Her açılışta Win 7 mi vista mı diye soruyor ?

boosver
12-04-2010, 09:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Selamlar, ben yaklaşık 1 hafta önce vista ya win 7 dvd si ile format atıp win 7'yi kurdum, C'ye .old dosyası oluşturdu onu da shift delete yapıp sildim, bilgisayarı her açtığımda Win 7 mi , Vista mı diye soruyor. hangisini seçersem seçeyim, win 7 açılıyor. Bu neden kaynaklanıyor acaba, bunu iptal etmenin bir yolu varmıdır, Formatım düzgün olmamış mı acaba?  ben C de hiç bir şey bırakmadan format atip win 7 yi kurmak istiyordum, lütfen yardım edin.

Son Düzenleme: boosver ~ 12 Nisan 2010 09:57
nonpasaran
12-04-2010, 10:51   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

önce msconfig yaıp enter a bas orada vista görünüyorsa sil görünmüyorsa 
easybcd diye küçük bir yazılım var onu yükle onda görünür vista onun üzerinden sil

kirpikral123
12-04-2010, 10:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

selam.Bunu halletmenin çok kolay bir yolu var.başlat sonra bilgisayarım sistem özelliklerini tıkla.Orda pencerenin solunca gelişmiş sistem ayarları var onu tıkla.Açılan pencerede bilgisayar adı,donanım ve gelişmiş sekmelerinden gelişmişi tıkla.Pencerenin en altında başlangıç ve kurtarma olucak onu tıkla.Orda işletim sistemleri gösterme suresi yazıyor onu iptal et.Varsayılan işletim sistemi olarakta windows 7yi ayarla.

boosver
13-04-2010, 09:06   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: kirpikral123  
selam.Bunu halletmenin çok kolay bir yolu var.başlat sonra bilgisayarım sistem özelliklerini tıkla.Orda pencerenin solunca gelişmiş sistem ayarları var onu tıkla.Açılan pencerede bilgisayar adı,donanım ve gelişmiş sekmelerinden gelişmişi tıkla.Pencerenin en altında başlangıç ve kurtarma olucak onu tıkla.Orda işletim sistemleri gösterme suresi yazıyor onu iptal et.Varsayılan işletim sistemi olarakta windows 7yi ayarla.

Teşekkürler dediğinizi yaptım ve sorunum çözüldü.