Hp g62 b10st 5400 ekran kartı 75 dereceye kadar cı

blue32
05-10-2013, 21:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba hp g62 5400 ekran kartı laptopum var speccy programı ile bakıyorum ısınma 75 cıkıp kapanıyor sistemde hiç birsey calısmıyor iken program 38-48 arasında ısı degeri gösteriyor cihazi acık kullanıyorum bu şekilde bu sıcaklık ama elimi fanın cıkısına koydugumda hiçte sıcak hava uflemiyor ılık üflüyor . 

bu da sundan sonra olmaya başladı sogutucum zarar görmüştü komple demiriyle birlikte yenisinin sipariişini verdim onu taktım bir güzel mecunlayıp ne oldu ise ondan sonra oldu. eskiden laptop deli gibi ısınırdı kasası şimdi ise tık yok face üzüerindeki oyunlarda bile kapatıyor kendini cihaz . Yeni taktıgım sogutucunun fanı cok kucuk idi yavaş dunuyordu eskisiyle degiştirdim şimdi eskiisi gibi cok hızlı donuyor ama fayda yok sorun sogutucu metalden mi kaynaklanıyor anlamadım bu arada işlemci sıcaklıgı da 50dereceleri bulabilyor extra sogutma kullarak interete girebiliyorum acaba ne yapmam gerek

dmx36
07-10-2013, 08:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 34
417 mesaj

notebook fanınızı temizlemeniz sorunu çözer.

blue32
09-10-2013, 21:33   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar sorun çözüldü en iyi termik contayı aldıgımı düşünüyordum ama fıs. imiş . cihazı komple temizleyip arkdaşımın termigi ile yaptım sıkntı gitti hiç aklımdan bile gecmezdi contanın bozuk olacagı