HP DC7100 (DX48AV) Loopback ayarları Acil+

snowdeadball42
30-03-2013, 11:59   |  #1  
snowdeadball42 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

Merhaba
Bilgisayarımda windows vista yüklüydü ve internete rahatlıkla bağlanabiliyordum
Ama windows xp yükledikten sonra lan kablosunu bilgisayar tanımadı hiçbir driver yüklü değil.Yeni donanın yükle sekmesinden Ağ bağdaştırıcı donanımlarını aradım 3 tane buldu 1'i wriless biri loopback diğeri ise Microsoft tun minipor ben loopback'ı kurdum ama bir ayar gerekiyormuş halen internete bağlanamıyorum ethernet bağdaştırıcısına tıkladığımda loopback güzüküyor.DNS ve IP ayarlarını yapmadım nasıl yapıldığını bilmiyorum bunu yaptıktan sonra cmd'den bi ayar varmış 2sini istiyorum YARDIMCI OLANA TÜM ONLİNE OYUNLARDA GEREKLİ YARDIMI YAPARIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER... (kısacası bilgisayar modemi görmüyorrr)

Son Düzenleme: snowdeadball42 ~ 30 Mart 2013 12:00
snowdeadball42
30-03-2013, 12:11   |  #2  
snowdeadball42 avatarı
OP Yeni Üye
44 mesaj

Microsoft tun miniport kurmaya karar verdim üstteki yazdıklarımı boş verin kimse bilmiyor zaten Nasıl kurulur ve nasıl yapılandırılır bu Microsoft Tun Miniport

badwizard
30-03-2013, 12:13   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Makinanın bütün hardware driverlarını bulup yüklersen makinan dhcp üzerinden otomatik ip alır manual ayarlama yapman gerekmez, driverlar düzgün kurulmadığı sürece işletim sistemin kullandığın donanımla iletişim kuramayacağı için manuual ayar yaparak çalışmasını sağlayamazsın. buraya kadar hiç birşey anlamadıysan herkesin yaptığı gibi otomatik driver güncelleme programlarından birini kullanabilirsin.

snowdeadball42
30-03-2013, 12:17   |  #4  
snowdeadball42 avatarı
OP Yeni Üye
44 mesaj

nasıl otomatik driver güncelleme proğramı ? böyle bir programa internet gerekirmi ? Bir tane link atsana

badwizard
30-03-2013, 12:18   |  #5  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Makinan eski ama güzel bir cihaz, driverlarını şuradan edinebilirsin:  

snowdeadball42
30-03-2013, 12:28   |  #6  
snowdeadball42 avatarı
OP Yeni Üye
44 mesaj

oradaki ntwork'e tıkladım ama loopback veya tun miniport yok ? Benim ethernet kartım onboard

murat5038
30-03-2013, 13:11   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: snowdeadball42  
oradaki ntwork'e tıkladım ama loopback veya tun miniport yok ? Benim ethernet kartım

Kardeşim Aida64 yükle bağlanabildiğin biryerden indir yükle sonra AĞ/Windows ağ/Ağ bağdaştırıcı da yazanı ve ANAKART/ANAKART/anakart adı yazan yerdekileri istiyorum kullandığın işletim sistemi windows xp demidşin heralde bu kaç bit 32mi 64mü.

badwizard
30-03-2013, 13:40   |  #8  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj
oradaki ntwork'e tıkladım ama loopback veya tun miniport yok ? Benim ethernet kartım

Aynı makinanın ülkelere göre değşken parçaları bulunabilir, senin kullandığın modelde kullanılan ethernet bağdaştırıcıları bunlardan biri

ama hangisi olduğunu benim tahmin etmem mümkün değil, eğer yeterli düzeyde teknik bilgin varsa kasayı açıp ethernet controller üzerindeki yazılardan modelini bulabilirsin, aksi halde yukardaki arkadaşın yazdığı otomatik donanım tanımlama programlarından birini kullanabilirsin.

