Hosting yayınlamak

HPQ-User
14-10-2008, 16:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kajmeran sormuş:
merhaba arkadaşlar sizden bi ricam olacak joomla 1.5 ile yaptığım siteyi yayınlamak istiyorum ücretsiz bi hosting servisi olan www.000webhost.com adresinden hosting aldım fakat sitemi nasıl yayınlayacaım konusunda hiçbir fikrim yok allah rızası için ne olur yardım edin 3 gündür uğraşıyorum bi türlu yayınlayamadım ne olur yardım edin nasıl yayınlarım nasıl bağlanıp düzenlerim mümkünse resimli anlatım olursa arkadaşlar çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim yardımı olan olmayan arşadaşlara...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
2gb ram 533 mhz
p4 3.06 işlemci
400gb hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Editör
14-10-2008, 16:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Merhaba,Almış oldugunuz hosting bedava hosting oldugundan dolayı tamamen sizin sayılmaz.Hosting'i almış oldugunuz yerin kendi adresini değiştiremezsiniz ancak kendi adresinizi yayınlayabilirsiniz.Yayınlayacağınız tasarımı FTP'ye editleyerek,bulmuş oldugunuz hosting'in adı ile internette yayınlayabilirsiniz.Dosyalarınızı bir FTP programı kullanarak hosting alanınıza aktarabilirsiniz. FTP programını kullanabilmemiz için elimizde ilgili web sitesine ait bir FTP adresi, kullanıcı ismi ve şifresi bulunması gerekir. Bu programlar arasında en çok kullanılanlardan birisi CuteFTP dir.

Hosting kontrol paneliniz bu özelliği destekliyor ise ; Dosya yönetimi kısmından gönder ya da yükle seçeneğini seçerek bilgisayarımızdaki dosyaları hosting alanımıza aktarabiliriz.Kolay gelsin.

Son Düzenleme: Editör ~ 14 Ekim 2008 17:02
mesut_illegal
14-10-2008, 18:11   |  #3  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

Editör kardeş çok sağol yorumun için fakat mesela ben dosyaları yükledim o dosyalara nasıl ulaşacam bide ana sayfamı nasıl belirleyeceğim çok sağolsun chip ekibi joomla eğitimi vermişti bu ay onun sayesinde bi site tasarladım keşke bide nasıl hosting'e yükleneceğini nasıl bağlanıp nasıl güncelleneceğinide anlatsaydı.çok saol yorumun için kardeş biraz daha açabilirsen konuyu çok sevinirim.

Editör
14-10-2008, 18:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Bu aşamada FTP'ye girip içeriğe dosyaları editleyiniz.Son işlem olarak  yapmış oldugunuz ana sayfa İndex'ini FTP içine yapıstırmanız yeterli olacaktır.Daha sonra almış oldugunuz Host'un adresini boş bir explorer sayfasına yapıstırdıgınız da ana sayfanın görüntülendiğini göreceksiniz.

Son Düzenleme: Editör ~ 14 Ekim 2008 18:30
mesut_illegal
14-10-2008, 21:30   |  #5  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

Editör kardeşi bişi soracam kusura bakma ben siteyi filezilla ftp programı ile joomla sitemin tüm dosyalrını sunucuya yükledim fakat bi türlü siteyi göremiyorum ana sayfamı nasıl göreceğimm şimdi ben ana bide easphp ile joomla yaptığımda direk kendisi anasayfaya bağlanıyo bunu nasıl selverde yapacağım çok karışık gözüküyo bi yardımcı olsan be kardeşim:)