HP PAVILION da SES PROBLEMi

sakko3
31-12-2006, 07:01   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

Arkadaslar HP(yeni kasa)PAVILION DV6196EA CORE2DUO T7200 2.0GHZ-2048MB-120GB-256MB NV-15.4"-DVD-RW-WXPMC ozelliginde pc satın aldım.Fakat on kısmında H.D.D tarafından bir cızırtı geliyor.Sessiz ortamda daha net duyuluyor.sinirimi bozdu , tabiri caiz ise kafayı yedim.
  Aldıgım yere goturdum baktılar , Bu serilerde bu ses cıkıyor dediler.Haporlorden geliyor dedi kimisi ama ben pek inanmadım.Hdd den geliyor kesinlikle cızırtı seklinde ; HDD işlem yapınca da ses kesiliyor. Bu hayra alamet mi sizce ? .Bende servise gonderilmesini istedim. Bu sorunla karsılasan var mı ? Ne yapmam lazım yardımcı olun lutfen.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 20 Temmuz 2007 00:15
İtacHi_
31-12-2006, 16:57   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

bende bu makinanın özelliklerini biliyorum.(bir süre arkadaştan aldım kullandım).bu makinada ben öyle bir sorun yaşamadım.hdd nin kafası bozulmuş olabilir.veya hdd yanmış labilir.hemen garntisi varsa yetkili servise götür.

TuncaBozkurt
31-12-2006, 22:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

bir darbe almışsa hdd de sorun çıkmış olabilir

math_1974
02-01-2007, 01:07   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

KızgınBende aynı sorunla karşılaşmıştım.Pavilion 5157EA notebookun Hard disk 1 hafta sonra bozuldu,ince ince sol alt kısımdan sesler geliyordu.Benim hard disk tamamen bozulmuştu.Size tavsiyem ydek bilgilerinizi alıp,Bilgisayardaki datalarınızın silinmesinden şirketi sorumlu tutmayacağınızı belirten bir yazı imzalayıp,garantiden değiştirme talebinde bulunmanız.Yalnız en az bir ay bekliyorsunuz(maximum30 iş günü hafta sonları hariç).Eğer notbook kullanmanız gereken bir işiniz varsa,bu sürede kullanmak için bir notbook talep edebilirsiniz...Harddisk değiştikten sonra ses kesildi.Şu an bir sorunum yok...Telefonda konuştuğunuz kişilerin isimlerini ve ne zaman konuştuğunuzu bir yere not etmenizde fayda var.Her seferinde oyalanabiliyorsunuz.Şikayet edeceğiniz zaman ism-im ve zamanı söylemek gerekiyor.Allah kimseyi Garantiye düşürmesin...

haydo35
29-01-2007, 01:23   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

dostum bendede aynı sorun var. ve su an sunları yazarken bile aynı gıcık sesi duyuyorum :) adaptöre takılıyken bir nebzede olsa kesiliyor dimi. ben gerekli yerlere basvurdum bakalım banada aynı cevabı verdiler bu modelde oluyor. ben bu işin peşini bırakmıyacagım cok süper ama sorunlu bir cihaz kullanıyoruz.

sakko3
29-01-2007, 22:38   |  #6  
OP Üye
62 mesaj
haydo35
dostum bendede aynı sorun var. ve su an sunları yazarken bile aynı gıcık sesi duyuyorum :) adaptöre takılıyken bir nebzede olsa kesiliyor dimi. ben gerekli yerlere basvurdum bakalım banada aynı cevabı verdiler bu modelde oluyor. ben bu işin peşini bırakmıyacagım cok süper ama sorunlu bir cihaz kullanıyoruz.
Demek sende de var.Ben urunu geri iade attim.Aglayacaktım az kalsın [V].Gercekten makina super hızlı ama bu ses deli etti beni.

iso3390
23-02-2007, 00:12   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

bende hp pavilion serisinden AMD TURION 64x2 1.8 i aldım aynı sorun bende de var hoporlörden geliyor ses. mute ye basınca gidiyor. aynı kedi hırlaması gibi ve bu ürünü aldıktan 1 hafta sonra başladı geçer diye sabrettim ama nafile... sen kalk 2400ytl ver sonra ürün seni deli etsin yok böyle bişey... :I

gradesmamet
27-02-2007, 11:14   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

merhaba arkadaşlar.HP DV6196'yı almayı düşünüyorum. Bir haftadır ASUS F3JP ve Hp'nin bu DV6196 modeli arasında karar vermek istiyorum, ama yazılarınızı okuduktan sonra ne yalan söyleyim, iştahım kaçtı. Bu şikayetini yazalı neredeyse 2 ay olmuş. Gelişmeleri anlatsana; merak ediyorum sonucu. Problem olarak ne görünüyor?

