Herşey tamam ekrana görüntü gelmiyor (Hdmi sinyal)

Berk Evginer
20-05-2019, 10:08   |  #1  
Berk Evginer avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

Herkese Merhaba,

Direk sorunu anlatıyorum;

Bilgisayarımı açtıgımda işlemci fanım, psu, sorunsuz calısıyor. Tüm parcalarımın montajı düzgün. Fakat ekrana görüntü gelmiyor Monitor'de "HDMI Sinyal Yok" yazısı cıkıyor.

Bilgisayar Programcılıgı okudugum için şu yöntemleri denedim;

-HDMİ Kablosunu test ettim calısıyor sorunu yok

-Monitorumu baska bir kasada denedim çalısıyor sorun yok.

- İşlemcimi , ekran kartımı, ramimi, harddiscimi, bios pilimi çıkarıp tekrar montajladım sorun yok.

- Ekran kartımı cıkarıp direk anakarta kabloyu bagladım yine görüntü yok.

Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir alternatif seçenegi olanlar yarıdmcı olabilir mi ?

PC Özelliklerim: İşlemci= AMD Ryzen 1300x 3.5 GHZ,  Ekran Kartım= NVİDİA GeForce 1050ti (asus rog strix), RAM= Venegence 8GB DDR4 2100MHZ Anakartım= Asus B350M-K

Berk Evginer bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
klyglsn
20-05-2019, 15:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

psu kaçwatt psu yetmiyor olabilirmi ayrıca kuzeyde işlemcini üzerinde dıgı+vrm devresi aktif olmuyor olabilir onu söküp öyle resetleyecen sen nasıl yapacan 3 yıl garantisivar servise gönder

klyglsn bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Berk Evginer
20-05-2019, 16:01   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

Servise göndericemde bilgisayarı İTOPYAPC' den aldım. Şikayetvar sitesinde kargoları nasıl aldıklarına baktım baya bir şikayet gördüm. 20 iş günü demelerine ragmen 3 ay bekleyenler teknik servise ulaşamayanlar varmış. O yüzden göndermeden bir danışmak istedim. Bu arada bilgisayar 3-4 ay sorunsuz çalıştı sonradan durup dururken sinyal yok demeye basladı 5-6 kere yeniden baslattıgımda acılıyordu fakat sonradan hiç açılmamaya basladı ekranım.

klyglsn
20-05-2019, 17:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

illakin şundandır demiyoruz belkide bambaşka sorunu vardır nereden aldığınızın önemiyok!! faturalı değilmi garanti belgesinde distiribütörün kaşesi ve telofonu vardır orayla iletişime geçin size yardımcı olurlar internet üzerinden aldığınızı bildirin olmazsa asusun kendisinide arayıp sorunu anlatırsınız diğer parçaların sağlam olduğundan emin olmadığınız varsa şüphelendiğiniz tüm parçalarıda yollayın çekinmeyin ben hep öyle yaparım genelde birkereye mahsusda olsada birerbir yenisiyle değişilir yada tamir edilir işlemcinin tamiri olmadığı için yenilenir işlemcidede sorun olabilir hatta firmalar size kargo ücretinin idiriminden faydalanmanız için kod verirler en azından bir ödemeyi onlar kabul ederler veya sözleşmeye göre ucuza gelir aksi halde bir anakart daha aldın sorununuz yine  tekarrur ettimi luzumsuz masrafınız olur zaten nezamandır sıkıntı çekmişsniz çokçokta 20 gündaha beklersiniz bu arada diğer parçalarıda kontrol ettirmiş olursunuz

excel_mustafa
21-05-2019, 18:45   |  #5  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

psu yada anakart kargocuların azizliğini uğramış olabilir. ilk önce bunları servise yolla. donanımsal arıza olduğundan fazla uğraşma.

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:27   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

s.a aynı sorun bendede var bende bi ara sınyal kesılıyordu pc de ekran gelmeyınce kaptıp acı yodum sonra duzelıyordu en sonunda goruntu gıttı sen ne yaptın nasıl cözdun  bende dısplayport calısıyor ama hdmı calısmıyo aynı ne yaptın

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:28   |  #7  
Taze Üye
13 mesaj

s.a aynı sorun bendede var bende bi ara sınyal kesılıyordu pc de ekran gelmeyınce kaptıp acı yodum sonra duzelıyordu en sonunda goruntu gıttı sen ne yaptın nasıl cözdun  bende dısplayport calısıyor ama hdmı calısmıyo aynı ne yaptın

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:28   |  #8  
Taze Üye
13 mesaj

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:28   |  #9  
Taze Üye
13 mesaj

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:29   |  #10  
Taze Üye
13 mesaj

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:29   |  #11  
Taze Üye
13 mesaj

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:29   |  #12  
Taze Üye
13 mesaj

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:29   |  #13  
Taze Üye
13 mesaj

s.a aynı sorun bendede var bende bi ara sınyal kesılıyordu pc de ekran gelmeyınce kaptıp acı yodum sonra duzelıyordu en sonunda goruntu gıttı sen ne yaptın nasıl cözdun  bende dısplayport calısıyor ama hdmı calısmıyo aynı ne yaptınOnay

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:29   |  #14  
Taze Üye
13 mesaj

s.a aynı sorun bendede var bende bi ara sınyal kesılıyordu pc de ekran gelmeyınce kaptıp acı yodum sonra duzelıyordu en sonunda goruntu gıttı sen ne yaptın nasıl cözdun  bende dısplayport calısıyor ama hdmı calısmıyo aynı ne yaptın Onay

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:30   |  #15  
Taze Üye
13 mesaj

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:30   |  #16  
Taze Üye
13 mesaj

s.a aynı sorun bendede var bende bi ara sınyal kesılıyordu pc de ekran gelmeyınce kaptıp acı yodum sonra duzelıyordu en sonunda goruntu gıttı sen ne yaptın nasıl cözdun  bende dısplayport calısıyor ama hdmı calısmıyo aynıne yaptın

Eren Korkmaz
12-02-2021, 22:30   |  #17  
Taze Üye
13 mesaj

excel_mustafa
13-02-2021, 00:10   |  #18  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

monitör bozuk gibi görünüyor emin olmak için tv ye bağlayıp biraz kullan.

Eren Korkmaz
13-02-2021, 09:18   |  #19  
Taze Üye
13 mesaj

uuuuuuu

White-Fox
13-02-2021, 13:08   |  #20  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj