HP Pavilion Wireless Sorunu

toshio
01-09-2007, 00:08   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Arkadaş selam

HP Pavilion Laptop'un hem bluetooth hem wireless özelliği olmasına rağman wireless görünmüyor. Sadece bluetooth açılıyor. Yani kablosuz bağlantı oluşturmaya çalıştım ama yinede başarılı olamadım. Sanki laptopun hiç wireless özelliği yok gibi. Ethernet üzerinden nete bağlanabiliyor. Sizce sorun neden kaynaklanıyordur. Tekrar wireless'ı nasıl aktif hale getirebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Borga-x
01-09-2007, 00:21   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Laptopun onunde Wırelesın açma kapama dugmesı vardır. Onu kapatmış olabilirsin. Onu açarsan Wıreles çalışacaktır. Sadece donanımı kapatmışsın hepsı bu. Kullanma kıtapcıgından faydalanabılırsın.

toshio
01-09-2007, 00:30   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Kullanım kitapçığına gerek yok. O düğmenin ne işe yaradığını biliyorum. Daha önce kullanıyordum. Ama son 3 gündür o düğmeden açtığımda sadece bluetooth aktif oluyor Normal wireless aktif olmuyor. Benim sorunum wireless'ın aktif olmaması.

adeep
01-09-2007, 00:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
177 mesaj

asusun bir programı vardı orada o tuşa basınca ister wireles ister bluetotth istersen ikisi birden aktif oluyordu ekranada böyle yuvarlak simgeleri geliyordu Hp'ninde böyle bir programı varsa onu bir kontrol et derim.Birde aygıt yöneticisinde kablosu adaptörün görünüyormu ona bak..

selimhun
01-09-2007, 00:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Acaba  herhangi bir nedenle ''devre dışı ( disabale) mı oldu...

-Denetim Masası
-Sistem
-Donanım
-Aygıt Yöneticisi
-Ağ İşlemcileri ( Network adapters)

Tıklamalarla ağ işlemcisine ulaşınca ... burada...kablosuz adaptörünü göreceksin(Intel 2200 BG..Intel 34595...vb.)''Kırmızı'' çarpı  ya da  ''sarı'' ? işareti görürsen sorun var demektir.Sağ tıklayıp -able/disable/able- yap.
Temiz -işaretsiz- görüyorsan: Ağ Özelliklerinde  Internet Protokolü/TCP-IP özelliklerini gözden geçir.

ADSL modemine de bir bak . FAKAT...

Laptop ın hiç wireless özelliği yok tanımı....wireless adaptöründe -yukarıda  kontrol aşamalarını yazdığım-donanımsal bir sorunu gösteriyor.

Kolay Gelsin

selimhun bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
toshio
01-09-2007, 02:27   |  #6  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Herkese yardımları için teşekkürler. Ama her yazılanı birkaç sefer denedim ama ne yazıkki olmuyor. Sanki laptopun wireless'ı yok gibi. Bu arada ekstradan modem kullanmıyorum. En iyisi yarın hp destek'e danışmak olacak. Bişeyler öğrenirsem sizinle de paylaşırım.

azrail_affetmez
01-09-2007, 03:35   |  #7  
Üye
87 mesaj

Hımm Bu arızayı HP nin pekçok laptopunda daha önceden de gördüm bazılarında format atınca düzeliyor bazılarında ise anlamsız parça değişiklikleri yapıp geri yolluyorlar. wireless sorunu için 3 kere HDD değiştirdiklerine şahit oldum daha önce ayrıca laptop alacaklara HP yi tavsiye etmiyorum arkadaşlar bu yıl 10 tane falan sattım HP yarısı problem çıkardı.

selimhun
01-09-2007, 09:43   |  #8  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

''Ekstradan modem kullanmıyorum'' ne demek. Açıklarmısınız lütfen.

Teşekkürler.

toshio
01-09-2007, 14:12   |  #9  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Bulunduğum yerde wireless bağlantı ağı var (şifresiz) O sebeple modem kullanmıyorum.

dropby23
02-09-2007, 15:32   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorundan etkilenen yüzlerce kullanıcdan birisin

bende de yaklaşık 1 sene kullandıktan sonra wireless tamamiyle kayboldu.Hp support tanda gelen doğru düzgün bir cevap yok sorunu ana kartı değiştirerek çözen çok kişi var.Yurt dışından aldığım için öyle bir şansımda kalmadı benim

Hp bazı modelleri geri çağırıyor bu arada dv6000 serisi olanlar baksınlar

selimhun
02-09-2007, 18:52   |  #11  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Utanmaz bu HP demek . Neden ilgilenmiyorlar????