gradesmamet
27-02-2007, 11:30   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar, ben Grafik Tasarımcıyım ve dizüstü ile masaüstü bilgisayarı aratmayacak bir performans arıyorum.Şimdiye kadar Apple Machintosh G4,G5 'leri iyi bilirim ama dizüstü şimdiye kadar hiç kullanmadım (tasarım işlerimde). Apple'ın notebooklarına güç yetmiyor.HP PAVILION DV6196'yi kullanan arkadaşlar; performansı iyi demişsiniz. Merak ettiğim bazı testler var: mesela aynı işi bir başka bilgisayarda denediniz mi? performansı neye göre değerlendirdiniz? Bir hafta içinde almayı düşünüyorum. Lütfen fikirlerinizi paylaşın. Saygılar

sakko3
27-02-2007, 20:38   |  #10  
OP Üye
62 mesaj

Hocam dun ASUS F3JP modelini aldım.Ne yalan solim yılan gibi laptop.Bunda 160 gb hdd var.Pcmcia var.Artı olarak..Bence kacirma ;)

gradesmamet
06-03-2007, 04:39   |  #11  
Taze Üye
3 mesaj

3 haftadır marka e modelleri araştırmaktan kafam patladı. yeter dedim yaa. ASUS F3jp ve ACER 5635 arasında kararsız kalmıştım. teknik özellikleri ve fiyatları aynı gibi. ben de biraz görünüme, tasarımına baktım ve ACER'ı tercih ettim.
    iki gündür kullanıyorum. Adobe Photoshop'ta bir iki iş hazırladım. performansı şimdilik iyi gibi, ama çok büyük ölçü ve dpi oranlarında çalışma yapmadım. estetik zarif bir görünümü var. Asus'ta bu estetiği yakalayamadım:)
    webcam'in üst ortada olmasına alışmak biraz zaman alıyor:) ama üzerinde hem webcam hem de mikrofon olması güzel.

sonerbey
08-03-2007, 23:49   |  #12  
Taze Üye
19 mesaj

Selamlar size tavsiyem Hp pavilion zd7000 dir biraz pahalı ama(3000-3500 ytl)işinize deher.2.66 GHz işlemci 1.25 GB ram daha ne olsun.

sonerbey
09-03-2007, 00:01   |  #13  
Taze Üye
19 mesaj
iso3390
bende hp pavilion serisinden AMD TURION 64x2 1.8 i aldım aynı sorun bende de var hoporlörden geliyor ses. mute ye basınca gidiyor. aynı kedi hırlaması gibi ve bu ürünü aldıktan 1 hafta sonra başladı geçer diye sabrettim ama nafile... sen kalk 2400ytl ver sonra ürün seni deli etsin yok böyle bişey... :
üstüne 500-1000 arası daha koyupta Hp pavilion zd7000 alsaydın bu sorunlar olmazdı kaldıki bir cihazın hatasını bütün markaya maaletmen çok yanlış !

feumarte
05-04-2007, 16:30   |  #14  
Taze Üye
17 mesaj

öncelikle sunu belirtmek isterim ki bu sitenin hiçbir kar amacı yoktur;insanları bilinçlendirmek ve magdur olmalarını engellemek amacıyla yapılmıstır...

girin ve okuyun;etrafınızdakilere bildirin;özellikle de bu aralar notebook almak isteyenlere...
Bizzat kendi yasadıgım olaydır.
Eger sizinde bu konuda yasadıgınız problem varsa blog kısmında kendi yazınızı olusturabilirsiniz.
Umarım admin arkadaşlar anlayısla karsılar;yanlıs konu  kısmına acmamaya ve kural ihlal etmemeye calıstım umarım basarabilmişimdir.
tamamen aynı sorunlari yasıyorum gelin birlikte hareket edelim!!!!

Borga-x
05-04-2007, 16:41   |  #15  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

arkadaşlar daha öncede onerdim. Grafik kasıcam ,oyun oynıcam,3D Max kasıcam derseniz Monster marka laptop almanız şiddetle tavsiye ediliyor.Bir çok test sonuçlarında diğer laptopları silip süpürmüştür. Tam bir Canavar iyi araştırın alın derim Laptop'u ama önerim kesinlikle budur.
link http://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=87836
ve foto

Son Düzenleme: Borga-x ~ 05 Nisan 2007 16:43
Varista
05-05-2007, 11:41   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar bende hp pavilion dv2190 aldım 10. gün hdd ses çıkarmaya başladı.
performans olarak harika.core2duo 1,83ghz işlemci,2gb ram ama o ses beni sinir etti.Servise götürdüm birşey yok dedi.
Size önerim sakın gidip pavilion almayın.

