HP 1410 yazıcı kartuşu tanımama

mat_67
11-11-2008, 23:23   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

arkadaşlar benim yazıcım siyah kartuşu tanımıyor, bir kaç defa doldurmuştum daha önce, geçen gün hata veriyor ve işlem yapamıyorum (ne çıktı alma ne de tarama yapma ne de fotokopi çekme tabii)

İlk aldığımda yazıcının orijinal kartuşu epey bi dolum yapmama imkan vermişti ama kaçarı yok onun yenisini almak zorunda kalmıştım... nette bu sorunla ilgili forumlara baktığımda tavsiyelerin hepsini okudum ve uyguladım ama nafile... (buhara tutup hassasca temizleme, bakır yerlerini silgi ile silme, vs.) sorun nedir bu HP'lerin kartuşlarında? bakırlar o kadar çabuk mu bozuluyor kartuşların?

başka seçenek yok mu? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim... daha önce yapılanları da yazın belki benim eksik uyguladığım noktalar vardır

Şimdiden herkese teşekkürler...

sah1n
12-11-2008, 08:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Kartuş dolumu tamamen şans işi şimdi sen kartuş alırsın o ilk dolumda da bozulabilir veya 6 7. dolumda da bozulabilir.Senin kartuşunun chip i arızalanmış olabilir.Yani kartuş alacaksın kaçarı yok.

umut101010
12-11-2008, 13:24   |  #3  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

benim yaıcıda lexmark  4 kere kartuş doldurdum hiçbir sorun yok gene doldurttum ama benim doldurduğum yer kapalıydı başka yere doldurttum gerizekalılar yanlış doldurmuş 1 kullandım 2 kullandım 3.sünde desteklenmeyen kartuş hatası verdi arkadaşında dediği gibi şans işi  iyi bir yerde doldurtursan sorun bu arada ben birtek fotokopi ve çıktı alamıyorum taram falan gayet güzel yapıyor sende yapması lazım

Alparslananadolu
12-11-2008, 16:15   |  #4  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Kartuşun yazıcıya takılan taraftaki eloktronik devrelerin kuru olmalarına dikkat edin. Ya da ters takmış olabilirsiniz (Siyahın yerine renkli gibi...)