Hoparlörlerden hiç ses gelmiyor,

HPQ-User
24-02-2010, 23:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Emekli Memur sormuş:
Sn.Yetkili,Bilgisayarım da 2-3 aydır ses yok.Hoparlörlerden hiç ses gelmiyor.XP 'deki sorun çözme kısmına girdim.Ses,video ve oyun bağlantısı kısmındaki herşeyi harfiyen yerine  getirdim.Sorunu çözemedim.Masa üstündeki ses ayarı denetimini açıyorum.(Hoparlor resmi olan yeri).  Hepsi normal ayarda,ayarlar hepsinde orta konumda,tümü sessiz de işaretli değil.Ses ayarını tekrar sağ tıklıyorum,ses özelliklerini ayarla tıklıyorum.Ses Efekti ve Ses Aygıtları Özellikleri kısmını açıyorum.Burada hoparlör işareti nin yanında Realtek AC97 Audio gözüküyor.Aygıt ses ayarı sessiz de değil,işaret tam ortada.Acaba ses efekti,ses,insan sesi ayarlarımı düzgün değilmi?Diyorum kendimce.Donanımı tıklıyorum,buradaki tüm aygıtlar düzgün çalışıyor yazıyor.Masa üstünde Creative PCI Audio  Mikser şekli var ,sağ tıklıyorum Volüm kontrollerini açı tıklıyorum Creative Sound Blaster PCI çıkıyor,ayarları normal,hiçbiri sessizde değil,ayarlar orta konumda,Yanlız mikrofon artırma yeşil renkte.Creative PCI Audio Mikser tekrar sağ tıklıyorum.Çoklu ortam özelliklerini ayarlayı tıklıyorum.Ses Efekti  ve Ses Aygıtları Özellikleri kısmını açıyorum.Hoparlör şeklinin yanında Realtek AC97 Audio yazıyor.Aygır ses ayarı,alçak ile yüksek arasında orta da.Sessizde işaretli değil.Ne cd  den nede videolardan hiç bir ses gelmiyor.Windows Media Player çalışıyor ama hoparlörlerden ses gelmiyor.Video izliyorum ama ses yok.Önceden ses vardı,2 ,3 aydır ses yok.Bu 2,3 ay içinde ses bir kere kendi kendine geldi,birkaç gün sonra müzik dinlerken gitti.Sizden yardımınızı bekliyorum.Emekli devlet memuruyum.Tanıdığım bir bilgisayar tamirciside yok,zaten tamir ettirecek gücümde yok.Sizden acilen yardımınızı bekliyorum.Bilgisayarımdan sesi ne zaman duyacağım.Yardımlarınız için şimdi
den çok teşekkür ederim.Görevinizde başarılar dilerim.Saygılarımla,

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Bilgisayarım,toplama bir bilgisayardır.Kasa,Pegasus monitör Samsung SyncMaster 793DF.Sistem=Microsoft Windows XP professional,Versiyon 2002 Service Pack 3'dür.İntel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80 GHz,2.81 GHz 1.00 GB RAM.Hoparlörün markası,Creative SBS-240/245 (16.01.2008 yılında alındı.)Ses Kartı -Modeli ve ismi nedir?Bilmiyorum.Ses kartı driver'ı Realtek AC 97 Audio .

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; InfoPath.1; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)