Hiç bitmeyen bir ihtiyaç!

CHIP Online
28-03-2010, 15:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

LG, hiç bitmeyen bir ihtiyaca yöneliyor. İşte kullandıkça daha fazlası gereken ürün...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hic-bitmeyen-bir-ihtiyac_18840.html

LG, yeni NAS sürücüleri (Network Attached Storage = Ağ Depolama Birimi) ile hem küçük ofis/ev ofisi kullanımına hem de depolama gereksinimi yüksek son kullanıcılara hitap etmek istiyor.

Cihaz tasarlanırken hem içsel yapısı hem de tasarımına önem verildi: Cihazlar siyah/beyaz renkte piyasaya sürülecek ve dış görünüşleriyle de göze hitap edecek.

Bunun dışında N2R1 modeli 4 TB depolama alanını destekliyor. Bu sayede iki sabit disk kullanılabiliyor. Diskler istenirse RAID sisteminde çalıştırılabiliyor ki bu da depolama alanından yarı yarıya feragat ederek veri güvenliğini arttırmanızı sağlıyor. RAID dizisinde diske kopyalanan her dosyanın bir yedeği oluşturuluyor ve böylece olası bir çökme durumunda ve donanım arızasında yedekten çalışılmaya devam ediliyor. Her ver iki diske de aynı anda yazıldığı için toplam depolama alanının ancak yarısı kullanılabiliyor.

N1T1 modeli ile ilk planlara göre bir harici disk gibi gözüküyor; ama 2 TB depolama alanı sunuyor. Tek bir sabit diske sahip olan modelde N2R1'de sunulan optik sürücü ve kart okuyucu yok. NAS cihazları 2010'un ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Tüm konu: Hiç bitmeyen bir ihtiyaç!

İzleyin: Thecus N0204 miniNAS

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: NAS sürücüleri pratik buluyor musunuz?

a.ozcan
28-03-2010, 18:49   |  #2  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,013 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009
0

Gayet güzel.