Herkes Katılsın..!

Kapalı Hesap (154666)
28-03-2012, 22:00   |  #201  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

LAYLA ile creative kıyaslanmaz bile.
Creative ev bilgisayarlarına yönelik iyi bir karttır. LAYLA ise profesyonel amaçlı bir karttır. Bu tür kartlarda DA ve AD convertörlerin özel bir yapısı vardır. Hoş ev için LAYLA gereksizdir ama işyerinde çok kullandığım için eve de almayı istiyorum.
Şu reconların teknik dökümanlarını bi inceleyim bakalım nasılmışlar.

Kapalı Hesap (200174)
28-03-2012, 22:08   |  #202  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: Mr_YAMYAM  
LAYLA ile creative kıyaslanmaz bile.
Creative ev bilgisayarlarına yönelik iyi bir karttır. LAYLA ise profesyonel amaçlı bir karttır. Bu tür kartlarda DA ve AD convertörlerin özel bir yapısı vardır. Hoş ev için LAYLA gereksizdir ama işyerinde çok kullandığım için eve de almayı istiyorum.
Şu reconların teknik dökümanlarını bi inceleyim bakalım nasılmışlar.
Hımm anladım abim

Kapalı Hesap (154666)
29-03-2012, 01:39   |  #203  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

https://www.chip.com.tr/video/cre ... tanium-hd_2580.html
Recep Baltaş anlatmaya çalışmış ama bence anlatamamış bu kartı.
Teknik özellikler olarak alınabilecek tek kart bu bence.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (230144) ~ 29 Mart 2012 01:41
Kapalı Hesap (200174)
29-03-2012, 02:16   |  #204  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
https://www.chip.com.tr/video/cre ... tanium-hd_2580.html
Recep Baltaş anlatmaya çalışmış ama bence anlatamamış bu kartı.
Teknik özellikler olarak alınabilecek tek kart bu bence.
Abim bunun slotları farklı şuanki kartıma uymaz yeni nesil kartlara göre tasarlanmış bu ama güzel kart...
Güzel seçmişsin Barış

Kapalı Hesap (154666)
29-03-2012, 13:31   |  #205  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: kesko  
Abim bunun slotları farklı şuanki kartıma uymaz yeni nesil kartlara göre tasarlanmış bu ama güzel kart...
Güzel seçmişsin Barış
Hangi slotları farklı lem. PCI Exp işte.
Çıkışları CNCH dünya standardı. Üstelik en güzel özelliği ise Audio phil ler için değiştirilebilir OP-AMP seçeneği var.

Kapalı Hesap (200174)
29-03-2012, 17:56   |  #206  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Hangi slotları farklı lem. PCI Exp işte.
Çıkışları CNCH dünya standardı. Üstelik en güzel özelliği ise Audio phil ler için değiştirilebilir OP-AMP seçeneği var.

Abim bu slotlar derken anakarta takılanlar bugün yeni çıkan ses kartları tv kartları artık diğerleri gibi uzun değil ve buda ademek oluyorki bu ses kartı benim anakarta uymaz takamazsın :D
ona uyumlu yer yok çünkü kartta :)

Kapalı Hesap (154666)
29-03-2012, 22:18   |  #207  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: kesko  
Abim kart güzelde çok pahalı şuan :D oyunseverler için harika bir ürün :)
Düşüncelerini belirtmeni isterim kart hakkında..
[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]
CREATIVE Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Professional Ses Kartı
Yeni jenerasyon Sound Blaster kartı - the Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Professional Sound Core3D™ den aldığı güç ile oyun iletişimde yeni bir çağın müjdesini verir. Donanımsal olarak hızlandırılmış THX® TruStudio Pro™ ses teknolojisi ile eşsiz ses çalma kalitesi, yenilikçi CrystalVoice ™ ile size multiplayer oyunlarda, çevrimiçi sohbet ve video konferans ile iletişim sağlarken kristal netliğinde ses kalitesi verir. Etkileyici iç donanım; kırmızı-sıcak parlayan Core3Dişlemci ile eşit derecede çarpıcı tasarım bütünleşir.Az enerji ile yüksek performans verecek sekilde dizayn edilen The Sound Core3D işlemcisi tek bir yonga üzerine bir dört çekirdekli yüksek performanslı dijital sinyal işlemci (DSP) ve yüksek kaliteli dönüştürücüler entegre Creative'in ilk ses ve ses işlemcisi.
Cahal civelek arkadaşım senin almak istediğin reco da PCI exp Üstelik teknik verilerini hiç beğenmedim bu kartın.

LENO7
31-03-2012, 17:26   |  #208  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj
Konu başlığına ithafen.
LENO hala bi sistem için bilgilenmediysen sana da kaliteli bi sistem yapalım istersen.
Ancak ne demek istediğimi anlayabilmen için 20-30Hz lik frekansları duyman lazım. Bunun tek tarifi deprem olurken yerden gelen alçak frekanslı sestir.
İşte benim müzik sistemi bu frekansları insan kulağına rahat duyurabiliyor.

