Hp notebook umun şaftı kaydı acil yardım lütfen!

canb842
24-12-2011, 15:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar şimdi dün akşam eski bir oyunu oynamak için bazı yollara başvurdum çünkü pc oyuna göre çok hızlıydı oyun normalden 10 kat hızlı çalışıyordu bende oyuna sağ tık özelliklerden uyumluluğunu windows 98/me , xp ,96 seçeneklerini teker teker denedim olmadı, araya msconfig yazdım girdim ordan önyüklemeye girip gelişmişten çekirdek saysını 1 e düşürdüm falan sonra çekirdeği 2 e tekrar çıkardım ama bugün abimler pc yi açmış pc nin şaftı kaymış resmen hiçbir şey doğru çalışmıyor başlat menüsü çok eski bir windows sürümünün başlatı gibi(araştırdım sistem kanaklarının en az kullanımında bu görünüm oluyormuş netbookumda denedim yaptım ve tekrar eski haline çevire bildim ama notebookta çevirilmiyor isterseniz nasıl yapılıyor gösteririm) , internet çalışmıyor ses çalışmıyor bazı programları açmayı denediğimde işlem tamamlanamadı diyor,hiçbir şey çalışmıyor doğru düzgün çekirdeği kurcaladım yine 2 den 1 e çektim 1 den 2 ye çektim olmadı ne yapıcağımı bilmiyorum hp de kapalı, haftasonu kapalılarmış hafta içi arayın diyor lütfen yardım bunun dışında mp3ten pc ye ve pc den mp3 e müzik atarken yine dün akşam mp3 çıktı yanlışlıkla 1-2 kere işlem yarıda kesildi bununlada alakası olabilir belki lütfen yardım edin!!!

Son Düzenleme: canb842 ~ 24 Aralık 2011 15:39
dervipasa
24-12-2011, 15:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
650 mesaj

yedeklerle ilgili sıkıntın yoksa recovey çalıştır yada format at
tabii önce bios default setting yap
olmazsa formatı da atarsın

PcRestorer
24-12-2011, 16:04   |  #3  
Yeni Üye
21 mesaj

msconfig ekranında Normal Başlangıç işaretleyip Yeniden başlat ve açılış ekranında BIOS'dan Load Default Setting yap ve kaydet bu şekilde bi denermisin.

mahmutdemir
24-12-2011, 16:49   |  #4  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

Bios a gir load default setting yap.Olmazsa.Sistem geri yükleme yap

canb842
25-12-2011, 15:05   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

msconfig ekranından normal başlangıç ı işaretleyince düzeldi bios u denemedim tabii düzelince :D çok teşekkür ederim  gerçekten hepinize sağ olun :)

mustafa2116
27-12-2011, 12:36   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Sen Bilgisayarı en hızlı hale sokmuşsun  bilgisayarın şeftı kaymamış sadece eklentileri devre dışı bırakıp dosya yönetimi şeklinde pc yi açtırmışsın mcsonfig e girip  gelen ekranda normal başlangıcı seçiniz bilgisayarınızın hızını  daha farklı şekilde hızlandırmak isterseniz hizmetler bloğunu inceleyin

bilgisayarınızın yavaşlamasını isterseniz tersine OVC (overclock) deneyin devrenin elektiriğini azaltarak bu işlemi yapabilirsiniz.