HP 6735s XP kurulumu sırasında hata veriyor

osensilay
02-11-2008, 01:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Deli Ağlıyor Deli Ağlıyor
Arkadaşlar yeni aldığım HP 6735s laptopta Vista Home Basic Sp1 kurulu geldi. Ancak ben xp kullanma taraftarıyım. Bir çok ıvır kıvır dolayısı ile vistaya gıcığım. Elimdeki XP Sp2 cdyi takıp boot ediyorum. Ancak tam sürücü ekranına geldiğinde mavi ekran vererek önemli bir hatadan kurtarıldı mesajı veriyor. Bunun sebebi nedir? Ve ne şekilde çözülür?

Ayrıca elimde birde Vista All in One var crackli. Buradada 32-bit ve 64 bit seçenekleriyle bir ultimate kurma ihtimalim oluşuyor ancak sp1 günceller mi, güncellerse aktivasyonu sorun olur mu? Hiç sorun olmazsa benim makine için 32 bit mi 64 bit mi daha sağlıklı olur?

Makinenin özellikleri:
İşlemci AMDTurion Ultra Dual Core ZM-82(2.2-GHz
Yonga Seti AMD M780G
Bellek 4096MB 800DDR2
Sabit Disk 250GB 5400RPM FX
vs vs...

şimdiden teşekkürler Beğendim

Son Düzenleme: osensilay ~ 02 Kasım 2008 01:22
Banned
02-11-2008, 01:40   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.) Ramlarin en az 2 GB tını çıkartıp kurulum yapmayı deneyin. Xp'nin kurulumda 4 Gb ta reset attırması doğaldır.
b.) Vista boot mbr disklerin gözükmesinde proplem oluşrurabilir, öncelikle onu kaldırıp sonrasında kurulum yapsanız iyi olacaktır.Aldığınız hata burdanda kaynaklanabilir.
c.)Vista dvd de proplem yoksa vistada sorunsuz kurulum yapabilirsiniz.
d.) O sistemde xp kullanırsanız sistem performansının ancak % 50 sini kullanabilirsiniz. Xp bir yere kadar. Vista ne kadar ağır densede bir süreden sonra xp kaplumbağa vista tazı oluyor.
e.) Hem vista 32 bit hemde 64 kullanabilrsiniz ancak 64 daha performanslı 32 daha sağlıklı olacaktır.
f.)  elinizdeki crak işe yararmı bilemem ancak sp1 için geliştirilen sp1 kurulumundan sonrada işe yarayan cdrak dosyaları nette mevcutgoogle amcam 944000 yerde bu crak'ın linklerinin paylaşıldığını söylüyor.

Şöyle 32 bit vista ultimate süper olur o sistem için. Millet Windows 7 peşindeyken siz xp kurup perişan olmayın. Sırf DX11 için bile vista tercih edilir. Kaldıki iki ve 4 çekirdekli işlemcilerde xp nin performans sınırı ortada.Xp ile sisteme yazık etmeyin.

osensilay
02-11-2008, 01:54   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

tavsiyenize teşekkürler benim elim 32 bit ultimate' e gider gibi duruyor :)

peki buradada bir soru sorayım mevcut sistem üstüne yükseltme mi yapmalıyım yoksa formatlayıp mı kurmalıyım ?

Banned
02-11-2008, 01:59   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kurulumda disk seçim ekranında alt kısımda disk seçenekleri gözükür, C yi formatlayıp kurabilirsiniz.Yalnız orjinal sistemin elinizden gitmemesi için orjinal Dvdleriniz yoksa formattan önce G-host veya true imaj vb. bir yazılımla C nin imajını alın derim.

osensilay
03-11-2008, 14:18   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

yukledim ultimate 32 biti ve su an sorunsuz calısıyor. sınırsız baglantı olan bir yere gittiğimde guncelleştirmeleride yapıp bakacagım bakalım :)

mancukya
04-11-2008, 02:23   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

4 gb ramin 3.2 sini taniyacak ve gösterecek ve neden performans kaybedecek onu cözemedim ?
Xp sp3 ile dahada stabil halde bence sistemi xp sp3 ile kurup en son sistem driverslerini kurarsa o pc vistadan 100 kat daha hizli olur.
Burada oyun olayi giriyor arkadas directx 10 tabanli oyun oynuyorsa bir sey diyemem ama aksi halde sistem performansi ve hiz bakimindan o makinede vista hic bir avantaji olmaz.
kopya cd olayi ise ayri mevzu