HP'den geleceğe yönelik mobil çözümler

CHIP Online
27-08-2012, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

HP, mobil dünya ile ilgili sorunlara ve eksiklere yönelik yepyeni çözümlerini resmen duyurdu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/hp- ... cozumler_35588.html

HP, küçük ve orta ölçekli işletmelerin artan mobil işgücü ihtiyacını karşılamak için gerekli teknoloji altyapısına yönelik çözümlerini duyurdu.


Bugün dünyada 1 milyar 100 milyondan daha fazla mobil cihaz kullanılıyor. Hem kurumsal firmalar hem de KOBİ'lerin mobil cihazlarla üretilen ve paylaşılan bilgilere en güvenli şekilde erişmesi ve bunları güvenle yöneterek saklaması gerekiyor.


Bu bağlamda HP Bütünleşik Altyapılar, veri ve uygulamalara güvenli kesintisiz erişim için en uygun platformu sağlıyor. Citrix, Microsoft ve VMware'in sağladığı teknolojileri kendi çözümleriyle tamamlayan HP, mobil kadrolara daha fazla ihtiyaç duyulan günümüzde, çalışanların veriye erişimini kolaylaştırarak üretkenliği arttırıyor.


HP'nin yeni çözümleri arasında, kaynakları sınırlı olan KOBİ'lerin BT yapılarını basitleştirmesi ve mobil dünyada işbirliğini güçlendirmesini sağlayan teknolojiler, mali programlar ve eğitim programları yer alıyor.


Hazır çözüm paketleri ile veriye güvenli ve hızlı erişim sağlıyor.


Bir Gartner araştırmasına göre; 2016 yılında kadrolu çalışanların en az yüzde 50'si e-postalarını, geleneksel masaüstü sistemler yerine, tablet veya akıllı telefonlarla yönetecek. Bu nedenle KOBİ'lerin de BT yapılarını artan mobilite ihtiyacını karşılamak için hazırlaması gerekiyor.


HP çözümleri kurumlara aşağıdaki seçenekleri sağlıyor:


•    HP KOBİ'ler İçin İstemci Sanallaştırma sanal masaüstü çözümü ile daha güvenli veri merkezleri: Bu çözüm HP ProLiant Gen8 sunucuların yanı sıra Citrix, Microsoft ya da VMware'in istemci sanallaştırma yazılımları gibi referans mimariler içeriyor. Bu mimariler, şirket verilerini, kullanıcı profilleri ve bilgilerini merkezi bir sunucuda depolayarak koruyor. Böylece KOBİ'ler tablet, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve yalın istemciler üzerinden yazılım uygulamalarına güvenli bir şekilde erişebiliyor. Sistem, kullanıcının telefonu çalınsa bile önemli bilgilerin şirketin sunucusunda saklanmasına imkan tanıyor.


•    HP İstemci Sanallaştırma Analiz ve Modelleme ile istemci sanallaştırmayı basitleştirerek risklerin azaltılması: Hazır paket olarak sunulan hizmet, mevcut BT ortamını analiz ederek, orta ölçekli işletmelerin mobiliteyi benimsemesi için sistemi basitleştirip sanallaştırma kurulumunu hızlandırıyor.


Tüm Konu: HP'den geleceğe yönelik mobil çözümler

Kaynak: www.chip.com.tr