HP mi ACER mi?

ensysn
17-05-2011, 14:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum ve bu ilk laptopum olacak. Şu iki ürün arasında kaldım bunların dışına çıkamam. Önceliğim oyun oynamak, oyunları kasıntı yapmadan çalıştırabilecek bir makine istiyorum. Araştırdığımda Hp'nin ekran kartı(ATI HD5650) daha iyi çıktı fakat Acerin(Nvidia Gt420m) diğer özellikleri Hp'ye göre yüksek. İleriyi de düşünecek olursak hangi makineyi seçmeliyim sizce? Teşekkürler...

-   HP Pavilion DV6-3108ST Intel Core i5 460M 2.53 GHZ 4 GB DDr3 Ram ATI HD5650 1gb Ekran kartı

-ACER AS5745G CORE İ5-480M 2.66GHZ-6GB DDR3 Nvidia gt420m 2 gb ekran kartı

Tekno_Loji
17-05-2011, 15:01   |  #2  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Arkadaşım ikiside hemen hemen aynı. HP'nin ekran kartı biraz daha iyi. Bütçen ne kadar bilmiyorum fakat ben bu aşağıdaki ASUS'u öneririm.

microfrost
17-05-2011, 15:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Ben Acer'ı öneririm çünkü genel donanımı daha kaliteli.

ensysn
17-05-2011, 15:07   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yorumunuz için teşekkürler fakat bütçem kaldırmıyor maalesef :) Önceliğim oyunlar olduğu için Hp cazip geliyor fakat Acerin ram inin 6gb olması ve ekran kartı belleğinin 2gb olması aklımı karıştırdı

herocanturk
17-05-2011, 17:00   |  #5  
Üye
55 mesaj

Eğer ilk notebook'un olacaksa ve kalite istiyosan hp derim

ensysn
17-05-2011, 17:12   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: herocanturk  
Eğer ilk notebook'un olacaksa ve kalite istiyosan hp
  Evet benim görüşüm de o yönde fakat forumları araştırdım Hp notebooklarda aşırı ısınmayla ilgili başlıklar var. Pavilion serisinin hatalı olduğunu söyleyenler dahi var o yüzden çekimser davranıyorum sonuçta bu ilk notebookum olacak kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyorum  Ha?

tugberk_91
17-05-2011, 18:12   |  #7  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
516 mesaj

Evet HP ler çok ısınıyor. Bende de HP Pavilion var. Daha 2 sene bile olmadı ama elimi değdiremiyorum bilgisayara. Çıldırmak üzereyim. Ama HP nin karşısına çıkardığın marka Acer olduğu için HP öneririm. Daha kalitelidir çok sağlamdır. Ama çok ısınır. Acer lar da daha kalitesiz ve daha az dayanıklıdır. Ama ısınma sorunları o kadar yok bildiğim kadarıyla. Eğer kalite istiyorsan HP ısınmasın istiyorsan Acer al derim ben. Ama tercih senin. Zor bir karar vereceksin iyi düşünmeni tavsiye ederim. Kolay gelsin...

ensysn
17-05-2011, 18:51   |  #8  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: tugberk_91  
Evet HP ler çok ısınıyor. Bende de HP Pavilion var. Daha 2 sene bile olmadı ama elimi değdiremiyorum bilgisayara. Çıldırmak üzereyim. Ama HP nin karşısına çıkardığın marka Acer olduğu için HP öneririm. Daha kalitelidir çok sağlamdır. Ama çok ısınır. Acer lar da daha kalitesiz ve daha az dayanıklıdır. Ama ısınma sorunları o kadar yok bildiğim kadarıyla. Eğer kalite istiyorsan HP ısınmasın istiyorsan Acer al derim ben. Ama tercih senin. Zor bir karar vereceksin iyi düşünmeni tavsiye ederim. Kolay gelsin...
 Teşekkür ederim. Güzel bir notebook soğutucusu alsam bu ısınma sorununu kaldırabilir mi sizce? Tabi ki tamamen geçmesini beklemiyorum fakat oyunlarda aşırı ısınma yüzünden kapanan notebooklar bile varmış Deli Soğutucu alarak 1-2 saat takıntısız oyun oynayabilir miyim mesela hp pavilionda?

