host & joomla & site yayımlama

kuzey55
19-03-2010, 00:35   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Arkadaşlar merhaba.Öncelikle söylemeliyim ki web tasarım konusunda çok tecrübeli değilim.
Soruma geçeyim;
Hostumda joomla ile bir site yapıyorum.Joomlayı hostuma Joomla dosyayı olarak gönderdim ve kurdum.Şimdi çalışmalarım sırasında joomladan önizleme yaptıgımda sitemin linki www.siteadı.com/joomla  oluyor.Fakat ben direk www.siteadı.com olsun istiyorum.Joomla ekini nasıl değiştirebilirim ya da saf dışı edebilirim.joomla içerisinde ayrıca bir yayımlama seçeneği mi var onu da bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkürler

Nicoll
19-03-2010, 01:20   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Sadece joomla klasörünün içeriğini atman gerekirdi. Sen klasörle birlikte atmışsın. Bu durumda siteismi.com şeklinde yazdığın zaman açılmaz. 

Açılması için dosyaların kök dizinde olması gerekir. Bunun için onları joomla klasöründen dışarı çıkarman gerekiyor; joomla klasörüne gir ve dosyaları tek tek tutup üstteki klasörün üzerine sürükle, aktarıldıklarını göreceksin... (Filezilla ile oluyor) Belki özel komut kullanarak toplu olarak ta aktarabilirsin ama tam komutun ne olacağını bilmiyorum...

kuzey55
19-03-2010, 02:03   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

çok sağol dostum.. dediğin gibi yaptım oldu.. ;)

Nicoll
19-03-2010, 17:16   |  #4  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: kuzey55  
çok sağol dostum.. dediğin gibi yaptım oldu.. ;)
Çok güzel...