Hp Pavilion G6-2202st Laptop Format Sorunu

Mikoto Souh
09-04-2015, 13:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sorunu Nasıl Anlatacağım bilmiyorum ama internette araştırdığıma göre başıma gelen sorun başka kimsenin başına gelmemiş 1-2 yıl önce almış olduğum bu Pc Windows 8 Core Single language yüklü olarak aldım bios gömülü serial key ve recovery sistemi ile ben bi süreden sonra win 8 e gelen updateler yüzünden win 7 ye çevirmek istedim ve çevirdimde format sırasında tüm bölümleri silmem gerekliydi ve bende sildim daha sonra virüslü bir win 7 indirdim ve tekrar format attım bazı nedenlerden dolayı tabi attıktan sonra anladım virüslü olduğunu 5-6 saat pc normal çalıştıktan sonra siyah ekran yedi ilk başlarda anlamadım servisine gönderdim servisi bile işin içinden çıkamadığını parça parça hdd yi çıkarak windows kurduklarını söylediler fakat onların kurduğu windows 8.1 orjinal bile değildi ve ayrıca asıl önemli olanda driver larımın hiç biri doğru dürüst çalışmıyordu biliyorsunuzdurki artık yeni çıkan laptoplarda harici ve dahili ekran kartları mevcut ve ikisinide kullanamıyordum oyunlardaki performansı geçtim doğru dürüst masaüstünde bile gezinemiyordum bende bunun üzerine win 10 kurmaya karar verdim kurduktan sonra driverarımın çogunu çalıştırdım fakat intel(r) HD graphics 4000 ü normal olarak görürken Amd radeon Hd 7600m aygıtını hatalı olarak görüyor dxdiag danda baktıgımda aynı sonucu görüyorum ve tekrar format atmaya kalktım xp3,win7,win8,win8.1 ve win 10 boot dvd ve usb halinde elimde bulunmakta fakat hiçbir şekilde ne masaüstündeyken ne bios ayarlarından ayarladığımda format atamıyorum legacy boot seçenegini biosdan enable yaptıgımda bios çöküyor ve tuş kombinasyonuyla biosu sıfırlamak zorunda kalıyorum security boot seçeneğini açtıgımda ise pc yi yeniden başlattıktan sonra ekran gidip gidip geliyor usb veya dvd yi çıkarttıgımda düzeliyor ve yine format atamıyorum bios güncellemesini hp nin sisteminden indirip yükledim bir değişiklik olmadı uefi yi güncelledim yine bir değişiklik olmadı donanımlarım uefi modundan tarattıgımda herhangi bir donanımsal sorun gözükmüyor hepsi normal bir şekilde çalışıyor driverların hepsini sıfırdan yükledim bilindik şeyleri ve hala bu sorunu yaşıyorum yardım edecek arkadaşlardan bir ricam var lütfen bilindik yolları söylemeyin format atmayı bilmiyen bios boot ayarlarını bimiyen biri değilim şimdiden yardımlarınız için teşekürler istediğiniz bilgileri resim olarak konuya ekliyebilirim.

himmety
10-04-2015, 08:38   |  #2  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

öncelikle düzgün bir windows yükleme medyası bul ve format atarken önce hdd nin tüm bölümlerini sil yeniden oluşturup yükle, eğer bölümleri silmeden yükleme yapıyorsan virüs biryerlerde saklanıyordur. orjinal win 8 in varmış onu yüklemeni tavsiye ederim. yüklemeyi bitirdikten sonra pcnin sitesinden kendi driverlerini indirip kur. sorunun düzelecektir.

Mikoto Souh
10-04-2015, 11:45   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

şuanda hiç bir şekilde format atamıyorum atmaya kalktığımda söylemiş olduğum hataları alıyorum

himmety
10-04-2015, 15:43   |  #4  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

uefi yükleme istediğinde windows yüklemen dvd veya üzerinde oynanmamış yani içeriğinde birden çoklu windows olan dvd veya usb disk lerden yükleme yapamzsın hata verir. uefi yükleme için alttaki sitede anlatım var bi incele