetimi ve buraya yazma amacımı belirttim kanıt isteyen arkadaşım
buyur : http://www.hizliupload.com/img/39183354226452278084.png yazışmalarıda ekleyebilirim

Tekno_Loji
17-06-2011, 12:09   |  #5  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

öncelikle abicim ben o yorumu siteyi sevdiğimden veya beğendiğimden yazmadım. Ayrıca ben online sitelerden hiç alış veriş yapmış br değilm ve ayrıca bir elektronik chaz alırkende görerek alınması taraftarıyım. Evet burası popüler bir site olabilir ve sen burada bütün zamanını geçirmek zoruna değilsin. Mesela ilk defa tanıştığın biri senin iyi tanıdığın  bir arkadaşın hakkına ters cümleler kullansa ve senin onunla arkadaşlığını kesmen istese ne düşünürsün. Senin yapmaya çalıştığın da buna benziyor.

Ayrıca bu siteden günde yüzlece kişi alış-veriş yapıyor. Eğer herkes senin gibi problem yaşasalar herhale bu forumda hergün bir tane konu açılırdı firma hakkında. Demekki bu sorunu bir tek sen yaşıyorsun. Herhalde ürün ellernde yok yada yurt dışından getirtmeye çalışıyorlar veya kargo ile ilgili problemler var. Eğer sen bu kadar zaman beklemekten sıkıldıysan ürünü almayıp iptal ettir bence. Peşin paran varsa git dışarıdan görerek al yada başka bir internet sitesinden al ürününü. 

Ama sen bekleyip "hepsiburada.com karşı kampanyanı ?!!!" sürdürmeyi devam edeceksen sana başarılar dilemekten başka bir şey söyleyemeyeceğim. Umarım aynı hatayı üçüncü kez tekrarlamazsın ?!!!

kirbas
17-06-2011, 12:18   |  #6  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

Bence sorun yaşayan çok ama paylaşan az. Çünkü ben de oradan bir kez alışveriş yaptım ve anladım ki yapmamalıydım. Ürün geldi, kablosu çalınmış, fotoğraftakinden çok daha berbat. Doğal olarak bir hafta sonra arızalandı. Arayınca cihazın distürbitörünün telefonunu verdiler. Onlarda servisinkini. Servis (sanırım küçük bir dükkandı) gönderin bakalım dedi ve adres verdi. Kargolar, telefonlar falan sıkıldım ve çöpe attım. Görmeden, kontrol etmeden almayacaksın. Online alışveriş bana göre değil, paramı çöpe atamam.

tothecore
17-06-2011, 13:58   |  #7  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: Tekno_Loji  
öncelikle abicim ben o yorumu siteyi sevdiğimden veya beğendiğimden yazmadım. Ayrıca ben online sitelerden hiç alış veriş yapmış br değilm ve ayrıca bir elektronik chaz alırkende görerek alınması taraftarıyım. Evet burası popüler bir site olabilir ve sen burada bütün zamanını geçirmek zoruna değilsin. Mesela ilk defa tanıştığın biri senin iyi tanıdığın  bir arkadaşın hakkına ters cümleler kullansa ve senin onunla arkadaşlığını kesmen istese ne düşünürsün. Senin yapmaya çalıştığın da buna benziyor.

Ayrıca bu siteden günde yüzlece kişi alış-veriş yapıyor. Eğer herkes senin gibi problem yaşasalar herhale bu forumda hergün bir tane konu açılırdı firma hakkında. Demekki bu sorunu bir tek sen yaşıyorsun. Herhalde ürün ellernde yok yada yurt dışından getirtmeye çalışıyorlar veya kargo ile ilgili problemler var. Eğer sen bu kadar zaman beklemekten sıkıldıysan ürünü almayıp iptal ettir bence. Peşin paran varsa git dışarıdan görerek al yada başka bir internet sitesinden al ürününü. 

