Hp Bios (3F0) Hatası Çözülemedi

Mirzade Murat Bey
28-12-2016, 04:24   |  #1  
Mirzade Murat Bey avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İyi günler arkadaşlar 2 gün evvel leptopum stabil bir şekilde çalışırken hard diskimden sesler gelmeye başladı işlemler dondu bende o an bilgisayarı kapadım tekrar açtığımda hplerde klasik olan 3f0 hatası ile karşılaştım ama forumlarda ve anlattım videolarında ki bilgilerin hepsini denememe rağmen bir türlü üstesinden gelemedim yaptıgım işlemleri de şöyle söyliyim

(Boot bölümündeki Legacy Support bölümünü Dısabled yapıp F10 la kaydettiniz mi pc açılınca yine hata çıkar tekrar bıosa girip
Legacy Support bölümünü Enabled yapıp F10 la kaydedince pc başlayınca gelen siyah hata ekrandaki numarayı tuşlayarak Enter a bastınız mı yada şöyle sorayım Legacy Support bölümünü Enabled yapıp başlatınca siyah hata ekranında numara çıktı mı misal siyah ekranda şöyle bir şey çıkması gerek 1234 + Enter gibi bir yazı bu hata ekranında çıkan numaralara basıp Enter demen gerek

Düzelmedi ise Gelelim bir diğer bu 3 yöntemi denemeye
2. Yöntem
Legacy Support bölümünü Dısabled yapıp F10 la kaydet
tekrar bıoasa gir ve sırası ile Secure Boot u Dısabled yap sonra
Clear All Secure Boot Keys gir Pass Code de yazan numarayı Enter yazan yere yaz Enter bas sonra Legacy Support bölümünü Enabled yap son olarak Legacy Boot Order altındaki İnternal CD/DVD ROM Drive yazana gir Yes seçip Enter basın pc açılışında seçim yapın)
3. Yöntem Boot ayarlarına girince ilk olan yanında sıfır yazan yer sıfırı 10 yapıp F10 ile kaydedip başlat
bunların hepsini denedim Biosu güncelledim ama benim leptopa hp kendi sitesinde win 10 desteklemesi vermiyor bende win 8.1. desteklemesinden güncel biosu indirdim biosumuda güncelledim yine sorunu çözemedim lütfen bana yardımcı olun mahfoldum teşekkür ederim.