Teşekkür ediyorum Yamyam abi...öğrenmem gerekenleri fazlasıyla öğrendim artık..
Sistem derken Toplama Bilgisayar demek istemişsiniz..
Abim ben toplama bilgisayar işini bıraktım...Yani almıyorum..Şimdilik bendeki laptop bana yetiyor..
Eğer toplama bilgisayar almaya karar verirsem mutlaka senin önerilerine bakıcam...
Başka hangi konuda öğrenmem gereken şeyler var şuan aklıma hiçbirşey gelmiyor..sanırım bir uzmanın bilmesi gereken bütün şeyleri öğrendim..
Gerçekten Yamyam abi okadar yeneteklisiniz ki DETROİD bile sizin yeteneğinizi kıskanmış galiba..

LENO7
02-04-2012, 14:17   |  #209  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Az önce bir video izledim..
Tv'lerdeki 2ms ve 5ms tepkime süresini test ediyorlardı..
Bende videoyu indirdim..izledim açıkçası 2ms ve 5 ms arasında hiç fark bulmadım..VLC Player'de izledim videonun hızını sonuna kadar yavaşlattım bu sefer çok ufak bir fark buldum..
Yani normal 2 ms ve 5ms olan TV'lerde hiç bir fark yokmuş.2 ms ve 5 ms arasındaki hızı normalde farketmek imkansız gibi...boşuna gidip 2ms olan Tv'lere para harcıyoruz..
Bundan anladımki TV alırken dikkat edeceğimiz şey tazeleme hızı (hz) ve kontrast... 

Kapalı Hesap (154666)
02-04-2012, 19:02   |  #210  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: LENO7  
Az önce bir video izledim..
Tv'lerdeki 2ms ve 5ms tepkime süresini test ediyorlardı..
Bende videoyu indirdim..izledim açıkçası 2ms ve 5 ms arasında hiç fark bulmadım..VLC Player'de izledim videonun hızını sonuna kadar yavaşlattım bu sefer çok ufak bir fark buldum..
Yani normal 2 ms ve 5ms olan TV'lerde hiç bir fark yokmuş.2 ms ve 5 ms arasındaki hızı normalde farketmek imkansız gibi...boşuna gidip 2ms olan Tv'lere para harcıyoruz..
Bundan anladımki TV alırken dikkat edeceğimiz şey tazeleme hızı (hz) ve kontrast... 
Teknik olarak 2ms tepki süresine sadece belli kriterlerde (laboratuar ortamı) ulaşılabilir. Ayrıca çoğu üretici bu tepki süresinin dış ortamda ölçülemediğini bildiği için bol keseden üflüyorlar. Bunu test etmenin en iyi yolu mağazada tv lere bakarken LCD ile plazma TV leri aynı anda ve hızlı sahnelerde seyredip farkını anlamaktır.
Kontrast olayı ise artık çetrefilleşmiş. Yok 100.000 dinamik kontrast yok gerçek kontrast üfleyen üfleyene. Dikkat edilmesi gerekenler Ekranın siyah seviyesi ve ışık akısıdır. (CD m2)
Hz olayı ise başlı başına yalan.
Götür laptopunu. Bağla o TV ye ekran saptırma ayarlarından 100Hz i alabiliyorsan mesele yoktur. Bana teknosada bi vatandaş 200Hz bu abi diye satmaya kalkıştığı TV yi laptopumla test ettim 85Hz ten yukarı çıkamadı.

LENO7
02-04-2012, 23:47   |  #211  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
Götür laptopunu. Bağla o TV ye ekran saptırma ayarlarından 100Hz i alabiliyorsan mesele yoktur. Bana teknosada bi vatandaş 200Hz bu abi diye satmaya kalkıştığı TV yi laptopumla test ettim 85Hz ten yukarı çıkamadı.

yani hz olayında aldatılıyormuyuz..yoksa bu hz sadece laptopta mı düşük..?
200 hz olan bir tv normalde 200 hz midir..yoksa laptop ile test ettiğimizde çıkan gerçek değerler mi..?

Kapalı Hesap (154666)
03-04-2012, 00:40   |  #212  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: LENO7  
yani hz olayında aldatılıyormuyuz..yoksa bu hz sadece laptopta mı düşük..?
200 hz olan bir tv normalde 200 hz midir..yoksa laptop ile test ettiğimizde çıkan gerçek değerler mi..?
200Hz demek ekranın tazeleme hızıdır. 100 Hz lik bir tazeleme hızına ulaşabilmek için horizontal frekansının oldukça yüksek değerlere ulaşması lazımdır.
İlave olarak:
Her bilgisayarn ekran kartı bu frekansa ulaşamadığı gibi TV nin horizontal devreleri de zorlukla ulaşabilir.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (230144) ~ 03 Nisan 2012 00:42
LENO7
10-04-2012, 00:07   |  #213  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

tşkler Yamyam abi ellerine sağlık..