Ama sen bekleyip "hepsiburada.com karşı kampanyanı ?!!!" sürdürmeyi devam edeceksen sana başarılar dilemekten başka bir şey söyleyemeyeceğim. Umarım aynı hatayı üçüncü kez tekrarlamazsın ?!!!

internetten alışveriş yapmadığnı kendin belirtmişsin şöyle anlatıyım ellerinde olmayan bir ürünün satışı yapamazlar yani temin edilebilir ürünlerin siparişi verilr bazı istisnaları var ama onlarıda kendileri belirtiyorlar zaten benim problemim o değil ürünlerin hespi temin edildi fakat gönderimini yapmıyorlar yada temin etmediler temin edilmiş gibi gösteriyorlar bunu bir defa yaşasaydım yada internette benimle aynı dertten müzdarip birçok insan görmeseydim bunun istisna olabileceğini kabul ederdim ama kesinlikle öyle değil hepsiburada.com bunu hep yapıyor zaten siparişin iptalini verdim  ben Tokat ta yaşıyorum yaşadığım şehirde  ürün çeşidi olmayınca fiyatlarda pahalı olunca mecburen internet üzerinden alışverişi tercih ediyorum  benimde sana nacizane tavsiyem hepsiburada.comu kullanma

tothecore
17-06-2011, 14:04   |  #8  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: kirbas  
Bence sorun yaşayan çok ama paylaşan az. Çünkü ben de oradan bir kez alışveriş yaptım ve anladım ki yapmamalıydım. Ürün geldi, kablosu çalınmış, fotoğraftakinden çok daha berbat. Doğal olarak bir hafta sonra arızalandı. Arayınca cihazın distürbitörünün telefonunu verdiler. Onlarda servisinkini. Servis (sanırım küçük bir dükkandı) gönderin bakalım dedi ve adres verdi. Kargolar, telefonlar falan sıkıldım ve çöpe attım. Görmeden, kontrol etmeden almayacaksın. Online alışveriş bana göre değil, paramı çöpe atamam.
kesinlikle katılıyorum bu türk sık kullanılan forumlarda paylaşmak gerekiyor bu tür olayları ancak böyle düzeltilebilir bu durum

İtacHi_
17-06-2011, 14:22   |  #9  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Öncelikle geçmiş olsun.Hepsiburada.com'un tek vukuatı bu değil.Her departmanda aynı yavaşlık
ve aynı ilgisizlik hakim.Bundan 1.5 ay önce arızalanan PSU mu gönderdim.Yine istanbul içinde olan
servise göndermeleri tam 14 günlerini aldı :)Sonra PSU garantiye verildi (OCZ Fatality 550W Modüler
in yerine 600W High Power normal kablo sistemli bir psu verildi.Burda hepsiburada.com'un suçu yok.)
Geçen ayın 29'undada ürün servisten hepsiburadaya geldi.Sonrasını tahmin etmeye çalışın.Tam 16 gün
sonra ürünüm elime ulaştı.Yani tam 1 ay sadece ellerinde bekledi.Garantide ise 2 hafta bile geçirmedi
Başınıza gelenleri paylaşın.Belki büyük bir çoğunluk kazanıp hadlerini bildirme şansımız olur.

tothecore
17-06-2011, 14:39   |  #10  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: İtacHi_  
Öncelikle geçmiş olsun.Hepsiburada.com'un tek vukuatı bu değil.Her departmanda aynı yavaşlık
ve aynı ilgisizlik hakim.Bundan 1.5 ay önce arızalanan PSU mu gönderdim.Yine istanbul içinde olan
servise göndermeleri tam 14 günlerini aldı :)Sonra PSU garantiye verildi (OCZ Fatality 550W Modüler
in yerine 600W High Power normal kablo sistemli bir psu verildi.Burda hepsiburada.com'un suçu yok.)
Geçen ayın 29'undada ürün servisten hepsiburadaya geldi.Sonrasını tahmin etmeye çalışın.Tam 16 gün
sonra ürünüm elime ulaştı.Yani tam 1 ay sadece ellerinde bekledi.Garantide ise 2 hafta bile geçirmedi
Başınıza gelenleri paylaşın.Belki büyük bir çoğunluk kazanıp hadlerini bildirme şansımız olur.
anen katılıyorum paylaştıkca bu sitenin kullanımının azalacağını düşünüyorum belki bu şekilde müşteri memnuniyeti diye birşey olduğunu hatırlarlar ve işlerini düzgün yaparlar

