Her şeyi değiştirecek ufaklık geliyor!

CHIP Online
12-09-2013, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu "ultra küçük" depolama canavarı, yeni nesil tabletlerin içine dünyaları kaydetmenizi sağlayacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/her ... -geliyor_42556.html

Resimlerle: Adım adım sabit disk terfisi

Seagate tarafından yapılan açıklamaya göre yakında tabletlerde daha geniş kapasite seçeneklerini görebileceğiz. Zira Seagate bu konuda kolları sıvamış ve ortaya ultra mobil cihazlar için ultra mobil sabit disk geliştirmiş durumda. Diskin sunduğu kapasite ise tam 500 GB!

Mobil cihazlara yönelik olarak yaptığı çalışmalarıyla başarılı sonuçlara imza atan firmalardan Seagate, yeni tanıttığı ürünüyle birlikte mobil cihazların dahili kapasitelerini arttırmak için harika bir yol sunuyor. Tabletlerde kullanılan dahili kapasiteleri katbekat arttırmayı hedefleyen Seagate, yeni "ultra küçük" sabit sürücüsü ile kullanıcılara tam 500 GB'lık kapasite sunacakken, performans olarak da flaş bellekleri aratmayacak.

Seagate'in yeni ultra mobil sabit sürücüsü yalnızca 5 mm'lik bir kalınlığa sahip. Böylece tablet içinde fark edilmeyecek olan cihazın ağırlığı ise yok denecek kadar az. Yalnızca 93 gram civarında ağırlığı bulunan sabit disk, bekleme konumunda 0.14 watt'lık enerji tüketiyor.

Tüm Konu: Her şeyi değiştirecek ufaklık geliyor!

Resimlerle: Adım adım sabit disk terfisi

Kaynak: www.chip.com.tr