"hoşgeldiniz"den sonra görev çubuğu donuyo..yardım

napalm
30-01-2009, 18:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar bilgisayar açıldıktan sonra,yani "hoşgeldiniz" yazısı geçtikten sonra bilgisayarın kendine gelmesi için yaklaşık 1 dk beklemem gerekiyor.
herhangi bi klasöre girmeyi denediğimde bilgisayar kilitleniyor ve görev çubuğundaki uygulamalar yüklenmeden yaklaşık bir-iki dakka öyle bekliyor.
sonra görev çubuğu yüklenince 5-6sn içinde ancak kendine geliyor.

ccleaner ve tune-up gibi hızlandırıcı programlar kullandım
kaspersky2009 nod32 ve norton internet security 2009la da taradım virüs yok
bunun nedeni nedir acaba bi fikri olan varmı??

Banned
30-01-2009, 19:39   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

ramin yetersiz geliyor olabilir ya da işletim sisteminde bazı hasarlar oluşmuştur en temizi bir format atıp aynı sorunu yapıp yapmadığına bakman olur.

kays
30-01-2009, 19:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
348 mesaj
kylie
ramin yetersiz geliyor olabilir ya da işletim sisteminde bazı hasarlar oluşmuştur en temizi bir format atıp aynı sorunu yapıp yapmadığına bakman olur.
sen donanımı bir gözden geçir ilk önce de ram den başla sonra işlemci sonrada hdd bak en son arkdaşın dediği gibi yap kolay gelsin

hasanozf
30-01-2009, 20:16   |  #4  
Üye
89 mesaj

En son bir veya birkaç program kurduktan sonra mı bu hale geldi?

msconfig > startup kısmında sistemi kastıran bir başlangıç programı olabilir.

napalm
31-01-2009, 03:28   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

öncelikle teşekkürler yardımlarınız için
yok yüklediğim programlarla ilgisi olduğunu zannetmiyorum
peki kays ın dediğini nasıl yapacağım
yani ram i yada hdd yi nasıl gözden geçireceğim

manager817
31-01-2009, 11:19   |  #6  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Msconfig - başlangıç - tümünü devre dışı bırak ve pc yendien başlat, pc güvenli kipte aç ve son yükledin yazılımları kaldır, bu işini görmezse xp de oturum açtıktan sora , xp boot cd yi dvd r sürücüsüne takıp başlat - çalıştır - sfc /scannow yaz ve bekle yönergeleri takip et, olmazsa xp yi boot tan başlatıp xp recovery çalıştırabilirsin,  rsgistry de sorun olabilir registry tarama programlarıyla registry de hatalar varsa düzeltebilirsin .

balay80
31-01-2009, 12:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

Bilgisayarınız C: Sürücüsünden işletim sistemini yükledikten sonra muhtemelen sistemin açılışını yavaşlatan bir yükleme bu soruna sebep olmaktadır. Msconfig veya Autorun programları aracılığıyla Sadece "Sistemin Çalışması" için gerekli dosyalara onay verip gerisini güvenle kaldırabilirsiniz

napalm
01-02-2009, 02:43   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj
manager817
Msconfig - başlangıç - tümünü devre dışı bırak ve pc yendien başlat, pc güvenli kipte aç ve son yükledin yazılımları kaldır, bu işini görmezse xp de oturum açtıktan sora , xp boot cd yi dvd r sürücüsüne takıp başlat - çalıştır - sfc /scannow yaz ve bekle yönergeleri takip et, olmazsa xp yi boot tan başlatıp xp recovery çalıştırabilirsin,  rsgistry de sorun olabilir registry tarama programlarıyla registry de hatalar varsa düzeltebilirsin .
çalıştır'a  sfc /scannow yazınca sadece tarama yapıyor herhalde yani C'deki dosyalara bi zarar gelmez değilmi ?
yedek filan almam gerekirmi ?