Mr.Cheek
17-06-2011, 17:25   |  #11  
Yıllanmış Üye
102 mesaj
Alıntı: tothecore  
bunu ister karalama kampanyası deyin ister kötülüyor deyin ama ben bundan itibaren her platformda hepsiburada.com karşı kampanyamı sürdüreceğim
Demek ki kampanya imiş.
Arkadaşlan bu adam karalama kampanyası yapıyor Kahkaha

Son Düzenleme: Mr.Cheek ~ 17 Haziran 2011 17:26
Kapalı Hesap (192675)
17-06-2011, 17:35   |  #12  
Kapalı Hesap
193 mesaj

hepsiburadadan birçok ürün aldım bazıları geç bazıları erken geldi, birkezde altın almıştım aldıktan sonra iadesini bile aldılar halbuki altın iade edilmezdi sitede, bu açıdan düşünürsek hepsiburada gerçekten iyi bir site tek sorun bizim halkımız netten bir sipariş verince heycanlanması hemen panige kapılması ve sağa sola saldırmasından ibarettir.

tothecore
17-06-2011, 17:45   |  #13  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: Mr.Cheek  
Demek ki kampanya imiş.
Arkadaşlan bu adam karalama kampanyası yapıyor Kahkaha
aksini idda etmedim zaten insanları hepsiburada.comu kullanmaması için uyarıyorum sadece ayrıca çok komiksin güldürdün beni(!)

tothecore
17-06-2011, 17:49   |  #14  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: nigne2011  
hepsiburadadan birçok ürün aldım bazıları geç bazıları erken geldi, birkezde altın almıştım aldıktan sonra iadesini bile aldılar halbuki altın iade edilmezdi sitede, bu açıdan düşünürsek hepsiburada gerçekten iyi bir site tek sorun bizim halkımız netten bir sipariş verince heycanlanması hemen panige kapılması ve sağa sola saldırmasından ibarettir.
ilk defa internet üzerinden alışveriş yapmıyorum üstteki yazımda da söylemiştim bir çok alışverişimi internet üzerinden yapıyorum paniklemi gerektirecek bi durumda yok yani zaten siparişimi kapıda nakit ödeyecektim  benim buraya yazmamdaki tek amaç hepsiburada.comun yaptıklarını anlatmak

ifteri
17-06-2011, 19:28   |  #15  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj

başlık hiç hoş deyil"hesiburadanın rezilliği".çok kötü bir başlık...
hepsiburadada yanlış kolay kolay olmaz..olursada düzeltmek için çaba sarfederler..şunu unutmayın Türkiyenin en büyük online sitesidir.ve tek müşterisi siz deyilsiniz...yaptığım bunca alış verişte hiçbir sıkıntı yaşamadım..bir seferinde ürünü tedarik edemediklerini bildirdiler ya para iadesi veya başka ürün gönderebileceklerini söylediler..bende başka ürün aldım...
diyeceğim bir çiçekle yaz gelmez bir doluylada kış...elbette yanlışlar olur çünkü hepsiburada STOK çalışan bir firma deyildir..
bence başlık çok ağır oldu isterseniz bir daha düşünün..

