her açılışta Ad-Watch penceresi

viking20
08-03-2007, 11:13   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

SORU:Bilgisayar her açıldığında ad-watch penceresi de kendiliğinden açılıyor. Her seferinde kapatmam gerekiyor. Varmı bunun bi çözümü?

----
ayrıca:
I- Ad-Aware SE Personal ve Pro. ayarları içinde:
programınızı açın,sol tarafdaki listeden <<help>>i tıklayın açılan pencereden sol tarafdaki<<The Ad-Aware Interface>>i ve sağdaki Settings'i tıklayın,sağ üst köşede [next] diyerek sayfa sayfa olması gereken(default) ayarlara ulaşın.
General Settings
Scan Settings
Advanced Settings
Startup Settings
Default Settings
Interface Settings
Tweak Settings ,(dikkat! burada aynı sayfada alta doğru devam edin),yani:bakmanız gerekenler,
  a)Scanning Engine
  b)Cleaning Engine
  c)Ad-Watch
  d)Safety Settings
  e)Logfiles
  f)User Interface
  g)WebUpdate Settings
  h)Misc Settings
not:programınızın üst kısmında yer alan <<dişli çark>>'a tıklayarak,yukarıdaki default ayarlar ile karşılaştırma yapabilirsiniz.
II-Ad-Watch ayarları:(yalnızca Pro.da)
aynen yine Ad-Aware SE Pro.'nızın <<help>>'i tıklayın,açılan pencereden sol tarafdaki listeden:What is Ad-Watch?ve buradan da:Tools & Preferences'i açın,sayfadaki sağ üst köşede<<next>> diyerek default ayarlara ulaşın.
a)Options  
b)Rule Editor
c)Filter
d)Pop-ups
e)Statistics
not:kurulu programınız ayarları ile karşılaştırma yapmanızı öneririm.[Tools\Tools&Preferences\a)Options b)Rule Editör].

Son Düzenleme: viking20 ~ 08 Mart 2007 13:10
ulusoy1
08-03-2007, 13:12   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Başlat - Çalıştır - "msconfig" yazıp enter diyoruz.
Karşımıza bir pencere açılır, burada başlangıç sekmesine geldiğimizde, bilgisayarın açıldığında otomatik çalışan programların listesini görürüz. Ad-watch programının yanındaki çentiği kaldırısan, sorun çözülür.

viking20
08-03-2007, 13:28   |  #3  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

ulusoy1 arkadaşım :)olmadı,sen yanlış anlamışsın herhal,konu o değil,he he onu bizde biliyoruz,konu Ad-Watch'ın yine (start-up)başlangıçta bulunması/yer alması/çalışması ve fakat açılışta masaüstünde açılmaması/gözükmemesi olayı,bunun da tek çözümü benim verdiğim.İyi günler.Örneğin bende baktım başlangıç listesinde yer alıyor(aktif) halıhazırda,fakat bilgisayarı açtığımda masaüstünde yok/penceresi açılmıyor/gözükmüyor.Yani yine açılışta çalışacak,fakat beni rahatsız etmeyecek,olay bu.Arkadaşlar ihmal etmeyin Ad-Watch ayarlarınızı gözden geçirin,yukarıda verdim,sorularınız olursa beklerim.

Son Düzenleme: viking20 ~ 08 Mart 2007 13:35
asimileci
15-03-2007, 13:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

arkadaşım kapatma spy"lar başına dert olur görürsün.

f16
15-03-2007, 15:05   |  #5  
Yeni Üye
40 mesaj

kardeşim ulusoy1 in söyledigi dogrudur ve ayrıca sitenin linkini niye verdin anlamadım