burak_e_f_e
14-09-2007, 11:07   |  #12  
Taze Üye
3 mesaj

slm arkadasım bende yenı hp pavilion dv6000 aldım ancak dugmeyı acmama ragmen sadece bluetooth acılıyo kablosuz baglanamıyorum kablolu baglanabiliyorum sadece sorunu cozersen banada haber verirmisin

burak_e_f_e
14-09-2007, 11:11   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

slm arkadasım aynı problem bendede var hp pavilion dv6000 aldım tusu acmama ragmen sadece bluetooth devrede kablosuz baglanamıyorum sadece kablolu baglanıyorum sorunu cozersen banada haber verırmısın

toshio
14-09-2007, 11:14   |  #14  
OP Yeni Üye
30 mesaj

HP'de ilgilenmiyor. Bırakın makinayı 1 ay içersinde durum size bildirilir derler. Bende ekstradan USB Wireless aldım. Sorunu çözdüm. Eğer başka çözüm yolu bilen arkadaşlar varsa buradan yazarsa sevinirim

selimhun
14-09-2007, 11:45   |  #15  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Ehhh  yani.... USB wireless adapter ler canavar gibi. Her  kablosuz  modem kullananlarda bir tane  bulunması gerekir.

Ben de Zyxel G-260 var ..Bomba gibi  ....İntel wireless in göremediği noktaları görüyor.

burak_e_f_e
14-09-2007, 12:09   |  #16  
Taze Üye
3 mesaj

yanı ek wireless parcasımı aldınız bilsiyardakını kullanamıyacaz yanı

toshio
14-09-2007, 12:13   |  #17  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Ben öyle yaptım. Laptoptaki zaten kullanılmıyor. Ek adaptör ile sorunu çözdüm

sayler
27-09-2007, 07:35   |  #18  
Üye
94 mesaj

anlamiyorum ya bu hp lerde bukdar sorun varken neden ilgilenmiyorlar bendede dv2000 serisinden var web cam sorun bazen calsiyo bazen calsimiyo

kardamadam06
30-10-2008, 10:17   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar Merhaba

HP Pavillion dv6000 model bilgisayarımda wireless sorununu iki kez yaşadım. Herbirinde cihaz bir aya yakın serviste kaldı. Cihazımın garanti süresi doluyor ve çok yüksek ihtimalle aynı sorunu tekrar yasayacağım ve bu sefer ücretli olarak tamir edilecek.

Amerika'da satılan ürünlerde bu sorun nedeniyle bu model cihazların wireless arızaları sınırsız garanti kapsamında ama Türkiye'de değil. Ben bu soruna bir önlem almaları için önce HP Türkiye temsilciliğine bir mesaj yazdım, herhangi bir cevap gelmedi. Mesajımda cevap alamam halinde Sanayi Bakanlığına yazacağımı belirtimiştim ve nitekim cevap alamadığım için sorun ile ilgili yaptırım uygulanması için Sanayi Bakanlığına aşağıdaki maili yazdım.

Alıntı:

Sayın yetkili;

Ankamall elektronik satış mağazalarından birinden HP (Hewlet Packard) Pavillion dv6000 model bir laptop bilgisayar aldım.

Aldıktan kısa bir süre sonra bilgisayarın wireless özelliği kendiliğinden devreden çıktı. Biraz araştırma yapınca bu durumun HP Pavillion modeller için ortak bir sorun olduğunu öğrendim. Bu sorunla boğuşan insanlar internet forumların yüzlerce mesaj bırakmış durumdalar. İncelemek isterseniz bu forumlardan bir tanesi için adres şudur; https://www.chip.com.tr/forum/HP-Pavi...nu_t37755.html
Benzer çok sayıda foruma da basit bir internet araması yaparak ulaşabilirsiniz.

Bu sorunu HP (USA) kendisi bile itiraf etmiş durumdadır ve Türkiye dışında satılan modeller için bu sorunla ilgili garanti süresi uzatılmış durumdadır. HP nin bu konudaki yasal açıklaması için adres: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...77&lc=en&cc=us

Ben aynı sorundan ikinci kez bilgisayarımı teknik servise verdim ve cihazımın garanti süresi Kasım 2008 de doluyor. Bu sorunun garanti süresinden sonra tekrarlayacağından adım gibi eminim.

Konuyla ilgili önce HP Türkiye yetkilileri ile konuştum. Onlar garanti kapsamında onarımı yaptıklarını, garanti dışında bu tür onarımların ücrete tabi olduğunu ve eğer garanti süresi içerisinde 3.kez aynı arızanın ortaya çıkarsa tüketicinin yasal yola başvurabileceğini söylüyorlar. Yani kanun gereğinden fazla bir adım bile adım atma taraftarı değiller. Ayrıca böyle bir sorunla sıklıkla hiç muhatap olmadıklarını da ifade ediyorlar.

Bir de HP (USA) yetkilisi ile temas kurdum. Ürünün Amerika’dan alınmış olması durumunda bu sorunla ilgili garanti süresinin uzatılmış olacağını ancak Türkiye için sorunun HP Türkiye Merkez Ofisi ile görüşülmesi gerektiğini ifade etti.

