Hikaye.

PcMaKeR
18-12-2009, 13:22   |  #1  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

İş yerindeki çalışan ablam bir hikaye anlattı ne kadar doğrudur bilmiyorum ama paylaşmak istedim:

Birgün Hz. Musa peygambere Allah(c.c.) "Ben bugün öğle yemeği için senin yanına geleceğim" diyor.

Musa peygamber :"Tabiki efendim gelin birlikte yiyelim yemeği." diyor.

Konuşmaları bitiyor. 10 dk sonra Musa peygamberin dininden olmayan biri(Yahudi olmayan biri) geliyor öğle yemeğine.

Selamını veriyor yabancı.
Yabancı: "Karnım çok aç" diyor.
Musa Peygamber: "Sen benim dinimden değilsin yolcu ben senin ile yemeğimi paylaşmam diyor."
Yabancı: "Tamam öyle olsun." diyor ve gidiyor.

Sonra Allah(c.c.) Musa ile konuşuyor. Bugün gelen bendim ama benimle yemeğini paylaşmadın ama ben her insanın rızkını veriyorum dinine bakmaksızın diyor.

Burdaki ders önemli. İkinci hikaye:

Musa peygamber yine bir gün Allah(c.c)'a diyor ki:"Ben hiçbir insanı ayırmam herkese öğütler veririm yardım ederim" diyor. Allah(c.c.) "Tamam o zaman bu gün çık dolaş bakalım akşam yine konuşalım." diyor.
Neyse Musa peygamber çıkıyor yahudilerin aralarında geziyor. İnsanlar hırsızlık yapıyor, Yolsuzluk yapıyor, haram, tecavüz ne ararsan görüyor.Akşam oluyor:
Allah(c.c.):"Nasıl gezdin mi bugün."
Musa :"Bunların hiç biri sana el çevirmemiş hepsi bozulmuş. Bunları taşa çevirin efendim." diyor.
Allah(c.c.) "Hani insanları ayırmam diyordun. Bu insanları ayırmaktır. Ben insanların ne dinine nede yaptıkları işlerden dolayı başka bir şekilde ayırım yapmam. Senin onlara yol göstermen gerekirdi" diyor.

Buda ikinci ders.

Allah(c.c.) hiçbir zaman insanları geri çevirmez. Din,dil,ırk ayrımı yapmaz. Sadece ona karşı dürüst, kendinize karşı dürüst olmanızı ister...

Kapalı Hesap (158417)
18-12-2009, 13:33   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

çok teşekkürler sayın pc maker çok güzel di teşekkürler
elinize bağlık