Her şeye dava açan adamın hedefinde WoW var!

CHIP Online
07-11-2008, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Daha önce Eyfel Kulesi'nden bile şikayetçi olan bir mahkum, şimdi de kafayı oyunlara taktı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Her- ... e-WoW-var_9468.html

World of Warcraft üreticisi Blizzard yakın zamanda, oyunu otomatik bir şekilde oynamaya olanak veren bir yazılım üreticisini mahkemeye vermiş ve 6 milyon dolarlık bir tazminat almaya hak kazanmıştı. O dava tamamlandı fakat görünüşe göre Blizzard için bir kez daha mahkeme yolları görünüyor. Ancak bu kez durum biraz farklı.

Mahkemlere oldukça aşina olan Jonathan Lee Riches, Blizzard'ın popular online oyunu olan World of Warcraft'ın bağımlılık yaratıcı olduğunu ve kendisinin gerçek hayatla bağını kopardığı iddiasında bulundu. Kendi el yazısı ile doldurduğu dilekçesinde oyunun "zihnini yaşayan bir bilgisayar oyununa çevirdiğini" ve "düzgün bir işte çalışmasına engel olduğu"nu yazdı.

Tüm konu: Her şeye dava açan adamın hedefinde WoW var!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce WoW ve benzeri oyunlar, gerçekten de insanların akıl sağlığını bozabilir mi?

Toxic
07-11-2008, 15:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

bu adam tazminatlarla para kazanıyor galiba :)bu kadar saçma şeyler için dava açılırmı asıl bu adamın akıl sağlığı bozulmuş :D

Fattur
07-11-2008, 18:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

biraz kaba olcak ama
Kendi el yazısı ile doldurduğu dilekçesinde oyunun "zihnini yaşayan bir bilgisayar oyununa çevirdiğini" ve "düzgün bir işte çalışmasına engel olduğu"nu yazdı.

MAdem etkileniyor oynamasın salak....

Borga-x
07-11-2008, 18:42   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
SoN_KraL
bu adam tazminatlarla para kazanıyor galiba :)
Katılıyorum

Der Rote BaroN
07-11-2008, 19:46   |  #5  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Akıl sağlığını bozmasa bile insanlarla ilişkilerini bozduğunu düşünüyorum. Bu hafta izinliydim ve tam 14 saat aralıksız COD4 Online oynadım. Tüm aktivitelerden de geri kaldım. Ve çevrenize 'Oyun oynuyorum, gelemem.' diye anlatamıyorsunuz. Garipsiyorlar çünkü.

ReFeRaNSs
07-11-2008, 20:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

online oyunlar bazen tehlikeli olabiliyor 10-13 yaşlarındakiler babalarından para kaçırıyor (birnevi hırsızlık) bu tür oyunlara yatırıp, premium vs. alıyor bu çok kötü bir durum en azından bunu bi şekilde engellemek gerekir...

Hiper£l£v£nKids
07-11-2008, 20:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
CHIP Online
Daha önce Eyfel Kulesi'nden bile şikayetçi olan bir mahkum, şimdi de kafayı oyunlara taktı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Her- ... e-WoW-var_9468.html

World of Warcraft üreticisi Blizzard yakın zamanda, oyunu otomatik bir şekilde oynamaya olanak veren bir yazılım üreticisini mahkemeye vermiş ve 6 milyon dolarlık bir tazminat almaya hak kazanmıştı. O dava tamamlandı fakat görünüşe göre Blizzard için bir kez daha mahkeme yolları görünüyor. Ancak bu kez durum biraz farklı.

Mahkemlere oldukça aşina olan Jonathan Lee Riches, Blizzard'ın popular online oyunu olan World of Warcraft'ın bağımlılık yaratıcı olduğunu ve kendisinin gerçek hayatla bağını kopardığı iddiasında bulundu. Kendi el yazısı ile doldurduğu dilekçesinde oyunun "zihnini yaşayan bir bilgisayar oyununa çevirdiğini" ve "düzgün bir işte çalışmasına engel olduğu"nu yazdı.

Tüm konu: Her şeye dava açan adamın hedefinde WoW var!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce WoW ve benzeri oyunlar, gerçekten de insanların akıl sağlığını bozabilir mi?

Adam çok WoW oynamış olabilir ve haklı olabilir.Kendini WoW'da sanıp şapşal bir beyin ile o mahkemelere başvurmuş olabilir Kim bilir...

kalamarr
07-11-2008, 21:37   |  #8  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

ben oynamadım ama bir arkadaşım silkroad denilen online oyuna 6 milyar yedirmiş. üstelik zengin falanda değil. insan oynar ama bu kadar abartılı oynamaz. birkaç arkadaşımda 1 milyara yakın para yatırmış. evet bağımlılık yapıyor. daha da kötüsü bağımlı olanlarda daha çok para yediriyor.

DaRWeLL
07-11-2008, 22:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

KEsinlikle bağımlılık yapar, kötü sonuçlara yol açar..6 yaşındaki çocuk zekasına bile sahip değilseniz.. :d