Crysisis
17-05-2011, 20:08   |  #9  
Yeni Üye
46 mesaj

Her iki markayıda kullandım.Bence Hp çok daha kaliteli ve dayanıklı.Dış malzemesi ve içindeki iletkenlerde kaliteden ödün verilmiyor.Masaüstümde Hp, günde ortalama 10 saat kullanılıyor, 3 yıldır tık demedi.

panda34
18-05-2011, 01:23   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
Isındığını bile bile HP'ye kaliteli demek aptallık olur, laptop'ların kalitelisiyle kalitesizini ayıran şey soğutma sistemi performansıdır zaten.

endlessnight
18-05-2011, 11:14   |  #11  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

genel özellikler olarak  bu iki modelde birbirine yakın. panda34 ün dediği gibi ısındığını bile bile hp almak mantıklı bir tercih olmaz.  

Crysisis
18-05-2011, 11:28   |  #12  
Yeni Üye
46 mesaj

Tüm leptopları aynı kafeste düşünmek daha büyük aptallıkmış, bana da öyle dediler:D Her markanın kötü bir serisi vardır.Bu pc ile 2-3 saat kesintisiz oyun oynayabilirsin.Yalnız tekrar söylüyorum Acer Hp'nin dengi degil.Alternatif kötü, bu yüzden Hp.İstersen ankette yapabilirsin.
Karar sana kalmış.İyi düşün.İyi günler herkese.

Son Düzenleme: Crysisis ~ 18 Mayıs 2011 11:42
vahapcemil
18-05-2011, 11:45   |  #13  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

Crysis a katılıyorum... Ben Casper kullanıyorum cebim kullandığım serriden herkes memnun ... Sonuna kadar tavsiye ederim hemde hayal bile edemeyeceğin fiyatları var ..
i5 2.6 ghz li işlemci , 8 gb ram , 640 gb hdd  = 1414 tl :)
http://www.hepsiburada.com/Liste ... 60547&categoryId=98 
i7 2.6 ghz (dikkat! 2.6 ghz ... ) 8 gb ram , 640 hdd =1641 tl :) 
http://www.hepsiburada.com/Liste ... 60547&categoryId=98 

İkisinde de 5650 ek var .. Ben kullanıyorum casper i5 6 gb ramlisini çok memnunum .. Çevreye yayılmış casper dandik diye ama bende ve çevremde kullanan arkadaşlara bir sorun yok . Casper nırvana serisi mükemmel gerçekten de ve fiyatı da ucuz . Aceri önermem arkadaş garantiye yollayacak şimdi 2. kez ... Cabuk yıpranıyor ve sık sık arıza çıkartıyor ... Arkadaşta hp de var kasası erçeten sağlam taş gibi laptop ama aşırı ısınıyor . Pavilition serisi öyle malesef ... ben casperle 6-7 saat oynuyorum pc ılık kalırken o sadece nette gezerken bile pcnin üstü çok sıcak oluyor . Oyunlarda fanı deli gibi ötiyor karın ağrısı olur oyun diyorsan sakın alma ..

Son Düzenleme: vahapcemil ~ 18 Mayıs 2011 11:48
ensysn
18-05-2011, 12:25   |  #14  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar bugün biraz daha araştırdım, hp pavilion dv6 serisinin incelemelerine baktım ısınmanın normal olduğunu fakat yüzeyin metal olmasından dolayı ısıyı ilettiği için dokunulduğunda aşırı hissedildiğini söylüyorlar. i7 işlemcilerde gerçekten ısınma problemi varmış fakat i5 kullananlar abartıya kaçıldığını söylüyorlar. Hp pavilion dv6 serisi kullananlar varsa görüşlerinizi paylaşabilirseniz çok teşekkür ederim...

