hp pavilion için vista kurtarma cd si

Leo23
04-12-2008, 21:11   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

hp pavilion dv5 (FW695EA#AB8)  modelli laptop aldım bir ay once. kurtarma cd si olusturmam gerekiyormus ama yönergeleri izlediğimde recovery7.exe i bulamadığını söylüyor. bu exe dosyası nereye tasınmıs olabilir. bir de harddisk de recovery için bir bölüm ayrılmıs yalnız içindeki dosyalara erişemiyorum. bu bölümü kullanarak nasıl format atabilirim bilgi verirmisiniz.

Feel Good
04-12-2008, 21:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Sanırsam laptopun kendi kurtarma dosyaları zarar görmüş. Herhangi bir vista dvdsi ile format atabilirsin.

musty28
04-12-2008, 23:00   |  #3  
Üye
53 mesaj

Bilgisayarını yeniden başlat ve siyah ekranda f11 tuşuna sık aralıklarla bas sistem kurtarma programı başlayacaktır sonrasında yönergeleri izle

Banned
04-12-2008, 23:58   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Açılıştaki Hp logolu mavi ekranda (zaten alt kısımda yazıyordur) F10 tuşuna basın. Tam kurtamamı satandart kurtarmamı yapmak istiyorsunuz diye soracak. Tam kurtamayı seçerseniz tüm HDD biçimlendirilerek (tüm bilgiler silinerek) aldığınız güngü duruma dönecektir.Standart kurtarmayı seçerseniz sadece sistem dosyaları ve sürücüler yeniden yüklenecek bilgilerinize zarar gelmeyecektir.Tam kurtarma 60-100 dakika arası standart kurtarma 15-30 dakika arası sürecektir (önceden kurulu programlar çalışmayacaktır).Kurtarma işleminde sorun olursa format atmadan bilgilerinizin yedeğini alıp servise müracaat edin. Bilgisayarın kendi işletim sistemi (recovery bölümü yada dvd leri)haricinde bir medya ile format atıldığı takdirde recovery yazılımı garantisi devre dışı kalmakta ve recovery seti için ücret talep edilmektedir.