Hotmail liderliği Gmail'e bırakmak üzere...

CHIP Online
10-02-2009, 11:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Gmail koşuyor, Hotmail bakıyor: Ücretsiz e-posta hizmetlerinde kral değişmek üzere mi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Hotm ... ak-uzere_10872.html

Pek çok internet kullanıcısının en az bir adet ücretsiz e-postaya sahip olduğu biliniyor. Bu konuda öncü olanlardan biri de Microsoft'un Hotmail hizmeti. Yıllarca neredeyse rakipsiz olarak ücretsiz e-posta hizmeti vermeyi sürdüren Hotmail'in tahtını Yahoo bile sarsmayı başaramamıştı. Fakat diğerlerine göre daha genç sayılabilecek Google'ın ücretsiz e-posta hizmeti Gmail bu konuda önemli adımlar atıyor.

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre 2008 yılı içerisinde Gmail'in kullanıcı sayısı %43 oranında artarak 29,6 milyona ulaştı. Aynı dönemde Hotmail ise %5 bir düşüş yaşadı ve 45,7 milyon olan kullanıcı sayısı 43,5 milyona geriledi. Ziyaret sayılarında 2008'de Gmail'in %39'luk artış yaşadığı ve Hotmail'in %4 kan kaybettiği görülebiliyor.

Bu rakamlara göre 2009 için yapılan öngörüler ise Hotmail'i zor günlerin beklediğinin habercisi. Gmail'in yükseliş oranın biraz daha artması ve 2009'da %46 daha büyümesi beklenirken, Hotmail'in %3'lük kan kaybı ön görülüyor. Eğer bu ön görüler doğru çıkarsa 2009 sonunda Gmail toplam 43 milyon tekil ziyaretçiye ulaşacak ve 42 milyonda kalacak olan Hotmail'i tarihinde ilk kez geçmiş olacak.

Tüm konu: Hotmail liderliği Gmail'e bırakmak üzere...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Gmail Hotmail'i geçebilir mi?

ilginch
10-02-2009, 11:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

kesinlikle geçer..
gmail çoğu konuda üstün.
ayrıca arkasında Goooogle var :)

manager817
10-02-2009, 12:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Gmail 'in hotmail i geçeceğini sanmıyorum, insanlar alışkanlıklarından vazgeçmezler :) , ayrıca hotmail ve msn ayrılmaz bir bütün :))

Semih Özyurt
10-02-2009, 12:02   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

geçeceğini sanmıyorum

parlak
10-02-2009, 12:53   |  #5  
Yeni Üye
26 mesaj

kesinlikle geçer çok çok üstünlükleri var hotmaile göre e posta yı sürekli kullanan kişiler gmaili istiyorlar

hoglu
10-02-2009, 12:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Eğer MSN Messenger'e darbe vurulabilirse geçebilir. Darbe olarak söylemek istediğim, anlık ileti mesaj sistemi olarak, facebook yada googleTalk'a geçiş olursa, Hotmail kan kaybetmeye devam eder. Çünkü hotmail'in tercih edilen sebepleri başında MSN Messenger geliyor. Peki Hotmail MSN MEssenger'e bağlı olmadan nasıl kan kaybını önleyebilir, bunun sebebi tamamiyle Microsoft politikasıdır. Sürekli kullanıcıları kendisine bağlamaya ve bilgi edinmeye çalışıyor haklarında. Zaten son olarak Messenger'ı setupını internet üzerinden yapmaya zorlaması, Messengerdan da geçiç olabileceğini gösterior bence. Oysa kullanıcılar özgürlüğü seviyorlar, baskıyı sevmiyorlar.

Tuti Urmeylander
10-02-2009, 13:11   |  #7  
Yıllanmış Üye
469 mesaj

Şimdiki durumda Gmail, Hotmail e karşı iyi bir rakip ama onu geçemez.Bana göre Hotmail çok daha sade ancak çok daha işlevsel.Gmail yenilik adına bir çok karmaşık özelliklere sahip.Bulmaca çözer gibi e-posta kullanmak istemem doğrusu.Bir de Gmail ile ilgili,hiç hoşlanmadığım tarafı, Hotmail de hiç olmadığı kadar spam mesaj geliyor posta kutuma.Bu mu daha iyi olan taraflarından birisi.Kullanıcı sayılarında dönemsel olarak artışlar ve azalmalar olacaktır elbet ancak sonuçta ve bu günkü durumda Gmail liderliği ancak rüyasında görür.

Uçkun Akyüz
10-02-2009, 14:39   |  #8  
Üye
88 mesaj

Arkadslara katılıyorum.Google'nin gmaili iyi ve kullanışlı ama hotmail de msn diye bir gercekte var,
Arakadlar su Windows mail programı nasıl programlanıyor bilen varmı?
ben bütün talimatları yaptım ama nedense pop3 bilgisayarı bulunamadı diye uyarı alıyorum ve iletiniz gönderilemedi diyor.Sanırım buda microsoftun bir uygulaması,hotmail de kayıtları elinde tutmak istemesi.Saygılarımla

eolos
10-02-2009, 19:45   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

herşey microsofta bağlı istediği şekilde yön verebilir . düşünün bakalım microsoft live da gmaili çalıştırmassa ne olur; kesinlikle herkez messengerla konusabilmek için microsofttan adres alır. ayrıca live servisleri cok güzel eksikleri yok gmailin verdiği desteğin hepsini oda verebilir hatta veriyor

onlineTR
10-02-2009, 19:50   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

GEÇEDEBİLİR GEÇMEYEDEBİLİR GARANTİSİ YOKK...:DD

Kaya Erdoğdu
10-02-2009, 20:33   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

geçemez ya arkadaşın dediği gibi msn kullanan bi kişi zaten zorunlu olarak hotmail sayfasını açıyor buda kullanma sayısını arttırıyor

Fattur
10-02-2009, 21:11   |  #12  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

. Zaten son olarak Messenger'ı setupını internet üzerinden yapmaya zorlaması, Messengerdan da geçiç olabileceğini gösterior bence

Yo hayır bende oflline installeri ver.herşeyinin.Msn in tek olarak ta var.İndirmeyi bilemedik bugüne kadar.problem oradan kaynaklanıyor..

Ayrıca gmail o kadar da güzel değil.Fake hesaplarda veya bedava host sitelerinde kullanıyorum.Gelen mailleride gene Hotmailden kontrol ediyorum. Kahkaha(Gmaile gelen maiilleri.Yönlendirme yaptım)..