Son Düzenleme: ensysn ~ 18 Mayıs 2011 12:27
hariciadam
18-05-2011, 13:52   |  #15  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

hp genel analmda o şekilde ısı soru veya eski serilerde daha fazlaydı bunun sonra servis noktası da var bana kalırsa dell tercih etmeniz dellin teknik servis noktasında baya güzel işliyor vede orta seviyeyinin üstü üst seviyeye yakın i5-480 işlemci ve 5650 ekran kartı tavsiyemdir

https://www.pcdepo.com/dell-insp ... 9-siyah-urun23.html

50c3nt
18-05-2011, 14:33   |  #16  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

ben 2 yıldan fazladır hp 1144et kullanıyorum ve cok memnunum tus cıkması gıbı ufak arızam ve fandanın ses cıkarması gıbı 2 sorunla karsılastım ıkısındede hıc sorun yasamadım teknık servıs cok kısa surede tamır ettı ve  gonderdı  hala kullanıyorum ve asırı oyun oynayan bırıyım gunde ortalama 6  7 saat calısıyorkı 2 yıldır bu durum boyle :D cryss2 yı bıle  suanda acıyor ve oynuyorum sana hp tafsıye ederım.

tugberk_91
18-05-2011, 14:37   |  #17  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
516 mesaj
Alıntı: panda34  
Isındığını bile bile HP'ye kaliteli demek aptallık olur, laptop'ların kalitelisiyle kalitesizini ayıran şey soğutma sistemi performansıdır zaten.

Kaliteli derken malzemenin sağlamlığından bahsediyordum. Yoksa ısınma sorunu kafayı yediriyor bana. Ben de inatla soğutucu almıyorum. Hatta bazen bilgisayar tutuşacak diye ödüm kopuyor. :) Ekran kartı 85 dereceye kadar çıkıyor oyunlarda. Hatta bugün 91 i gördüm. Su koysam kaynar o derece.

ensysn arkadaşım bence sen ne HP al ne de Acer. Sana Packard Bell yada Casper öneririm. Casper a hala güvenemiyorum ama burdan bazı arkadaşların söyledikleri benim de aklımı çeliyor. Bi düzelme var gibi Casper da. Dell in de 5010 ve 5110 serileri sorunlu diyorlar. Ondan da uzak dur bence. Tabi paran varsa Asus ve Lenovo 1 numaradır.

dj_alper
18-05-2011, 14:50   |  #18  
Üye
74 mesaj

Benim okuduğum yorumlara görede asus diyorlar...

vahapcemil
18-05-2011, 17:15   |  #19  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

Kaliteli derken malzemenin sağlamlığından bahsediyordum. Yoksa ısınma sorunu kafayı yediriyor bana. Ben de inatla soğutucu almıyorum. Hatta bazen bilgisayar tutuşacak diye ödüm kopuyor. :) Ekran kartı 85 dereceye kadar çıkıyor oyunlarda. Hatta bugün 91 i gördüm. Su koysam kaynar o derece.

ensysn arkadaşım bence sen ne HP al ne de Acer. Sana Packard Bell yada Casper öneririm. Casper a hala güvenemiyorum ama burdan bazı arkadaşların söyledikleri benim de aklımı çeliyor. Bi düzelme var gibi Casper da. Dell in de 5010 ve 5110 serileri sorunlu diyorlar. Ondan da uzak dur bence. Tabi paran varsa Asus ve Lenovo 1 numaradır.
alıp almamanın bana bbir faydası yok arkadaşım ama ben de arkadaşımın dediği gibi casper al diyorum . Senin yararına olur ısınma yok performans üst düzey ve de tabiki en uygun fiyatlar casperda .. Yetkili servisi her yerde var . İlçemde var merkezde 6-7 tane var .. Öneririm kullanıyorum ve çok memnunum

tugberk_91
18-05-2011, 23:40   |  #20  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
516 mesaj
Alıntı: vahapcemil  
alıp almamanın bana bbir faydası yok arkadaşım ama ben de arkadaşımın dediği gibi casper al diyorum . Senin yararına olur ısınma yok performans üst düzey ve de tabiki en uygun fiyatlar casperda .. Yetkili servisi her yerde var . İlçemde var merkezde 6-7 tane var .. Öneririm kullanıyorum ve çok

