Hoparlörün sesini kısınca bozuk sesler geliyor.

Daywalkerrr
13-10-2012, 07:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

''Hoparlörün sesini kısınca bozuk sesler geliyor (Modem ışığı yandığı zaman)''

Metronet BDL sistemi yani elektirik üzerinden internet alıyorum.Metronetin verdiğim modem üzerindeki PLC ışığı yanınca(internet ışığı),hoperlörün sesini kıstığım veya max açtığım zaman dayanılmaz,acayip bozuk sesler geliyor.Ancak ses seviyesini ortaya getirdiğim zaman ses gelmiyor.

Bir sürü yol denedim.

1-Modemin sadece PLC ışığı yandığında ses geliyor fişi çektiğimde ses kesiliyor,resetlediğimde o ışık yanana kadar ses kesiliyor sonra ışık yanınca tekrar devam ediyor

2- Fişleri ayrı ayrı yerlere taktım gene olmadı,modemi tek takıp hoparlörleri başka elektirik hat üzerine taktım gene aynı

3- PLC yanmasa 5+1 hoparlör sağlam

4-Hoparlör değiştirdik dandik bir şey taktım ses kesildi lakin 5+1 de ses devam ediyor

5-Metronet teknik servisi geldi o da çok uğraştı yapamayınca ve 2 tane hoparlörden ses gelmediğini görünce sorunu 5+1 hoparlöre yükledi.

6-Bütün driverlar son sürüm.Pc performans kasası

7- 5+1 Hoparlör ,modem olmasa tek cızırtı bile çıkarmıyor problemsiz.Ben sorunun bina veya metronet elektirik hatlarından kaynaklandığını düşünüyorum.

8-BU SORUN ÖNCEDEN DE BAŞIMA GELDİ BEN Mİ ÇÖZDÜM KENDİ KENDİNE Mİ HALLOLDU HİÇ HATIRLAMIYORUM.SORUN GENE NÜKSETTİ.

9- Servis elemanı yanındaki yeni modemi taktı aynı sorun devam ediyordu.

Olay ile ilgili tecrübesi,çözümü,fikri olan arkadaşların yorumunu bekliyorum.

EDİT: SORUN ÇÖZÜLDÜ METRONET MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN BİRİ FREKANS DİYE BİR ŞEYİ KAPATINCA SES KESİLDİ

Son Düzenleme: Daywalkerrr ~ 20 Aralık 2012 17:29