KaRa_PreNs
17-06-2011, 19:33   |  #16  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
431 mesaj

ben ilk defa internetten alışveriş yaptım aldığım ürün Aerocool X Predator Evil Black 2x23cm Fanlı Şeffaf Yan Kapaklı Full Tower Oyuncu Kasası fan kontrolü arızalı çıktı ve ön panelden yanık kokuları geliyodu garantiye gönderdim yaklaşık 1 hafta sonra elime ulaştı açtım kurdum bi baqtım bu seferde üstünde turuncu aerocool ablemi yok şimdi msj yollasam kargonuzu alırken neden kontrol etmeden aldınız dicek onun için hiç tenelzül bile etmedim zaten ilk ve son oldu artık alışveriş yaparsam vatan bilgisayardan başka internet sitesinden yapmam

Mr.Cheek
17-06-2011, 19:35   |  #17  
Yıllanmış Üye
102 mesaj
aksini idda etmedim zaten insanları hepsiburada.comu kullanmaması için uyarıyorum sadece ayrıca çok komiksin güldürdün beni(!)
bunu ister karalama kampanyası deyin ister kötülüyor deyin ama ben bundan itibaren her platformda hepsiburada.com karşı kampanyamı sürdüreceğ
Kampanya nın adı koyulmuş ise neden '' ister şöyle veya böyle deyin '' der ki insan ? ( ben karalama kampanyası yapmıyorum ne derseniz deyin anlamı var iken ardından, yapmadığını söylediğin şeyi söylüyorsun ? Kısa süreli hafıza Or Mantıklı düşüne bilme yetisi kaybı mı var ?
Madem niyetin karalama kampanyası açık açık söyle, onun zıttını yapıyor hissini verebilecek cümleler kurma ...
Dipnot ( Yazdımlarımdan bir şey anlamadıysan kitap oku ;) )

Son Düzenleme: Mr.Cheek ~ 17 Haziran 2011 19:38
tothecore
17-06-2011, 20:12   |  #18  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: ifteri  
başlık hiç hoş deyil"hesiburadanın rezilliği".çok kötü bir başlık...
hepsiburadada yanlış kolay kolay olmaz..olursada düzeltmek için çaba sarfederler..şunu unutmayın Türkiyenin en büyük online sitesidir.ve tek müşterisi siz deyilsiniz...yaptığım bunca alış verişte hiçbir sıkıntı yaşamadım..bir seferinde ürünü tedarik edemediklerini bildirdiler ya para iadesi veya başka ürün gönderebileceklerini söylediler..bende başka ürün aldım...
diyeceğim bir çiçekle yaz gelmez bir doluylada kış...elbette yanlışlar olur çünkü hepsiburada STOK çalışan bir firma deyildir..
bence başlık çok ağır oldu isterseniz bir daha düşünün..
hepsiburada.com da kolay çokda kolay oluyor yazıyoruz işte kısa sürede kaç kişi bu şikayetini bildirdi bi o kadar kişide savundu gerçi sizin gibi ama çaba sarfederler demişsiniz benim en çok kızdığım noktalardan bir taneside o müşteri hizmetleri sıfır gönderdiğim mesaja 2 gün sonra cvp veriyolarlar telefonlar arıyorum 20 dk bekledikten sonra ulaşabiliyorum msj verilen cevaplarda hep aynı kopyala-yapıştır yapıyolar başlığın hiç ağır olduğunu düşünmüyorum ayrıca üstüne basarak söylemişsiniz STOK çalışmadıklarını bende biliyorum zaten sorunum stok değil okumuş olsaydınız anlardınız ürünler temin edildi fakat kargoya verilmiyor ve bu olayı ikinci yaşayışım o yüzden başlık gayet yerinde az bile bence

M.G.G
17-06-2011, 20:15   |  #19  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Demek ki ne yapacaz;
2. el bozuk ürünleri alıp iflas edecez (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
@mr.cheek
Konuyu abartmışsın.Ardaş hata yapmış olabilir ama satılan ürün aıfır dendiği halde 2. el yada defolu çıkabiliyor ;)

