hp bluetooth bağlantı sorunu Windows 7

kirpikral123
10-03-2010, 21:54   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

hp bluetooth bağlantı sorunu

arkadaşlar bende hp pc var ve bluetooth dan diğer pc ve telefonları görmüyor... pc leri yan yana koyuyoruz olmuyor.. telefonu tam önüne koyuyorum olmuyor.. bir kere görmüştü kayt etmiştim telefonu pc ye.. 
birde direk olarak bluetooth tan direk olarak pc veya telefonun içini görmek gibi özellik vardı.. onuda haliyle kullanamıyorum..

bunun nedeni ne olabilir bana yardım edebilirseniz sevinirim..Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim...

nonpasaran
10-03-2010, 23:22   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

telefonun markasını yazmamışsın ama bu tip durumlar için nokia veya samsun pc suit kullanabilirsin bunlarla son derece kolay bağlanabilirsin.
7 üzerinden bağlanacağım diyorsan illa problem sürücülerin tam kurulmamasında kaynaklanıyor olabilir bt a sağ tıklayıp aygıt ekle de (Zaten ekli ise kaldır tekrar ekle) sürücü yüklenirken sabırlı ol yüklendikten sonra bt aygıtlarında tel i göreceksin üzerine çift tıkla açılan sayfadan gönlüne göre ayar yapıp kullan

kirpikral123
10-03-2010, 23:59   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Normalde bilgisayarımı ilk aldığımda windows vista kurulu olarak gelmişti.Ben sıfırdan orjinal windows 7 home basic x64 kurdum bilgisayarıma.Tum driverlar gibi bunun içinde hp sitesinden windows 7ye uygun olan driverı indirdim.Formattan sonra çalışıyordu ilk açılışta falan.Ve driverı kurduktan sonra bluetooth çalışmamaya başladı.İlk başlarda sapıtmıştı sonunda ise artık işlemez oldu.Bende windows 7 driverını sildim ve öle kullanıyorum.Şu anda dosya alış verişimde bir problem yok ama telefonumu bilgisayarıma bluetooth aygıt ekle yaparak ekleyemiyorum.bluetooth çevre aygıtı sorunu alıyorum.<

nonpasaran
11-03-2010, 00:07   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: kirpikral123  
Normalde bilgisayarımı ilk aldığımda windows vista kurulu olarak gelmişti.Ben sıfırdan orjinal windows 7 home basic x64 kurdum bilgisayarıma.Tum driverlar gibi bunun içinde hp sitesinden windows 7ye uygun olan driverı indirdim.Formattan sonra çalışıyordu ilk açılışta falan.Ve driverı kurduktan sonra bluetooth çalışmamaya başladı.İlk başlarda sapıtmıştı sonunda ise artık işlemez oldu.Bende windows 7 driverını sildim ve öle kullanıyorum.Şu anda dosya alış verişimde bir problem yok ama telefonumu bilgisayarıma bluetooth aygıt ekle yaparak ekleyemiyorum.bluetooth çevre aygıtı sorunu alıyorum.<
bt için vista driver  ını kur uyumluluk ile

kirpikral123
11-03-2010, 00:43   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Şimdi sitesinden gerekli vista driverını indiriyorum.Daha önce denemiştim ama olmamıştı.Hatta bunun uzerine xp driverını kurmuştum ondada kurulum gerçekleşmişti ancak aygıt surekli kapalı olarak gozukuyordu.Tekrar denemekten zarar gelmez belki bu sefer olur.Teşekkürler yardımlarınız için tekrar.