Her Oyunda Aşırı Kasıyor Deli Gibi

1mirax
13-04-2018, 21:03   |  #1  
1mirax avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

i3 7100 

ddr4 2400 MHz 2x8 16gb ram

msi gtx 1050ti 4 gb

2820tlye aldım şu an 3200 filan ve yeni ssd aldım neden nasıl bilmiyorum 300 fps aldığım oyunda 50 fps alıyorum

Eren1905
14-04-2018, 13:49   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeş Bilgisayara Format At

Driverlerini Güncelle

Bilgisayarıma Sağ Tıkla Özelliklerden Gelişmişe Gir Performans Ayarlarına Gir [En İyi Windows İçi Ayarla]

Yardımcı Olduysam Sevindim <3

Mert Bozkurt
10-07-2018, 07:29   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Ekran kartının en güncel driverını kurmamış olabilirsin Güncelledikten sonra pcye restart at (format değil) sorun çözülür Bendede öyle oluyordu böyle çözdüm sorunu

bat1kan
14-07-2018, 04:16   |  #4  
bat1kan avatarı
Taze Üye
5 mesaj

Bilgisayarının temel bakımlarını aksatmışsın anlaşılan. Hem yazılımsal, hemde donanımsal bakım, onarım yaparsan bu işi çözebileceğini düşünüyorum. Hemen "format atma" yoluna başvurmanı tavsiye etmiyorum şahsen. Belirli başlı, kendini kanıtlamış birtakım temizlik, onarım programları var. Bunları bulup, indirebilirsin. Sonrasında, bilgisayarında bulunan "Disk Temizleme & Disk Birleştiricisi" bölümlerini kullanabilirsin. Bilgisayarının güç planını "Yüksek Performans" yapabilirsin. Çalıştır bölümünü açıp, belirli başlı kodlar yazarak (temp, %temp%, recent, prefetch) açılan klasörlerdeki gereksiz dosyaları silebilirsin. Bütün bu adımlar bilgisayarının performansını arttırmaya yönelik adımlar olacaktır. Aynı şekilde internette de bu adımlara benzer birçok adım var ve biraz araştırırsan, emin ol işine yarayacak şeyler bulabilirsin. Sonrasında donanımsal olarak işe el atabilirsin. Termal macun sürerek, işe başlayabilirsin vs. Anlayacağın, evcil hayvan gibi bilgisayarın ile ilgilenmen, yeri geldiğinde ona vakit ayırman gerekir. Aksi takdirde işte böyle performans düşüşleri yaşayabilirsin. Yardımcı olabildiysem, ne mutlu bana. Esen kal!

berkanbir
27-08-2018, 16:36   |  #5  
berkanbir avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
90 mesaj

Bilgisayar gibi teknolojik aletleri temizlik yapmadan kullanmak ömrünü çok ciddi kısaltıyor. Düzenli ve rutin bakımlarını yapmak önemli.