HerDosyada Win32/Parite.B

Mehti
04-06-2009, 19:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

oncelikle mrb

bilgisiyarim daki tüm dosyalarda Win32/Parite.B virüsü var nod32 hepsini bulo ama bişe olmuo

msnde bile çıkıo hatta başka virüs prgramlarinda bile

ne olur yardim edin !!!

Son Düzenleme: Mehti ~ 04 Haziran 2009 19:51
Mustafa@PC
04-06-2009, 19:46   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Öncelikle yazınızı düzenleyin !

Pek birşey anlaşılmıyor...

Burak Torun
04-06-2009, 19:47   |  #3  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Öncelikle yazı boyutunuzu küçültmenizi rica ediyorum.Ağzı kulaklarına varıyor Sorununuz için ise virüsleri güvenli modda silmenizi tavsiye ederim. O da olmazsa başka bir güvenlik yazılımına geçin. Örnek;Kaspersky Internet Security...

Mustafa@PC
04-06-2009, 19:52   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Güvenli modda silmeyi deneyin,

Fakat tahminimce .exe duzantılı dosyalarada bulaşmış.

Silinmesi halinde programlar doğru çalışmayabilir.

Mehti
04-06-2009, 19:56   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

evet her dosyasın exe sinde var bide .tmp uzantılı dosyalarda var

ne olur yardim edin :S

piRe_
04-06-2009, 20:25   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Aşağıdakilerle tarattığında silebilirsin.

Five-Tech
04-06-2009, 21:40   |  #7  
Yıllanmış Üye
690 mesaj

O virüs kendi kendini kopyalayan virüstür.Benim bir arkadaşıma da aynısı bulaşmıştı.Oradan hatırlıyorum.Hatta yerel disk c den d ye bile atladığı olur.O yüzden format atmak daha sağlıklı olacaktır.Çünkü o virüs windows için gerekli dosyaları da silmiştir.Bu yüzden windows hata verebilir.

tayartekin
04-06-2009, 21:55   |  #8  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

C ve D ye komple format at kardeş(varsa flash belleğinde dahil)

Mehti
04-06-2009, 22:22   |  #9  
OP Taze Üye
6 mesaj

üff formatmı

yokmu bi çaresi ?

piRe Kardeşin ProgramLarı FIS.. hiç işe yaramio

Mustafa Deniz
04-06-2009, 22:50   |  #10  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj
Mustafa@PC
Güvenli modda silmeyi deneyin,

Fakat tahminimce .exe duzantılı dosyalarada bulaşmış.

Silinmesi halinde programlar doğru çalışmayabilir.

Alman.b virüsü bu.
benimde başıma bela olmuştu. tam sistem taramsı yaparak virüslü dosyayı sildim(sitem dosyaları dahil) fakat sildiğim her dosyanın yerine XP onarma bölümünden yenisini ekledim. ben bu şekilde kurtuldum. ama bu çok zor bir yöntem format bile bu işlemden daha kolay ama googleden bi alman.b hakkında tarama yapınız mutlaka bir çözümü vardır.
Bide önemli not eklemek istiyorum:
BU VİRÜS KES-KOPYALA YAPILDIĞI KLASÖRDEKİ .exe uzantılı dosyalara bulaşıyor.

mancukya
04-06-2009, 22:50   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Güvenli mod yada sistem geri yüklem kapali sekilde yapacaklarin
CCleaner ile gecici dosyalari temizlet
antimalware, spybot yükle kur update yap tarama bitince temizle sonrasinda
En son olarakda combofix cek tarat ve temizle bir sey kalmaz.

piRe_
05-06-2009, 01:59   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
Mehti
üff formatmı

yokmu bi çaresi ?

piRe Kardeşin ProgramLarı FIS.. hiç işe

Bahsettiğiniz Win32/Parite.B virüsü ise silmesi gerekiyordu. Siz de bir FISS durumu olmasın. Gülüş

Şu virüsün resmini görsek nasıl olur?

ECHELON_
05-06-2009, 02:04   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

nod zaten gıcık 30 günlük deneme dolduysa bulur karantınaa alır silmez sen tez elden combofix ve avıra yükle combofıxle g. modda avıra ile normal modda tarat ve geri yükleme noktalarını temizle

piRe_
05-06-2009, 02:19   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
SCARFACE_
nod zaten gıcık 30 günlük deneme dolduysa bulur karantınaa alır silmez sen tez elden combofix ve avıra yükle combofıxle g. modda avıra ile normal modda tarat ve geri yükleme noktalarını
Tam üstüne bastın kaldır ayağını. Kahkaha
Elime geçen pc lerdeki bu antiyi kaldırırken bir zevk alıyorum ki değmeyin keyfime.Kahkaha

Yalnız bir ilave etmem gerekiyor SCARFACE_, combofix yada herhangi bir antivirüs ile zararlının bulaştığı orjinal dosyayı da silebilir. Bence sorunu olan arkadaş bir resim koysun ki biz de ona göre panzehir önerelim. Yoksa tüm exe'lerini kaybedebilir.

ECHELON_
05-06-2009, 02:24   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
piRe_
Tam üstüne bastın kaldır ayağını. Kahkaha
Elime geçen pc lerdeki bu antiyi kaldırırken bir zevk alıyorum ki değmeyin keyfime.Kahkaha

Yalnız bir ilave etmem gerekiyor SCARFACE_, combofix yada herhangi bir antivirüs ile zararlının bulaştığı orjinal dosyayı da silebilir. Bence sorunu olan arkadaş bir resim koysun ki biz de ona göre panzehir önerelim. Yoksa tüm exe'lerini kaybedebilir.

bu exe vırusu ben drıver indirirken bulaşmıştı banada system32 dosyasını çok seviyor ne varsa orada böyle lanet bi vırus yok zaten ben tüm hdd yi birleştirerek ntfs de formatlayıp kurtulmuştum bece arkadaş hdd sini bir servise götürüp yedeğini alıp gerekli dosyaları kuratararak format atmalı... yoksa zor iş

artık evernesel bir kural var pcde: önemli dosyalarınızı sürekli yedekleyin ve nete çıktıınız pc çalışmalarınızın yer aldığı pc olmasın

black_flood
05-06-2009, 11:11   |  #16  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

o virüs tam bir bela. panda antivirüs 2009 kurarak sağlam çözüm bulabilirsin.diğerlerine hiç kulak asma nod32'miş yok bilmem neymiş hikaye.gördük sality.nar virüsündeki başarılarını.format atmama rağmen yine çıktı sistemde ve 1 saat içinde binlerce oldu sistemde.panda 2009 kurdum format sonrası virüsün saklandığı yerleride tarayıp kökünü kazıdı şuanda 1 tane bile virüs yok.parite virüsü dişrek system volume bölümüne yerleşir ve fdisk çekmeden normal antivirüs çözümleri ile kurtulmak imkansız format yolu ile.çünkü her disk bölümünün kendine ait system volume information kısmı var.ve buralara nod32,kaspersky erişemez!!!! norton asla silemezzz trend microda temzleyebilmektedir bu illeti ama karantina çok yapar bu yüzden pandayı sana tavsiye ederim.bu arada çoğu exe dosyande bu virüs nedenil bozulmuştur muhtemelen.ama formatta atsan pandanın demosunu kurup güncelleme sonrası sistemi taratmanda fayda var.