Hızlı olacak bir bilgisayarın özellikleri nedir?

MEksiOfficial
09-09-2013, 19:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba.

Masaüstü bir bilgisayar alacağım fakat donanımsal bir bilgim olmadığı için kararsız kaldım. Bilgisayar hızlı olacak ve kasma yapmayacak. Adobe ürünlerini ve diğer çizim programlarını hızlı bir şekilde çalıştırabilecek. Oyunlar kasmadan oynanabilecek. Bu tarzda bir bilgisayar nasıl olmalı ? Tam anlamadığım için böyle paketler varsa (istenilen özellikleri içeren tarzda) linklerini paylaşabilirseniz ya da kendiniz yazabilirseniz memnun olurum. Bir de ekran önerisinde bulunursanız mutlu olurum..

Şimdiden teşekkürler.

MegaFreak
09-09-2013, 21:13   |  #2  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

bütçeniz ne kadar ?

MEksiOfficial
09-09-2013, 22:45   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: MegaFreak  
bütçeniz ne kadar ?

2 bin TL'ye kadar..

DiamondMines
09-09-2013, 22:47   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: MEksiOfficial  
Merhaba.

Masaüstü bir bilgisayar alacağım fakat donanımsal bir bilgim olmadığı için kararsız kaldım. Bilgisayar hızlı olacak ve kasma yapmayacak. Adobe ürünlerini ve diğer çizim programlarını hızlı bir şekilde çalıştırabilecek. Oyunlar kasmadan oynanabilecek. Bu tarzda bir bilgisayar nasıl olmalı ? Tam anlamadığım için böyle paketler varsa (istenilen özellikleri içeren tarzda) linklerini paylaşabilirseniz ya da kendiniz yazabilirseniz memnun olurum. Bir de ekran önerisinde bulunursanız mutlu olurum..

Şimdiden teşekkürler.

İlk olarak SSD olması şart. Ondan sonra işlemci ve ekran kartı güçlü olması gerek. Anakart normal düzeyde olabilir ama yinede özelliklerine bakmalısın. Bir de sağlam güç kaynağı ile sağlam sistem kurabilirsin. Bütçen önemli bu durumda. Diğer parçaların sistem hızı ile alakası yoktur çok fazla.

MEksiOfficial
09-09-2013, 23:15   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
İlk olarak SSD olması şart. Ondan sonra işlemci ve ekran kartı güçlü olması gerek. Anakart normal düzeyde olabilir ama yinede özelliklerine bakmalısın. Bir de sağlam güç kaynağı ile sağlam sistem kurabilirsin. Bütçen önemli bu durumda. Diğer parçaların sistem hızı ile alakası yoktur çok fazla.

Örnek bir toplama listesi yapabilir misiniz ?  Bu dediklerinizle ilgili. Bide fiyatlarını yazarsanız sevinirim.

Ogulcanx
09-09-2013, 23:25   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
57 mesaj

Demiş ya iki bin tl ye kadar butcesi varmıs

DiamondMines
09-09-2013, 23:30   |  #7  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alıntı: Ogulcanx  
Demiş ya iki bin tl ye kadar butcesi varmı

Haklısın görmedim.

MEksiOfficial
09-09-2013, 23:38   |  #9  
OP Taze Üye
9 mesaj
 Çok güzel bir liste olmuş elinize sağlık. Böyle bir bilgisayarda hiçbir sıkıntı olmaz dimi ? Bilmediğimden soruyorum. Galiba hepsi vatan computer'dan. Bunları seçerek sipariş verebiliyoruz bir kasa komple ?

DiamondMines
09-09-2013, 23:46   |  #10  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alıntı: MEksiOfficial  
 Çok güzel bir liste olmuş elinize sağlık. Böyle bir bilgisayarda hiçbir sıkıntı olmaz dimi ? Bilmediğimden soruyorum. Galiba hepsi vatan computer'dan. Bunları seçerek sipariş verebiliyoruz bir kasa komple ?
Sistemde sorun olmaz. Hepsi Vatan. Daha ucuz bulursan neresi uygunsa ordan alırsın orası sana kalmmış. Vatan'dan alırsan onlar sana toplar test edip verirler işletim sistemi yüklemeden. İşletim sistemini ya kendin yüklersin mevcut varsa veya başkasına yükletirsin. Vatan'dan halletmek istiyorsan işletim sistemi alman gerekebilir.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
MEksiOfficial
10-09-2013, 00:18   |  #11  
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Sistemde sorun olmaz. Hepsi Vatan. Daha ucuz bulursan neresi uygunsa ordan alırsın orası sana kalmmış. Vatan'dan alırsan onlar sana toplar test edip verirler işletim sistemi yüklemeden. İşletim sistemini ya kendin yüklersin mevcut varsa veya başkasına yükletirsin. Vatan'dan halletmek istiyorsan işletim sistemi alman gerekebilir.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için

AlperKaPTaN
10-09-2013, 01:00   |  #12  
AlperKaPTaN avatarı
Yıllanmış Üye
164 mesaj

Aynen. Vatan'dan PC toplattım. Montajı 3-4 gün sürüyor. İşletim sistemi yüklemiyorlar. 160 TL vererek işletim sistemi yükletirsin anca.

MegaFreak
10-09-2013, 12:34   |  #13  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj
Alıntı: AlperKaPTaN  
Aynen. Vatan'dan PC toplattım. Montajı 3-4 gün sürüyor. İşletim sistemi yüklemiyorlar. 160 TL vererek işletim sistemi yükletirsin anca.

adamlar işletim sistemi yüklemeye para almıyorlarki eğer sen satın alırken işletim sistemide satın alırsan onu yüklüyorlar dvd siyle geri veriyorlar topladıktan sonra sistemi