Herşey geç açılıyor..

Freedom.c
13-12-2008, 14:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Herkese slm. Geçmiş bayramınızı kutlayarak hemen problemime geçiyorum. Bilgisayarım, IE olsun belgelerim olsun notepad olsun geç açıyor, diğer uygulamalarda aynı şekilde. IE simgesine hızlı başlattan tıkladığımda basılı kalıyormuş gibi kalıyor sonra açılıyor. Mesela IE da sayfa gezerken simge durumuna küçültüyorum, tekrar tam ekran yaparken ilginç bi takılma oluyor. Görev yöneticisinden işlemler bölümününe baktım, masaütsündeyken hiçbirşey yapmıyorken cpu kullanımı 5-15% aralarında gidip geliyor. taskmgr.exe ve explorer.exe kullanıyor. Masaüstündeyken hiçbişi yapmıyorken taskmgr.exe ve explorer.exe nin cpu ve ram değerleri devamlı değişiyor. Ve görev yöneticisindeki işlemler bölümünün kısmını açtığımda devamlı titreme var. Titremeden kastım bişeyin üstüne tıkladığımda yanıp sönüyor. Virüs taramasında onlarca kez geçirdim, NOD32 ile. Fakat virüs bulamadı. Son olarak Service Pack 3 ü kurarken Service Pack 3 Kur Hatası, Service Pack 3 yüklemesi tamamlanamadı, bir iç hata oluştu, hatası veriyor. Bunada bi çözüm önerirseniz sevinirim. Acil yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

isa_derinkuyu
13-12-2008, 14:27   |  #2  
Üye
81 mesaj

formattttt

bwhiteb
13-12-2008, 14:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

hızlandırmak için https://www.chip.com.tr/forum/Xp-Hizlandirma_t55308.html buraya bi bak
ayrıca cclenar gibi dosya temizleyicilerini kullanabilirsin
güncelleme konusu ise virüs programını kapatıp yap çünkü bende virüs açıkken yapmıyor
Malwarebytes' Anti-Malware ve Anti-Malware bunlarla da bi tarat istersen
        kolay gelsin

Son Düzenleme: bwhiteb ~ 13 Aralık 2008 14:29
trinity
13-12-2008, 14:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

sistem temizliği yapmanı öneririm görev çubuğundaki bazı gereksiz programları kapat veya sil virüs taraması yap sorunun hallolocak o zaman

Banned
13-12-2008, 14:44   |  #5  
Banlandı
5,024 mesaj

taskmgr.exe ve explorer.exe zaten bir sistem dosyası görev yöneticinde devamlı görmen normal cpu kullanımımnda normal düzeyde sisteminin yavaşlaması yeterli sistem temizliği yapmamandan rami tüketen program ya da oyunlar kurmanda bilgisayarı aşırı kasan programlardan dolayı meydana gelir.arada format atmakda sistemini hızlandırır.senin yapman gereken sistemi yoran tüm gereksiz oyun,program,eklenti ve varsa windows temalarını kaldırıp ccleaner,tune up,Glary Utilities ve Advanced SystemCare'le temizlik yapmak.virüs programıyla taradım dedimşsin peki malware,trojan ve spyware gibi programlarla tarama yaptınmı bunlarlada yapmalısın.ayrıca donanımların düşükse donanım yükseltmesi yapmanda iyi olur sen iyisimi tüm sistem donanımlarını buraya yaz ona göre değişmen gereken parça var mı diye bakalım.Service Pack 3 hatası hakkında bir şey söyleyemeyeceğim arkadaşlar sana bu konuda daha iyi yardımcı olurlar.

al_muallim
13-12-2008, 14:59   |  #6  
Üye
55 mesaj

başka bi antivürüsle tarattır bilgisayarını, sistem geri yüklemeyi dene,

arkadaşların dediği gibi, gereksiz dosyaları silen programları yükle,

bunlardan sonrada yavaşsa artık, format çek :)

bwhiteb
13-12-2008, 15:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

en temizi format ama son çare Beğendim

Freedom.c
13-12-2008, 16:47   |  #8  
OP Taze Üye
18 mesaj

Önerileriniz için teşekkürler. Bişi daha soracağım sizlere. Ben D ye oyun kurmuştum şimdi format atınca D ye kurduğum oyunlar program ekle kaldırdan silinecekmi? D deki uygulamaların program ekle kaldırdan silinmeden format atmak mümkünmü. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son Düzenleme: Freedom.c ~ 13 Aralık 2008 16:48
bwhiteb
13-12-2008, 16:55   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

senin sistemin c de ise d ye format atman d sürücüsündeki dosyaları etkilemez.ama bazı programlar,oyunlar c ye bi kaç dosya atıyor eger sen c ye format atarsan bazı oyun ve programların çalışmayabilir

trinity
13-12-2008, 16:56   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

şimdi c ye format attığın zamn d ye dokunmaz tekrar işletim sistemini kurunca program akle kaldır d deki oyunu görmesi lazım ama d deki ouyunun profram files ta eklenileri varsa onlar da silinecek o zaman oyunun çalışmaya bilir

Banned
13-12-2008, 17:36   |  #11  
Banlandı
5,024 mesaj

en iyisi sen tüm yedeklerini alıp bilgisayara öyle format at arkadaşların dediği gibi eğer c sürücüsünde herhangi bir dosya uzantısı bırakmışsa ve sende bunu görmeden format atarsan oyun ya da programları açarken hata verebilir.