HP 1510 sorunu

rubekenelf
26-04-2011, 09:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

1-) Yazıcıma yeni kartuş taktım.Her yeni açılışta ilk önce  hizalama sayfası yazdırıyor.Şimdiye kadar bir çok kez kartuş aynı yazıcıya kartuş monte ettim.O zamanlar çıkan sayfayı tarayıcıdan geçiriyordum ve sorun çözülüyordu.Şimdi ise bu işleme rağmen aynı dert devam ediyor.

2-) Bu arada yazıcımın fotokopi ve belge yazdırması iş görürken,tarama yapmayı ancak "tarayıcı sihirbazı" ile yapabiliyorum.Yoksa hp kurulumu direkt olarak bu işi yapmıyor.Sorun olarak da ilk önce "Bir ya da daha fazla active x denetimi"nin görüntülenmesinin engellendiği  belirtiliyor.Sonrasında ise tarayıcı ile iletşim kurulamadığı yazıyor.

Defalarca kurulum cd'sinden ve hp sitesinden programı tekrar yükledim..Ama her iki durum da değişmedi.

Yardım edebilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim...

Güney62
26-04-2011, 12:06   |  #2  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
546 mesaj

Driverları güncelmi?
Link::
Ürün modelini yazınca son sürüm Driverlar geliyor.Benim yazıcımda da böyle bir sorun olmuştu Driverlarını yükleyince sorun çözüldü.

rubekenelf
26-04-2011, 22:38   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim Güney62...Tarayıcı işini halletttim.Sorun active x denetiminden kaynaklanıyormuş.
Ancak makineyi her açışta hizalama sayfası yazdırmaya devam ediyor.Üstelik her seferinde baskıyı tarayıcıdan geçirdiğim halde...Çözüm başka ne olabilir acaba?