Müşterilerinin beklentilerini önemsemeksizin sadece ticari çıkar uğruna piyasaya ayıplı mal sürerek, bu malın ayıbının giderilmesine yönelik iyi niyetli hiç bir adım atmayan adı gecen firma (HP Türkiye Merkez Ofisi) ile ilgili bir yasal yaptırımın uygulanmasının, beni ve benim gibi mağdur durumda bulunan yüzlerce kullanıcıyı umutlandıracağı düşüncesindeyim.

Saygılarımla.

Bu gün HP den aradılar, HP savunma hazırlayacakmış. Konu sanırım hukuka intikal etmiş. Umarım hayırlı bir sonuca ulaşır.

İyi günler.

n_raider
31-10-2008, 10:42   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba benim bilgisayarımda da aynı sorun olmuştu. aniden wireless kaybolmuştu yani. bilgisayarım (C) içinde swsetup klasoru var.onun içindeki wlan klasoru altındaki driverı yükledim sorun ortadan kalktı.

sinanso
12-01-2009, 13:08   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

hp savunmasi hakkinda bir gelisme var mi?
hp amerika, uzatmali garanti suresi bitmesine ragmen ucretsiz olarak tamir ediyor (ana kart degistiriyor). Amerika disindaki ulkelerdeki hp ya ´bu sorunu bilmiyor yada kulaginin ustune yatiyor ve garanti surelerinin dolmasi icin dua ediyor...

mr_89
12-01-2009, 16:58   |  #22  
Üye
85 mesaj

benim laptopta dv6000 serisinden.bu güne kadar 2 kere ana kart değişti.nisanda garantisi bitiyor bakalım ondan sonra bişey olcakmı???

bote70
12-01-2009, 20:26   |  #23  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşım senin sorunun büyük bir ihtimalle kablosuz bağlatısını devre dışı bırakmışsındır. bunun çözümü ise ağ paylaşım merkezinden ağ bağlantılarını yöneti tıkla (VİSTA için) oradan kablosuz ağ bağlantına sağ tıkla etkinleştir de olacaktır. kolay gelsin

irony.of.fate
16-01-2009, 15:17   |  #24  
Taze Üye
1 mesaj

Ben bu sorunu ikinciye yaşıyorum müşteri hizmetlerini aradım driverı tekrar yüklettiler ama sorun çözülmedi ,sorun donanımsal olduğu için ve bu kez garanti sürem dolduğu için ücret karşılığı yapmayı teklif ettiler.Netten daha önce araştırma yaptıgımı, bu sorunun hp pavilion serisinin genel bi sorunu olduğunu söyledim ve bir çok kişinin garantisi bittiği halde servisin ücretsiz yaptığını söyledim ama o kişinin bana 'bizde böyle bi bilgi mevcut değil' gibi traji komik bir cevap vermesi beni kızdırdı.bende hp türkiyeye mail atıp ilgilenip ilgilenmeyeceklerini görmek istiyorum aksi halde sorunumu hukuken çözmeye çalışacağım.
   Arkadaşlar lütfen sessiz kalıp bu durumu kabullenmeyin ve hakkınızı arayın.biz bu markanın iyi oldğunu düşünüp alıyoruz ama müşteriyi hiçe sayıyorlar.Artık hiçbir arkadaşıma tavsiye etmeyeceğim, eminim bir gün hatalarını anlayacaklardır.
   Saygılar...

themehmet
28-01-2009, 15:57   |  #25  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar sorunlar tekrar edecek emin olun, ben de garanti süresinde aynı sorunu yaşadım ve anakartım değişti, garanti bittikten bir hafta sonra yeniden yaşadım ve şu anda anakartın çıkması bile 500 YTL tutuyor montaj hariç, HP'ye göndermedim bile.

Mesajlarınızı ibretle okuyorum. Hepimiz HP mağdurlarıyız. Dün HP'nin ABD'deki CEO'suna mail attım, bizimkiler kadar duyarsız olmayacaklarını ve cevaplayacaklarını düşünüyorum.

Sevgili arkadaşlar, facebook'ta "HP Pavilion Sufferers in Turkey" adında bir grup açtım. Lütfen buraya üye olunuz. Bunu da ABD merkeze yollayacağım, bu tür topluluklar küresel şirketler için önemlidir, dikkate alınmamız için bir şekilde toplanmamız lazım, hem bu sayede HP'ye karşı yasal başvuruda bulunabilecek arkadaşlarımız için bir istatistik bilgisi olarak kullanılabilecek bir veritabanı da oluşturmuş oluruz.

Lütfen üye olun facebook'ta "HP Pavilion Sufferers in Turkey"

Teşekkürler ve geçmiş olsun, iyi (HP'siz) günler dilerim.