tothecore
17-06-2011, 20:15   |  #20  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: KaRa_PreNs  
ben ilk defa internetten alışveriş yaptım aldığım ürün Aerocool X Predator Evil Black 2x23cm Fanlı Şeffaf Yan Kapaklı Full Tower Oyuncu Kasası fan kontrolü arızalı çıktı ve ön panelden yanık kokuları geliyodu garantiye gönderdim yaklaşık 1 hafta sonra elime ulaştı açtım kurdum bi baqtım bu seferde üstünde turuncu aerocool ablemi yok şimdi msj yollasam kargonuzu alırken neden kontrol etmeden aldınız dicek onun için hiç tenelzül bile etmedim zaten ilk ve son oldu artık alışveriş yaparsam vatan bilgisayardan başka internet sitesinden
tebrik ederim isabetli karar olmuş

tothecore
17-06-2011, 20:21   |  #21  
OP Taze Üye
19 mesaj
Kampanya nın adı koyulmuş ise neden '' ister şöyle veya böyle deyin '' der ki insan ? ( ben karalama kampanyası yapmıyorum ne derseniz deyin anlamı var iken ardından, yapmadığını söylediğin şeyi söylüyorsun ? Kısa süreli hafıza Or Mantıklı düşüne bilme yetisi kaybı mı var ?
Madem niyetin karalama kampanyası açık açık söyle, onun zıttını yapıyor hissini verebilecek cümleler kurma ...
Dipnot ( Yazdımlarımdan bir şey anlamadıysan kitap oku ;) )
arkadaşım böyle ufak hesaplar peşinde koşma bu konu hakkında biliyorsan yada yorum yapmak istiyorsan buyur yoksa sus hem burayı meşgul etmemiş olursun hemde şu mesajı yazdırmazsın yani hem sen yorulma hemde beni yorma

Mr.Cheek
17-06-2011, 20:53   |  #22  
Yıllanmış Üye
102 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Demek ki ne yapacaz;
2. el bozuk ürünleri alıp iflas edecez (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
@mr.cheek
Konuyu abartmışsın.Ardaş hata yapmış olabilir ama satılan ürün aıfır dendiği halde 2. el yada defolu çıkabiliyor ;)
Nece ?  Yada ne anlama geliyor ?

mancınık
17-06-2011, 21:32   |  #23  
mancınık avatarı
Yıllanmış Üye
725 mesaj

hepsiburada güvenilir bir site değil  sorun ve sorulara müşterinin kişisel hatası olarak bakıyorlar birkaç ay önce sorulmuş olsaydı güvenilir derdim  güvenilir olup olmadıklaarı sorun olursa ortaya çıkıyor müşteri hizmetleri berbat ve sitede %10 %20 olarak sattıkları birçok ürünün fiyatı başka sitelerde indirimsiz aynı fiyat hepsiburadayı artık sadece fiyat karşılaştıması yapmak için kullanıyorum birdaha kolay kolay alışveriş yapmam ben

tothecore
17-06-2011, 21:35   |  #24  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: mancınık  
hepsiburada güvenilir bir site değil  sorun ve sorulara müşterinin kişisel hatası olarak bakıyorlar birkaç ay önce sorulmuş olsaydı güvenilir derdim  güvenilir olup olmadıklaarı sorun olursa ortaya çıkıyor müşteri hizmetleri berbat ve sitede %10 %20 olarak sattıkları birçok ürünün fiyatı başka sitelerde indirimsiz aynı fiyat hepsiburadayı artık sadece fiyat karşılaştıması yapmak için kullanıyorum birdaha kolay kolay alışveriş yapmam
benimle aynı fikirde olanları görmek güzel bu yorumlar dikkate alınır inşallah

M.G.G
18-06-2011, 13:25   |  #25  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Nece ?  Yada ne anlama geliyor ?
Klavye hatası (:
Bilindiği gibi hepsiburada.com, sahibinden.com, amazon.com gibi siteler aynı zamanda kulklanıcıların firma adına kayıt olup ürün satabildikleri sitelerdir.Biride bu firmalar adına hesap açıp 2.el bozuk ürün satabilir.
Geçen gün elime Polisin düzenlediği bir kampanya elime geldi.Tabii ki de halk bilinci hakkkında...
İçerisindeki broşürde tanımadığınız kişilerden mal yada ev alırken imzalanacak yerleri ürünü görmeden imzalamayın deniyor ;)