Hoparlörden Ses gelmiyor.Ama kulaklıktan geliyor.

Burakakyuz
27-02-2010, 14:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba Arkadaşlar ;

Masaüstü, Windows İşletim Sistemi kullanıyorum. Herkes konu başlığından hoparlörün bozuk olduğunu düşünecek ama değil .  ( Kulaklığı taktığım zaman her ortamdan müzik dinleyebiliyorum .)
Yalnız dün hoparlörü taktım ( 2+1 CREATİVE ). Ses , MP3 Müzik açıyorum geliyor. 3D Audio Denemesi yaptırıyorum ses yine geliyor. Ama internet'den Müzik açtığım zaman ses yok . Çeşitli Online oyunları açıyorum hala ses gelmiyor.  Hoparlörümün bozuk olmadığından eminim .Ses kartı kurulu sorun ne olabilir. bir çözümü var mı ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Ben ne gerekiyorsa yaptım ama bulamadım :(

Son Düzenleme: Burakakyuz ~ 27 Şubat 2010 14:26
DEXTER 26
27-02-2010, 14:30   |  #2  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

Arkadaşlar ufak bir regedit ayarı ile problem çözülüyor.
Alttaki adımları takip edin:

1-BAŞLAT'tan çalıştır'ı tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisine girin.
2-Sol taraftaki menüyü kullanarak;
Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft \Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 'a kadar ilerleyin.
3-Sağ taraftaki pencerede boş bi yere tıklayarak YENİ ardından DİZE DEĞERİ ni tıklayarak satır ekleyin. Satırın ismini wavemapper olarak değiştirip ENTER'a basın. Böylece Adı wavemapper, Türü REG_SZ olan bir satır eklemiş oldunuz. wavemapper ismine çift tıklayın, size değer verisi girmenizi isteyen bir pencere açılacak. Buraya msacm32.drv yazın ve Tamam'ı tıklayın. Eklemiş olduğunuz satırın son hali şöyle olacak:

wavemapper REG_SZ msacm32.drv

4-Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın.
5-Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek olmadığı için arkanıza yaslanın ve videoların keyfini çıkarın.
Kolay gelsin... tabiki arkadaslar bu bir alintidir ve ben denedim kesin cözüm.....

Burakakyuz
27-02-2010, 14:47   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Teşekkür ederim sorun çözüldü :)

DEXTER 26
27-02-2010, 14:51   |  #4  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

ben geri dönüsünüz için tesekkur edrim

pelindenizci
15-06-2013, 17:48   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Yazdığınız işlemleri uyguladım. Ancak zaten ekranda wavemapper REG_SZ msacm32.drv yazılı satır var. Ancak hala hoparlörden ses gelmiyor sadece kulaklıktan geliyor.

murat5038
15-06-2013, 18:55   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: pelindenizci  
Yazdığınız işlemleri uyguladım. Ancak zaten ekranda wavemapper REG_SZ msacm32.drv yazılı satır var. Ancak hala hoparlörden ses gelmiyor sadece kulaklıktan geliyor.

Saatin oradaki ses simgesine sağ tıklayıp "Ses düzeyi karıştıcı aç" var ona tıklayıp, Aygıt Kulaklık ise Hoparlör yapın.

Hala olmaz ise Ses simgesine tıklayıp" Kayıttan yürütme aygıtları" tıklayıp. Kayıttan yürüt kısmında Hoparlörü varsayılan aygıt olarak işaretleyin. Hoparlörün Açık olup olmadığını ve Jackları kontrol edin doğru yere mi takdın yada iyice takılmışmı diye.

Sakaryalıı54
13-02-2016, 21:03   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bende yeni format atıldı bilgisayara ses programı falan yüklendi hapörlörü de yeni aldık ama hapörlör çalışmıyo başka bilgisayarda denedik çalıştı ne yapabilirim yardım edermisinizzz :((

Gözde Erin
11-06-2016, 20:46   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

hoparlörü varsayılan olarak yaptım  ama öyle yapınca da kulaklıktan ses gelmiyor her defasında varsayılanı değiştirmem mi gerek şimdi ? başka bir çözümü var mı yardımcı olursanız çok sevinirim

Muhammed Mesci
19-06-2018, 15:08   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

hocam bende şöyle oluyor ilk başta youtube dan sen geliyor fakat skype veya bir oyun açtığımda ses gidiyor pls yardım hatta skype veya oyunu kapattığımdada ses gelmiyor lütfen yardım