hoparlörden ses çızırtılı çıkıyor.

HPQ-User
08-01-2009, 14:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sonkartal14 sormuş:
Anakart üzerindeki pin çıkmıştı daha sonra ses gelmedi. pin ankart kitapcığında gösterilen yare taktım. bu seferde sadece sol hoparlör çalışıyor ve ses aşırı çızırtılı ve 5 dk sonra ses kesiliyor. aynı pimi 2 yan tarafına takıtım bu seferde sağ aynı şeklilde çalıştı. ses driver silip tekrar yükledim ama sorun  devam ediyor(bunu yapmamın nedeni virüs prg. her seferinde ses dosyasında virüs bulmasıydı.) yardımcı olursanız sevirim.

iyi günler..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
MSI-PT8Neo-V anakart
crative a 300 hoparlör

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2)

YasarS
08-01-2009, 15:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

cızırtının virüsle alakası yok tamamen doanımsal yani çıkan pin bir şekilde yanlış takılmış veya yuva hasarlanmış olabilir bunun için teknik destek şart.Virüs meselesine gelince,Bazı antivirüsler özellikle avast gibileri bazı sistem dosyalarını virüs olarak görebilirler.Diğer bir ihtimal olarak virüsler genelde sistem yedeğine yerleşirler.Örneğin ''system volume information'' burası sistem geri yükleme noktasıdır.Eğer ses kartı driverine ait virüs uyarısı burdan geliyorsa sistem geri yüklemeyi kapatınca burdaki bütün dosyalar silinecek dolayısı ile virüslerde sonra istenirse yine sistem geri yükleme noktası oluşturulabilir.  

sonkartal14
08-01-2009, 19:48   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

pin doğru takıldığından eminim.  yuva zedelenmiş olsa sesin hiç çıkmaması gerekmez mi?