Neden böyle birşey dedin anlamadım? Benim dediğim sadece senin ve birkaç kişinin söylediklerinizin Casper la ilgili düşüncelerimi biraz olsun değiştirdiğiydi. Yani Casper a hala güvenemiyorum ama aklıma da Casper almak gelmiyor değil onu söyledim. Sana bir faydası olup olmamasıyla alakası yok yani. Hatta ben de arkadaşa aynı şeyi söyledim uygun fiyat konusunda.

vahapcemil
19-05-2011, 01:20   |  #21  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

Neden böyle birşey dedin anlamadım? Benim dediğim sadece senin ve birkaç kişinin söylediklerinizin Casper la ilgili düşüncelerimi biraz olsun değiştirdiğiydi. Yani Casper a hala güvenemiyorum ama aklıma da Casper almak gelmiyor değil onu söyledim. Sana bir faydası olup olmamasıyla alakası yok yani. Hatta ben de arkadaşa aynı şeyi söyledim uygun fiyat konusunda.
ben faydası yok diye sana söylemedim alacak vatandaşa söyledim :) kusura bakma cümle biraz ters olmuş yanlış anladın ben de seni teyid ettim yani haklısın dedim :)

tugberk_91
19-05-2011, 11:38   |  #22  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
516 mesaj
ben faydası yok diye sana söylemedim alacak vatandaşa söyledim :) kusura bakma cümle biraz ters olmuş yanlış anladın ben de seni teyid ettim yani haklısın dedim :)

ha kusura bakma ya :) benden alıntı yapınca bana dedin sandım. :)

ensysn
19-05-2011, 23:40   |  #23  
OP Taze Üye
7 mesaj

Arkadaşlar düşünceleriniz için teşekkürler şu an bunları hp pavilion dv6 3108st'mden yazıyorum :) elime geçene kadar tereddütlerim sürüyordu fakat bugün aldım notebooku karşıma recovery i ve gerekli ayarları yaptıktan sonra test için prototype'ı yükledim ve 2 saat civarı oynadım kesinlikle öyle aşırı ısınma sorunu diye bir şeye rastlamadım gayet rahat oynadım ne fan sesi ne ekran karıncalanması alacak arkadaşlara tavsiye ederim tekrar teşekkürler :)

vahapcemil
20-05-2011, 02:36   |  #24  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
Alıntı: ensysn  
Arkadaşlar düşünceleriniz için teşekkürler şu an bunları hp pavilion dv6 3108st'mden yazıyorum :) elime geçene kadar tereddütlerim sürüyordu fakat bugün aldım notebooku karşıma recovery i ve gerekli ayarları yaptıktan sonra test için prototype'ı yükledim ve 2 saat civarı oynadım kesinlikle öyle aşırı ısınma sorunu diye bir şeye rastlamadım gayet rahat oynadım ne fan sesi ne ekran karıncalanması alacak arkadaşlara tavsiye ederim tekrar teşekkürler :)
Hayırlı olsun kardeş . Eğer ısınma da olmuyorsa sağlam bir pc aldın . Uzun yıllar sorunsuzca kullanırsın İnşallah .

ensysn
20-05-2011, 09:16   |  #25  
OP Taze Üye
7 mesaj
Hayırlı olsun kardeş . Eğer ısınma da olmuyorsa sağlam bir pc aldın . Uzun yıllar sorunsuzca kullanırsın İnşallah .
 Teşekkür ederim inşallah :)