girip bilgisayar bölümünden Hp'ye bakarsanız en çok şikayet alan firmanın açık ara ile Hp olduğunu ve içine girip baktığınızda da pavilionların hep sorun çıkardığını helede bu ses sorunu herkesde var.
Asus alın,toshiba a200-1bp bakın derim.Çok güzel makina :)

asener
25-06-2007, 17:23   |  #17  
Taze Üye
3 mesaj
sonerbey
iso3390
bende hp pavilion serisinden AMD TURION 64x2 1.8 i aldım aynı sorun bende de var hoporlörden geliyor ses. mute ye basınca gidiyor. aynı kedi hırlaması gibi ve bu ürünü aldıktan 1 hafta sonra başladı geçer diye sabrettim ama nafile... sen kalk 2400ytl ver sonra ürün seni deli etsin yok böyle bişey... :
üstüne 500-1000 arası daha koyupta Hp pavilion zd7000 alsaydın bu sorunlar olmazdı kaldıki bir cihazın hatasını bütün markaya maaletmen çok yanlış !
Sadece bu mesaja cevap vermek icin uye oldum. Bir kere
zd7000 o kadar para etmez. Diger taraftan insanlarin bir
notebook aldiginda paraya gore fedakarlik yaptiklari konu
performanstir, kalite degil. Ben uzun yillar yurt disi - yurt ici bu islerin icinde olan biri olarak sunu
soylemeliyim, "parasi olan notebook aliyor". Eskiden sadece
teknik insanlar bu aletleri alirdi, o zamanda firmalara
dogru durust geri besleme giderdi ve kendilerine ceki
duzen verirlerdi. Simdi adam Teknosaya girip en pahalisi
hangisi ise ondan ver diyor. Daha ne beklersiniz. HP'de
adamina gore muamele yapiyor. ABD yada Avrupa ulkelerinde
boyle yapamiyor. Cogu o sesi birakin duymayi "algilayamaz" bile.

Son Düzenleme: asener ~ 25 Haziran 2007 17:24
asener
25-06-2007, 17:30   |  #18  
Taze Üye
3 mesaj
Varista
Arkadaşlar bende hp pavilion dv2190 aldım 10. gün hdd ses çıkarmaya başladı.
performans olarak harika.core2duo 1,83ghz işlemci,2gb ram ama o ses beni sinir etti.Servise götürdüm birşey yok dedi.
Size önerim sakın gidip pavilion almayın.

girip bilgisayar bölümünden Hp'ye bakarsanız en çok şikayet alan firmanın açık ara ile Hp olduğunu ve içine girip baktığınızda da pavilionların hep sorun çıkardığını helede bu ses sorunu herkesde var.
Asus alın,toshiba a200-1bp bakın derim.Çok güzel makina :)
Asus'ta da sorun var, Toshiba'da da sorun var. Sorunun
kaynagi ise bu firmalarin Turkiye ayaklari + uzak doguda
yapiliyor olmalaridir. Simdi uretim kalitesi iyice dustu,
ama sorun aldiginiz mali geri verememekten kaynaklaniyor.
Aliyorsun, aksama eve goturuyorsun, dugmeye basar basmaz
ariza yapiyor, sonra esnaf suratina siritarak servise
gonderecegiz diyor. Esnaf dedigim de mahalle arasindaki
toptanci degil. Kurumsallik marslari soyleyen gazetelerde
dergilerde parekende ilahlari gibi boy gosteren firmalar.

DeryaEren
30-06-2007, 14:13   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar merhaba, ben de iki hafta önce hp pavilion dv6375 aldım, ikinci gün cızırtı şeklinde bir ses duyuldu. aldığım yere götürdüm 30 gün prosedüründen yararlanarak aynı modelin yenisini aldım, aynı ses onda da var. performansından ve hızından çok memnunum. Bana bunun normal bir şey olduğunu ve hızlı olmasından ötürü böyle bir sesle karşılaştığımı söylediler. Sanırım haklılar da :)

asener
01-07-2007, 16:54   |  #20  
Taze Üye
3 mesaj
DeryaEren
Arkadaşlar merhaba, ben de iki hafta önce hp pavilion dv6375 aldım, ikinci gün cızırtı şeklinde bir ses duyuldu. aldığım yere götürdüm 30 gün prosedüründen yararlanarak aynı modelin yenisini aldım, aynı ses onda da var. performansından ve hızından çok memnunum. Bana bunun normal bir şey olduğunu ve hızlı olmasından ötürü böyle bir sesle karşılaştığımı söylediler. Sanırım haklılar da :)
Sesin kaynağı pek çok şey olabilir. Ama bu cihazlarda genel
olarak Core2Duo az pil harcamak için C4 denilen bir duruma
geçtiğinde ses başlıyor. Ayrıca Sıcaklıkları da kontrol
etmelisin. Internet'te tarama yapınca bu cihazlarda ses
sorunu olduğunu göreceksin - ince elektronik sanki flaş
şarj olur gibi bir ses. Normal değil, o yapılan açıklama
anlamsız.

emrea06
04-07-2007, 01:02   |  #21  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar ben de 6390 modelini aldım hp nin vista home premium yüklü aynı ses sorunu bu modelde de var üstelik 1 defa bu yüzden değiştirdim 2. de yine aynı sorun çıktı hatta aldığım yerde başka bir adam da 2. kez ses yüzünden değiştiriyodu tiz ve sinir bozucu bir ses çıkıyor ben şimdi asus aldım f3jp ve gayet memnunum

erman_lp
17-11-2007, 03:04   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj

Bende de pavilion dv6599et var 2gb ram 2gh c2duo var.böle bi ses sorunu bendede var.Müzik dinlerken 1 yada yarım saniyelik kesinti oluyo cızırtı şeklinde.aynı sorun mu acaba?