snowdeadball42
30-03-2013, 21:14   |  #9  
snowdeadball42 avatarı
OP Yeni Üye
44 mesaj

murat5038 kardeşim anakart modeli markasınımı istiyorsun ? :Başlıkta yazılı bende 2 tane kasa var şimdi eski olan pc'deyim sistem 32 bit. Bi yardımcı olun allah aşkına bu Microsoft tun miniport bağdaştırıcısını donanım ekleden kurdum ama aygıt başlamadı (kod10) hatası verdi. Hatayı çözersem lan koblosunu bilgisayar görebilir.Ayrıca driveri Hp'nin sitesinde yok ben kasamda ilk geldiğinde ethernet kartı vardı ama yandı.Şimdi onboard kullanıyordum format atınca oda gitti :(

snowdeadball42
30-03-2013, 21:17   |  #10  
snowdeadball42 avatarı
OP Yeni Üye
44 mesaj

2 gün boyunca güncell Yardımlarınızı bekliyorum.Olmazsa bi ethernet kartı alıp takcam :) AMA SORUNU HALLETMEM DAHA İYİ

murat5038
31-03-2013, 01:20   |  #11  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
murat5038 kardeşim anakart modeli markasınımı istiyorsun ? :Başlıkta yazılı bende 2 tane kasa var şimdi eski olan pc'deyim sistem 32 bit. Bi yardımcı olun allah aşkına bu Microsoft tun miniport bağdaştırıcısını donanım ekleden kurdum ama aygıt başlamadı (kod10) hatası verdi. Hatayı çözersem lan koblosunu bilgisayar görebilir.Ayrıca driveri Hp'nin sitesinde yok ben kasamda ilk geldiğinde ethernet kartı vardı ama yandı.Şimdi onboard kullanıyordum format atınca oda gitti :(

Yukarda ne istediğim gayet açık yazdım leptop modeli isteseydim yukarda yazdığını bilmeyecek kadar uçmadım veya kör değilim allaha şükür.

Dediğim programdan istediğim bilgileri verin bende size driveri vereyim bu kadar basit.Kurup kuramamanız beni ilgilendirmez kuramazsanız format atmanız gerekecek çünkü bir sürü deneme yapmışsınız bunun sonuçları bu orj. driverin yüklenmesini engelliyor olması olacakdır.

snowdeadball42
31-03-2013, 09:26   |  #12  
snowdeadball42 avatarı
OP Yeni Üye
44 mesaj

murat kardeşim şimdi ağ badaştırıcı olarak Microsoft Tun Miniport kurulu oda kod 10 hatası veriyor aida64'de kurulu olan bağdaştırıcıyı göstermezmi ?Ama bir deneyim hemen aida64'ü indiriyorum Bu arada Microsoft tun miniport kaldırılmıyor.Format atmak gerekirmi hemen atabilirim.

murat5038
31-03-2013, 12:44   |  #13  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
murat kardeşim şimdi ağ badaştırıcı olarak Microsoft Tun Miniport kurulu oda kod 10 hatası veriyor aida64'de kurulu olan bağdaştırıcıyı göstermezmi ?Ama bir deneyim hemen aida64'ü indiriyorum Bu arada Microsoft tun miniport kaldırılmıyor.Format atmak gerekirmi hemen atabilirim.

Format atmak gerekebilir ama şu istediklerimi bi doğru düzgün versen çokdan format atmış kullanıyordun netini :) microsoft miniportu bi kere kalından çıkar yanlış driver ve ayarlarını başdan yapmayacakdın asıl ismi o değil. microsoft donanımı doğru tanıyamadı siz üstüne gidip onun ayarlarıyla oynadınız bu yüzden format gerekebilir neyse istediklerimi doğru ver yeter.

badwizard
31-03-2013, 12:52   |  #14  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Üzerinde zaten ethernet kartı bulunan makinaya ayrıca kart takmak makinaya hamallık yaptırmaktan başka birşey değildir, ethernet kartınını ne olduğunu bulamıyorsan zaten 2 farklı model kullanılıyor o makinada ikisinide çek kur çalışmayanı silersin. bir ethernet kartını kurmak bu kadar büyük bir olay değil ki zaten windows o kartı çalıştırabilse kendisi otomatik kurar senin gidip elle kartı çalıştırmaya uğraşman hiç bir işe yaramaz, deneyeceğin sürücüler grafikte kırmızı kare içinde olanlar, bunlardan birisi ethernet kartının orijinal driverı.

badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
snowdeadball42
01-04-2013, 17:55   |  #15  
snowdeadball42 avatarı
OP Yeni Üye
44 mesaj

Aida64'den baktım ağ bağdaştırıcı olarak Broadcom BCM5750 diyor :( iyice aklım karış HP'nin sitesinde böyle bir şey yok senin dediğin driverleri yükleyim bari yapacak bir şey yok