Hide folders ile şifr. dos. ulaşamıyorum

HPQ-User
03-11-2008, 00:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ss2 sormuş:
Hide folders ile şifrelediğim klasörlerime formatdan sonra ulaşabilmeme rağmen içindeki dosyaları(jpeg,.exe) açamıyorum.Dosya isimleri yeşil renkte.Formattan ve hide foldersı kurmadan önce acronis ile yedek almıştım.acaba o yedeği yüklesem diğer disk bölümümdeki  dosyalarıma ulaşabilirmiyim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
WinXP Sp3,Core 2 Duo 1.86ghz,2gb işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

YasarS
03-11-2008, 00:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Öncelikle klasör şifreleme işlemini o anki yönetici hesabı ile yaptığın için sonraki formatta başka bir yönetici konumuna düştün ve sana erişim hakkı vermez.Ama aldığın yedeği yüklemende eğer sana eski yönetici hakkını geri verecekse tabiki ulaşabilirsin.Yani demek istediğim eski sistemin imajını vs. aldıysan onu geri yükleyerek ulaşabilirsin

physfg
03-11-2008, 17:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

kalsör seç-görünümden-basit dosya paylaşımını iptal et
o erişemediğin klasör-dosya üstünde sağ tık özellikler-güvenlik-gelişmiş-sahibi--kendi adını seçip "nesnelerin alt sahip...." işaretleyip uygulat

artık açılır....

ss2
03-11-2008, 23:06   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj
physfg
kalsör seç-görünümden-basit dosya paylaşımını iptal et
o erişemediğin klasör-dosya üstünde sağ tık özellikler-güvenlik-gelişmiş-sahibi--kendi adını seçip "nesnelerin alt sahip...." işaretleyip uygulat

artık açılır....

cevap için sağol kardeş ama sahipliği almama rağmen dosya isimleri yeşil renkte ve fotoğrafları açamıyorum maalesef.en son çare sistem geri yükleme yapacağım artık.

Blacksmith
03-11-2008, 23:13   |  #5  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

kardes onceden sıfreledıgın dosyaları yıne hıde folders ıle sıfrele sonra sıfreyı kaldırıp bir daha bak..

ss2
03-11-2008, 23:45   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj
Blacksmith
kardes onceden sıfreledıgın dosyaları yıne hıde folders ıle sıfrele sonra sıfreyı kaldırıp bir daha bak..
ilk onu denedim zaten ama o da olmadı maalesef.

Recep Baltaş
04-11-2008, 03:19   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bu konuyu çooook tartıştık burda....Bir aratırsanız sayfalarca döküman var.

Ben de elli bin kere dedim ama yine diyorum: bilmediğiniz şifreleme yöntemlerini kullanmayın.

Dosyalarınız NTFS yöntemi ile şifrelemişsiniz. Acronis ile yedeğiniz varsa hemen geri yükleyin. Yoksa bu dosyalar mazide yerini alır.

Zira şifrelenen her dosya User'a özgü Uniqe bir anahtara sahiptir...